Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zeusz ideges lesz amiért a...

Zeusz ideges lesz amiért a jégsapkák olvadnak és a tengerszint emelkedik? Mert ugye a tenger az övé, és csak ő uralhatja/szabályozhatja, legalább is ezt olvastam.

Figyelt kérdés
És ha dühös lesz mire lehet számítani?

2013. jún. 22. 01:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Majd Poseidon jól elfenekel...
2013. jún. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Zeusz a leg hatalmasabb isten ő dönt,szóval lehet nem ő fog megbüntetni minket,hanem ránk küldi Poseidont.
2013. jún. 22. 02:07
 3/20 anonim ***** válasza:

Majd leütjük egy kalapácsal vagy egy bunkóval :)

Vagy van jobb ötleted? Esetleg Meduza feje?

Vagy keresünk neki egy csinos kis sellő lányt és levágunk a tiszteletére egy kövér bikát.

2013. jún. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Istenek az ember számára sebezhetettlenek.És ne offolj
2013. jún. 22. 02:27
 5/20 anonim ***** válasza:
Soha nem írtam, hogy az vagyok :D
2013. jún. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Rádfér egy kis mitológia tanulmányozás:

Zeusz: a főisten. Az ég, a villámok és a mennydörgés ura, a legidősebb testvér.

Poszeidón: a tengerek istene, ő uralja a földrengéseket, a szökőárakat, a tengeri viharokat, és a háromágú szigonyával szabályozza a vizeket.


... Nem baj, majd legközelebb sikerül.

2013. jún. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hiába Poseidon a tengerek istene,Zeusz a fő isten,tehát befolyása van az összes istenre nézve.Ezért is Poseidont írtam,hanem Zeuszt.
2013. jún. 22. 02:43
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

Elmagyarázom érthetőbben, gondolom még nem tanultátok irodalomból (bár én azelőtt is ismertem)

Zeusz a főisten, mert a három fivér (Zeusz Poszeidón Hádész) közül neki van a legnagyobb hatalma és befolyása, és ő a legidősebb. De ha Zeusz elmegy Poszeidónhoz a tengerre vagy Hádészhoz az alvilágba, ott ő csak a második számú lehet, hiszen mindegyik főisten a saját területén, de Zeusznak van a legnagyobb területe. Ő nem tud árvizet csinálni, de Poszeidón meg nem tud villámokat lőni.


És a kérdésre válaszolván: semmilyen isten sem fog minket megbüntetni, mert nincs semmilyen isten, és már tudjuk: nem azért dörög az ég mert egy isten dühös, hanem mert ahogy a pozitív töltés kölcsönhatásba lép a negatívval, kisül az energia, és a hőrobbanás szétnyomja a levegőt, ami hanghatással és fénnyel jár.

2013. jún. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
Utolsónak igaza van, fogalmad sincs a mitológiáról kérdező. Másrészt itt nem mitologikus lényekről folyik a beszélgetés hanem vallásról és létező Istenről...
2013. jún. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ahogy előttem írták Poszeidon a tenger Istene. Egyébként a tenger a tudattalan szimbóluma, ahol Poszeidon időnként vihart kavar, hogy az ember felébredjen. De ő az, aki a bajbajutottnak szigonyát nyújtja időnként.

2013. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!