Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, igaz az hogy a...

Jehova tanúi, igaz az hogy a tanításotok szerint, a paradicsomban nem lesz házasság, se szerelem, csak boldog emberek, akik elfelejtenek majd mindent, ebből a világból (ki volt apja, gyerek felesége)?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 21:08
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
73%

Nem vagyok Jehova tanúja, de ha belenézel a kiadványaikba, akkor ott a feltámadást illusztráló helyeken újra egyesülő boldog családok vannak rajzolva mindenütt, férfiak, nők, gyerekek, meg mindenféle bőrszín.


Viszont van egy idézet a Bibliában, ami az sugallja, hogy a feltámadottaknak nem lesz neme, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok. Le merném fogadni, hogy ők ezt csakis a 144 000 égi uralkodóra (vagy mire) vonatkoztatják.

2013. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Jehova tanúi most szorgosan készülnek az emlékünnepre :P
2013. márc. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És mit is ünnepelnek majd 26-án pontosan?
2013. márc. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Molnár Sándorné ***** válasza:
42%

T.Kérdező!

Nem tudom honnan vetted ezt az állitást? Ugyanis nem helytálló. Vegyük először is azt, hogy Isten hozta létre a házasságot. Isten azt szeretné ha boldogok lennénk. Tehát az uj földön - paradicsomban - ugyan ugy lesz házasság, lesznek gyermekek. A feltámadottak pedig bár egy uj tökéletes,egészséges testben támadnak fel, az emlékezetük az a régi lesz, tehát mindenki felismeri majd a családtagjait. És mivel a feltámadás ugy történik meg, hogy aki utoljára hal meg az támad fel először, igy visszamenőleg az összes leszármazott megismeri egymást.

TEhát ilyen nincs a Bibliában, hog nem lesz család, házasság és szerelem. Hiszen a szerelem érzését is Istentől kaptuk.

Ha kérdésed lenne, szivesen válaszolok. Üdv: Judit!

2013. márc. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tisztelt Judit!


A máté 22:25-30 leírja a hét testvérről szóló történetet, hogy az egyik testvér meghal, akkor a feleségét elveheti a következő, és végigment a feleség így mind a hét testvéren.


A kérdéseim fent állnak még mindig, mivel Jézus kijelentette a következőt:

"Tévedtek, mivel nem ismeritek az Írásokat, sem az Isten hatalmát, Mert a feltámadáskor a férfiak nem nősülnek, és a nők sem adatnak férjhez, hanem olyanok, mint az angyalok az égben."


Ezek szerint nem lesz házasság. De ha nincs házasság akkor miért van szerelem, kötődés?


Ha pedig mégis lesz, akkor tegyük fel hogy megházasodom, és tiszta szívemből szeretem a feleségem, de meghalok.

A paradicsomban feltámadok de a feleségem mással házas. Ilyenkor ez nekem durva élmény lenne, nem?


(elnézést ha nyersen/durván/sértően fogalmazok, csak nem értem végképp az egészet, mivelhogy Ádám és Éva is házastársnak van írva a Mózes 1. könyvében, a paradicsomban.)

2013. márc. 24. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező!

Jézus a feltámadottakról beszél, tehát azokról, akik meghaltak Armageddon előtt. A túlélőkről nem olvasunk ilyent. De logikus is, hogy az Armageddont túlélők házasodjanak, hiszen újra be kell népesíteni a földet. Azt pedig tudjuk, hogy csak egy "keskeny út" visz az életre, vagyis sajnos az várható, hogy az emberiség többsége Istennek a Nagy Napját (Armageddont) nem éli túl.

2013. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

"tegyük fel hogy megházasodom, és tiszta szívemből szeretem a feleségem, de meghalok.

A paradicsomban feltámadok de a feleségem mással házas."


Nem véletlen, hogy a Biblia szerint a házasság valamelyik fél haláláig tart!!! Azért mondják a keresztény világban, hogy "holtomiglan", stb. Az ember halála eltörli a bűnt, de a házasságot is megszünteti.

2013. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amik majd csak ott fognak kiderülni.
2013. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mulder614 ***** válasza:

Ezékel 28:25


"A földjükön fognak lakni, amelyet szolgámnak, Jákobnak adtam.  Biztonságban fogják lakni azt, házakat építenek és szőlőskerteket ültetnek, és biztonságban laknak majd, amikor ítéleteket hajtok végre mindazokon, akik lenézően bánnak velük mindenhol körülöttük; és megtudják, hogy én vagyok Jehova, az Istenük"


Ezek alapján nem angyalok leszünk. Hanem tökéletes emberek mint Ádám és Éva volt. Már pedig nekik meg volt a szaporodás képessége.

2013. márc. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért ne olyan Macskafogó-feelinget képzelj el... :)
2013. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!