Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Mi...

Kedves Jehova tanúi! Mi szükség az örtorony és ébredjetek folyóiratokra, ha van biblia?

Figyelt kérdés
Az örtorony szervezet miért ezekre költ és miért nem a szegényeket, özvegyeket, árvákat támogatja inkább?

2013. jún. 25. 08:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

T.Kerdezo!

Bar mar sokszor feltettek ezt a kerdest, felelnek ra.

Mint ahogy barmelyik masik egyhaz is ad ki konyveket, folyoiratokat, brossurakat, ugy mi is. Elsodleges a Biblia. Ezek cask segedeszkozok a jobb megerteshez.

Miert nem vadoljatok meg a tobbi vallast ugyanezzel. Csak egy pelda: a katolikus vallasban kiadtak a "Katekizmus" kis fuzetet. Ebbol tanitottak a gyerekeket valamikor.

De ez cask egy eset. Minden vallas ad ki segedeszkozoket, igy mi is.

Termeszetesen koltunk a raszorulokra is. Nem kis osszegek mennek a karosultaknak vilagszerte. Hogy errol nem tudnak masok? A Biblia azt mondja, "ne tudja a te bal kezed, mit csinal a jobb". Vagyis nem vejuk nagydobra. A lenyeg az, hogy a mindenhato tudja, es latja a jotetteket. Ez szamit, nem az, hogy a vilag latja-e.

Remelem a valaszom kielegito volt szamodra, udvozollek: Judit!

2013. jún. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Mindig ez a válaszuk. Szerintük az már képmutatás, ha a többi egyház nem titkolja ha segítségére siet a rászorultaknak. Tele a világ a különböző egyházak által fenntartott segélyszervezetekkel, otthonokkal (pl Böjte Csaba), missziókkal, de nem találsz tanúk által üzemeltetett egyetlen ilyet sem.

Tudjátok az, hogy ha egy házon az áll, hogy evangélikus anyaotthon, vagy adventista öregek otthona, az nem azt jelenti, hogy dicsekednek a jótettel. Ezzel csak azért támadtok, mert máshogy nem tud elszámolni a nagy büdös semmivel ez a sátáni szervezet! Mert a mások felé irányuló szeretet ezeknél nincs!

2013. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Ráadásul ha az idegen nem tudja meg, hogy keresztény az, aki segít, akkor hogy is mutat példát?

Azt hiszem kell egy fajta emberi mocsokság, hogy normálisnak vélje a Jt-s hazugságokat. Akiben van ördög, annak normális. Sátán ivadékok.

2013. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Vajon a Tanúk milyen arányban olvasnak Őrtornyot és Bibliát? Van idejük kifejezett bibliatanulmányozásra is?


Szerintem a legszebb dolog a biblia olvasásakor, mikor személyesen megértünk belőle valamit, mindenféle segédirodalom nélkül.Hétköznapi embereknek íródott nagyon sok minden, ami meg bonyolult az meg nem üdvösség kérdése.


A bűn választja el Istentől az embert... ezt jó lenne, ha minden Jehova Tanúja megértené!

2013. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer láttam egy Tanút, aki egy egész könyvtárnyi könyvvel, ment istentiszteletre. Ahová én járok csak bibliát viszünk, semmi mást.
2013. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Hat en is csak bibliaval jarok gyulekezetbe,ugyanis a Szent Lelek elvezet minden igazsagra.
2013. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves Judit, nekem csak olyan tapasztalataim vannak, amikor én segítettem, de rajtam senki se a tanuk közül.

Már nem vagyok közöttük "hitehagyott lettem", talán mert túl sokat segítettem nem éreztem odavalónak magam.

Akiben több a szeretet a szeretet kimutatásánál, az elöbb-utobb eljön onnan!

2013. jún. 25. 14:26
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Egy Tanútól hallottam mikor mesélte, hogy x darab folyóiratot (Őrtorony, Ébredjetek) tudott odaadni az embereknek a prédikálása során. Nagyon boldog volt.


Egy keresztény ember viszont Jézus Krisztus személyéről, és a megváltásról, bűnbocsánatról beszél elsősorban a hitetlen embereknek.


Eszetekbe juttatom továbbá, atyámfiai, az evangyéliomot, melyet hirdettem néktek, melyet be is vettetek, melyben állotok is,

2

Amely által üdvözültök is, ha megtartjátok, aminémű beszéddel hirdettem néktek, hacsak nem hiába lettetek hívőkké.

3

Mert azt adtam előtökbe főképpen, amit én is úgy vettem, hogy a Krisztus meghalt a mi bűneinkért az írások szerint;

4

És hogy eltemettetett; és hogy feltámadott a harmadik napon az írások szerint; 1 kor 15:1-5


Ez a vers világosan beszél arról, hogy mi is az evangélium. Ez az evangélium üdvösségre viszi az embert.

2013. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
Az örtorony és az ébredjetek Jehova tanúi által kiadott folyóiratok, ami Bibliai témákon alapul. Ezeket szoktuk elvinni embertársainknak a prédikálómunka során és persze mi is szoktuk olvasgatni. Különböző bibliai verseket magyaráz meg, és támaszt alá bizonyos nézeteket vagy cáfol meg a folyóirat. Sokkal fontosabb a szellemi segítség, mert az örök élethez vezet. Ezért fontos az adományokat erre (is) felhasználni.
2013. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Nekem annak idején a bűnről, és a bűnbocsánatról beszéltek a keresztény ismerőseim, és Jézus váltságáldozatáról.


Pár hétre rá, már égtem a vágytól, hogy megtérjek Istenhez, mert vonzott magához és éreztem, hogy bűnös ember vagyok Isten előtt. Nagyon kevés bibliaismeretem volt, de tudtam, hogy mikor elmondtam a megtérő imámat akkor Isten a szívemet nézte, és nem a fejemben lévő ismeretet.


Egy ehhez hasonló imát mondtam el, és így Jézus Krisztus élő egyházába kerültem bele.


Mennyei Atyám!


Az Úr Jézus Krisztus nevében megyek eléd.

Elismerem, hogy mindenható, örökkévaló Isten vagy,

az egész világmindenségnek a teremtője.

Én is a Te teremtményed vagyok.

Elismerem, hogy bűnös ember vagyok, és sokat vétkeztem ellened.

De én ma elhatározom, hogy megtérek és elfogadom a Názáreti áldozatát,és elismerem, hogy erre az áldozatra nekem is szükségem van.

Ezért a szívemet, életemet megnyitom.

Kérlek Uram, jöjj a szívembe.

Bocsásd meg a bűneimet, szabadíts meg engem a bűntől és annak minden következményétől!Hiszek Benned Jézus.

Hiszem, hogy Te vagy az élő Istennek a Fia,

ki meghaltál az én bűneimért és feltámadtál a halálból, hogy megigazítsál engem.

Elfogadlak Uramnak,Megváltómnak, Szabadítómnak és átadom az életemet, szívemet Neked. Szabadíts meg Uram!


Tiszta szívet teremts bennem!

Te azt ígérted, hogy a zörgetőnek ajtó nyittatik.

Én Isten jelenlétébe akarok kerülni, és Te vagy az Út.

Kérlek, vezess engem a Mindenható jelenlétébe!Dicsérlek és áldalak.Szeretlek Uram szívemből,lelkemből, erőmből, a Názáreti Jézus nevében. Dicsőség Istennek, most és mindörökké! Ámen!



Látjátok, hogy nem egy vallásba keresztelkedtem bele, mint Jehova tanúi vagy az adventisták teszik. Természetesen nekem is megvannak a magam hibáim, és még hiszem, hogy sok formálásra van szükségem.


Jézus legbátorítóbb ígérete, a mondat nagybetűs részénél olvasható:


Jézus mondá:

Minden, amit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, AKI HOZZÁM JŐ SEMMIKÉPPEN KI NEM VETEM.

(János 6:37)


Jézus hívása nem szelektál, hanem Ő vár minden embert: megtört szívűt,

bánatos lelkűt, de mély bűnökben járót egyaránt.

Hívásában az a szeretet munkál,

hogy nála nyerjenek megoldást nyomorúságaink.

2013. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!