Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Albumint beadatn...

Ozmium42 kérdése:

Jehova tanúi! Albumint beadatnátok magatoknak (szükség esetén), ha nem vérből származna, hanem rekombináns sejttenyészetből?

Figyelt kérdés
(Magyarázat: genetikai manipulációval rá lehet bírni sejteket, pl. élesztő gombát, hogy emberi albumint termeljenek. Ez után csak szűrni kell és tisztítani, és van albumin, ami azonos a vérben lévővel, de semmi köze a vérhez, mert soha nem érintkezett vele.)
2013. ápr. 3. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Ozmium! Erre a kérdésedre azért nem tudok jelenleg válaszolni, mert erről a fajta vérpótló szerről nem hallottam.

Ám utána fogok nézni,

Azt azért ne felejtsd el, hogy a Tanúk minden olyasmit elfogadnak, ami nem sérti a Bibliailag kiiskolázott lelkiismeretüket, és ez egyén függő is egyben.


A saját véleményem szerint és ez az Én lelkiismeretem, a vérmentő készüléket, és az EPO-t tartom elfogadhatónak.

Mások lelkiismeretéről nem tudok nyilatkozni.


Tisztelettel:

Katy Weaver.

2013. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nemtudom,mivel még nem hallottam róla.
2013. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Kérlek olvasd el a következő cikket alaposan, odafigyelve a témára: [link]


Meg fogod érteni a lényeget a kérdésedről. Foglalkozik az albuminnal is.

2013. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ha netalán nagy felbontású kijelződ lenne, a jobb alsó sarokban tudod a betűket nagyítani.
2013. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A fenti cikk erre hivatkozik:

[link]

2013. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a rekombináns albumin nem vér frakció, hanem gyakorlatilag mesterségesen előállított albumin, vagyis soha senkinek nem volt a vérében.
2013. ápr. 4. 17:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyunk vele, és? Nem kaptál választ a kérdésedre?
2013. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem, mivel ez egy eldöntendő kérdés, és amit belinkeltél, az egy regény, de a regény mindenhol vérfrakcióként emlegeti az albumint, még ilyen szövegkörnyezetben is:


"Most már sok injekció fő vagy aktív összetevője többnyire rekombináns termék, amely nem vérből származik. De előfordulhat, hogy kis mennyiségű vérfrakciót, például albumint is tartalmaz."


Szóval illene a konkrét kérdésre válaszolni, ha pedig nincs általános álláspont, hanem "lelkiismereti kérdés", akkor esetleg személy szerint.

2013. ápr. 6. 22:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Az orvosi cikk így

folytatódott: „A Tanúk vallásos

értelmezése azonban nem tiltja meg

határozottan olyan [frakciók]

használatát, mint például az

albumin, az immunglobulinok, és a

hemofíliás készítmények; ezek

elfogadása tekintetében minden

egyes Tanúnak egyénileg kell

döntenie.”

2013. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Természetesen ha a rekombináns készítmények nem vérszármazékok, akkor nem emelhető a vér szentségére vonatkozó kifogás ellenük. De ha az albumint, vagy más véralkotórészt dolgoznak fel, módosítanak, kezelnek, akkor már lelkiismereti kérdés lehet.
2013. ápr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!