Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miben hisznek?...

A katolikusok miben hisznek? Miért érzem távolabbinak őket a többi keresztény felekezettől? Miért volt reformáció? Miért lettek reformátusok? Miért szakadtak el a katolikus vallástól?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

Jézust követni az igazi kereszténység. Lehetsz hithű katolikus csak van pár dolog velük kapcsolatban ami szerintem nem éppen Bibliai...

Kiskoromban én is megvoltam keresztelkedve (csecsemő koromban) és volt, hogy úgy 14-15 éves koromig jártam is templomba. Amikor kezdtem jobban megszeretni Istent elkezdtem utána járni, hogy miben is hiszek. A katolicizmus jó dolog, sok dologgal egyetértek velük és nagyon jó dolog, hogy a Biblia alapján alapítottak egyházat.

És itt jön az én keresztény létem:

1: Nem értek viszont egyet az elsőáldozással. Ilyenről nem ír a Biblia, ezt a katolikusok találták ki.

Nincs szükség első áldozásra mert: Jézus már áldozott mi értünk. Ő volt a tökéletes áldozat, senki vagy semmi nem helyettesítheti az Ő áldozatát.

Jézusnak kell hinni ez esetben, nem pedig a katolikusoknak mert nyilván való, hogy ezt nem Jézus találta ki, hanem a katolikusok. A lényeg, hogy ilyen nincs a Bibliában.

2: Jézus azt mondta (és benne van Mózes első könyvében is amelyre Jézus csak nem 25x hivatkozik)

Ne készítsünk bálványokat! Ezt a katolikusok nem tartották be.

3: Jó dolog a megkeresztelkedés, viszont ezt saját akaratából kell választania mindenkinek.

Tényleg mondom, hogy a katolikusok jó munkát végeznek (valamennyire) viszont náluk is a Bibliának kellene lennie a mérvadónak, nem pedig a saját szabályaiknak.

keresztény=Jézus követője

Sokan vannak akik ezeket nem képesek megérteni vagy csak nem is akarják megérteni. Kiskoromban nem tudtam mi a különbség a katolikusok és a keresztények között de ma már tudom. A keresztények Jézust követik, megtartják az Ő parancsolatait és az Ő hitét, valamint a Bibliának kell lennie az alap útmutatónknak. Ezeket kell követni, erről szól ez a 2000 éves vallás.

Tehát el kell dönteni melyik a fontosabb. Szerintem jobb, ha biztosra megyünk és az életet választjuk ami egyedül Jézusnál van.

Az általam írt 2. ponthoz lenne egy kis hozzá fűzni valóm még:

A II Mózes 20:4 arról szól, hogy ne készítsünk bálványokat.

Olvassuk el figyelmesen majd menjünk el egy katolikus paphoz és kérjük el tőle a 10 parancsolatot. Kapni is fogunk tőle valószínűleg egy példányt, viszont abból hiányozni fog a 2. parancsolat ami az isten szobrokról szól.

Az ők 10 parancsolatukból kihagyták a 2. parancsolatot és a 10. parancsolatot bontották 2 részre, a 9.-re és a 10.-re.

Ne kívánd felebarátod házát, ne kívánd felebarátod feleségét. Igazából ez egy parancsolat, de miért vették ki a 2. parancsolatot ami az isten szobrokról szól?

- Mert a templomaik tele vannak isten szobrokkal ilyen egyszerű.

Folytatólagosan 4 pont:

Az 1400-as években ha valaki bűnt követett el, akkor pénzért megvehette a bűnbocsánatot. Ez nem vicc, tényleg volt ilyen a katolikusoknál

Itt egy lista, hogy milyen bűnért, mennyit kellett fizetni, hogy a pap megadhassa a bűnbocsánatot (holott azt csak Jézus tudja megadni ráadásul ingyen!)

[link]

5: Mi értelme van a gyónásnak és annak, hogy valaki ezért elmond egymás után vagy 15 Mi Atyánk-ot? A bűnbocsánatot bárhol bármikor megkaphatjuk azzal, hogy Jézusnak megvalljuk a bűneinket és kérjük Őt, hogy a vérével mossa el a bűneinket. Keresztényeknél ez a folyamat úgy kb. fél perc amíg a katolikusoknál legalább fél óra ha még az illető odáig elmegy külön ezért a paphoz, de még ilyenkor sem biztos, hogy megkapta-e az igazi bűnbocsánatot.

6: A katolikusok vallási vezetői (pápák) közül sokan elfogadtak más hamis vallásokat, többek között az evolúciót.

Itt egy gyöngyszem, aki pl megcsókolja a koránt:

[link]

7: Az iszlámot a katolikusok hozták létre csak is azért, hogy vissza tudják szerezni a szent földet. Ők pénzelték mohamedet és ők is képezték ki, hogy képes legyen szervezni egy arab hadsereget és így visszafoglalni a szent földet.

8: Nem tudom, hogy mi értelme lehet a bérmálkozásnak de biztos, hogy nem Biblikus dolog az sem. Ilyenről sem ír a Biblia.

9: A katolikus egyház nem tesz szinte semmit sem az emberekért. Nem terjesztik a hitet. A keresztények, baptisták, evangélikusok mind ha van pénzük akkor lehetőség szerint elmennek olyan helyekre ahol még nem hallottak Jézusról és a bűnbocsánatról, kereszténységről és azon vannak, hogy minél több embert megnyerjenek az Úrnak. Ilyen missziók vannak pl Afrika eldugottabb területein is. Tehát, amíg az emberek világszerte pénzelik a vatikánt, hogy minél több márvány és aranyozott szobrokat vehessenek meg és, hogy koránokat csókolgassanak, addig a keresztények ha van pénzük akkor azt az Úr iránti munkálatokra költik.

10: A katolikusok templomon belül sem tesznek sokat azért, hogy az emberek megtérjenek. A pap minden évben elmondja ugyan azokat aztán ha vége a misének akkor jó napot! Én hozzám 5-6 év alatt egyszer sem jött oda a pap azzal, hogy: Szeretnél esetleg megtérni Jézushoz?

Érdekes.. 2 éve elmentem egy keresztény gyülekezetbe (nem ismertem ott senkit). Amikor 2. alkalommal jártam már ott akkor a pásztor magához hívott és megkérdezte: Látom érdekel a hit, mivel 2. jársz nálunk. Nincs kedved velem imádkozni egyet?

Hozzájuk képest a katolikusok sehol sincsenek, ez saját meggyőződésem.

Volt pár dolog amit ebből merítettem:

(tekerj a 24. perc, 20. másodpechez)

http://www.youtube.com/watch?v=jnaBScCBfpA


Bemásolt szöveg tudom, de nem volt kedvem újból leírni. Nagyjából ennyi a véleményem és remélem nagyjából megmutathattam azt, hogy mi a különbség katolikus és keresztény között.

2013. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a magyarázatot! Én is katolikus vagyok vagyis megkereszteltek csecsemőkoromban engem is, de nem ettől érzem magam kereszténynek hanem pont attól, hogy érdeklődöm más keresztény felekezetek felől.


DE...


Ha bele gondolunk, először csak katolikusok voltak. A Biblia tanít minket arra, hogy fogadjuk el a felsőbb hatalmat. Na már most Kálvin János vagyis a reformátusok végülis lázadtak azzal, hogy külön váltak. Nem?


Tehát vagy a katolikusok a bűnösök mert félre vezették a népet vagy a reformátusok Isten akaratával szálltak szembe amikor tagadták a katolikusokat?


Nem tudom...

2013. jún. 26. 15:45
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy először a katolikusok voltak, ez egy nagy mese!!!

Ha a hit hőseit végignézed, mindnek élő hite volt!

pl Ábrahámnak:

[link]

róma 4-ben leírja, ő is hit álltla igazult meg. Tehát nem törvény, nem ószövetségi vagy más "rituálék" szerint. Többirőlis ez igaz!

Tehát hívők vannak, voltak.

visszatérve, az egyház is hívőkből állt, első nagyon sok igazságot leírt, de elején nem így voltak a dolgok_!

az eredeti egyház először zsidókból állt, majd Péternek szólva Jézus, elkezdte apogányok felé is kiterjeszteni de SZABAD AKARATBÓL jöttek be az egyházba, szabad döntésükkel. Pál kezdte igazán terjeszteni, míg péter Jeruzsálemben maradt főleg, később valamerre Efézus felé elmászkált, pontosan nem emlékszem, de Róma közelében sem járt, ez mese habbalPál akkor köszöntötte, vagy felkereste volna, írt, üzent volna neki, hisz minden levelében minden gyülekezetben köszönti a szolgálókat, munkatársait...stb.

Constantinusztól lett katolicizmus 300 körül, előtte lévő császárelőkészítései után. Kötelezővé tették, és egyesíteték a világi hatalommal az "egyházfői" szerepet.

mindkettő távol állt Istentől, és sátáni dolog volt ,ezzel már addig is sok teológia felé bomlott ,apostolok kihalása után szerteágazó nézetek elterjedése által megosztott egyházat erőszakkal egybefogták, kötelezővé tétellel megengedték, hogy az addig imádott szobrokat, bálványokat, hamis Isteneket átnevezve tovább imádják, és már meg is volt fertőzve halálos méreggel az egész evangélium. Valóban nem véletlen ,hogy kihazudták a 10 parancsolatból a bálványimádás részt,mert bukna az egész 1700 éves mutatványuk.

nézd meg a Luther filmet, tanulságos a kiválás okairól

Persze nemrég kiderült, hogy a majdnem piedesztára emelt Luther egy ősnáci volt, mert a katolicizmusből örökölt helyettesítő teológiák miatt a zsidókat, a biblia ellenére örökre kiátkozottaknak gondola Isten részéről, és házaik elvételére, gettókba gyűjtésükre, üzleteik, és javaik kifosztására szólítota fel az embereket.

Lásd Hetek c. újság 3-4 vagy 5 héttel ezelőtti számaiban 2 rész az újjonnan megtalált levelei alapján íródott.


sok más mozgalom kezdett épülni,refik a hit igazságaira, hogy bűnbocsánathoz nem kell papi kaszt, meg közvetítő, és nem kell nekik tejelni búcsúcédulázni, baptisták a vízben alámerítkezésre jöttek rá, majd pünkösdi mozgalom egy Seymour nevű Istenkereső ember Szent Szellemmel való betöltekezésével indult, jöttek a karizmatikusok a szellemi ajándékok, erők, gyógyulások, próféciák működésével... kéei eső, Isten helyreállította az egyházat (jó, nem egészen, most is gáz) de elkezdte.

Sajnos sok egyház a rájött igazságokba bebetonozta magát, és nem volt hajlandó tovább fejlődni. Vezetőik megelégedtek a betöltött státuszokkal, fizetésekkel, javakkal, létszámmal, kialakult új szokásokkal. Sajnos manapság is ez látszik némely nagy, de új egyházon is, be kezd állni, és anyagi jólét miatt betokozódik.

Szóval, Isten vezetése, és sok bibliával össze nem egyeztethető dolog, szokás, ceremónia, és ilyenek miatt szakadtak ki, nem véletlenül.

De Isten Izraelt is ígéretéhez hűen el kezdte helyre állítani. pl ez sem fér össze a hivatalos teológiáikkal.

2013. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Prókátor ***** válasza:

Tudom, hogy ebből 0% lesz, de nem érdekel!

Azért a katolikusok állnak a legtávolabb a többi, magát kereszténynek mondó felekezettől, mert egyedül róluk nam szólt Jézus, mikor az utolsó időkről beszélt. Arra gondolok, ahol azt emlegeti fel, hogy sokan lesznek, akik azt állítják majd magukról, hogy ők a Krisztus igazi követői. Ha ezt az igét végiggondolod, máris találsz egy érdekességet: tudniillik azt, hogy ugye a katolikus egyház áll egymással háborúzó, magukat egyedülinek beállító felekezetekből?

Azért is furcsáknak tűnhetünk, mi katolikusok, mert pl mi nem csak mondjuk azt, hogy hisszük az örök életet; hanem valóban hisszük. Ahogy azt Jézus tanította! Hisszük a poklot és a mennnyországot, valamint azt, hogy a földről távozott testvéreink (itteni életük szerint) a menyországban várják a feltámadást, vagy a pokolban szenvednek az utolsó napig, és tovább. És, amit a reformációban áttírtak, de ebből adódik: azt, hogy akik a menyországban vannak Isten színe előtt, azok hallhatják azt, ha hozzájuk fordulunk, és Isten is szívesen meghallgatja, és teljesíti kérésüket. Őket nevezzük szenteknek. De logikusan belegondolva: mi hagy több pénzt a zsebedben? Az, ha időnként, de viszonylag rendszeresen adományt kérnek tőled, arra, hogy egy szentet megtisztelhessen a közösség; vagy az, hogy azt mondod, a szentek ötlete is ostobaság, és az adománynak menő pénz a zsebedben marad?

Furák vagyunk mi katolikusok. Például azért is, mert mi hajlandóak vagyunk feladni emberi méltóságunkat, és olyan "praktikákat" csinállunk, hogy Isten előtt megalázkodunk, és letérdelünk! Szemben azokkal, akik az "Istennek sem térdelnek le".

Furák vagyunk azért is, mert mi elhisszük, megvalljuk, és cselekedjük azt, amit Jézus mondott az utolsó vacsorán: "… ez az én testem …, ez az én vérem …". Ugyanis emiatt tartjuk annyira fontosnak a szentáldozást, és emiatt hajtunk térdet az Oltáriszentség előtt; hiszen az Krisztus élő teste, és Krisztus és az Atya egy, így maga a Jóisten előtt hajtunk térdet, ami szerintünk megilleti Teremtőnket és Éltetőnket!


Egyszerűen összefoglalva: A katolikusok nem a pénz és az egó hamis bálványát helyezik az előtérbe, hanem az élő Istent; szemben a pénzsóvárgással és az emberi gőggel!

2013. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Akkor valószínű nem ismered a történelmet, búcsúcédulákat, inkvizíciót, a helyettesítő teológiát, amivel kiátkoztátok örökre a zsidókat, ezekből eredt a fasizmus. Fasiszták mérgezték meg az iszlámot, azóta vannak annyira elvakulva, mióta a háború előtt rengeteg főtiszt, és fasiszta ideológus látogatott a közel keletre.

Letérdelés az az imádás része. Isten elé hálaadással, dicséretekkel kell járulni, majd, el lehet érni az imádásig. De azt nem egy motorikus dolog, hanem ha ott van Isten jelenléte...

A 10 parancsolatból kicsalt:

2.Móz.20:3 Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.


Ott azt a szót, hogy előttem, azt is jelenti, hogy mellettem, tehát sem nagyobb, sem egyenrangú nincs Istenhez, és a legnagyobb ostobaság képek, szobrok előtt leborulni, azok kezét, lábát csókolgatni, mikor Istent Szellemben, és Igazságban kell keresni.

János Evangéliuma:4:23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.

Lehető legtávolabb ál Istentől ami ott van, a képek, szobrok, ereklyék imádata.

Először is, nagyon sokan nem mennek be az Úrhoz, akik Uram-Uramoznak, nálunk is ezt pl most eléggé hangsúlyozzák, mert még akik jeleket, és csodákat tesznek, démonokat űznek az Úr nevében, az sem garancia. Jézus azt mondja NEM ISMERLEK TITEKET!

Nem azt, hogy ők nem ismerik Istent. Hiszen ezért történnek csodák...

De mennek a saját fejük után, saját elképzelt, magaválasztotta istentiszteletüket végzik...

Ez eleve karizmatikusoknak szól, hisz gyógyulás, démonűzés, azaz szabadító szolgálat, csodák nem történnek katolikusokkal nagyon. Pápák "boldoggá" avatásához is a világ minden tájáról kell összeboronálni 2 csodát, amit valahogy rá lehet húzni, valahogy össze lehet vele kötni...

Tehát csak úgy egy testvérről sohasem lehet tudni, hogy a mennybe ment, mert a szívekbe senki sem lát.

Nálunk is, ahol eléggé nagy hangsúly van helyezve a bűnökből való megtérésbe, szentségben való járásra, többször kiderőlnek bűnök, amiket titkoltak, és van hogy több évig szentnek hitt "tesók" bebuknak, hogy több éve bűnben élnek, csak képmutatóak.

Akkor milyen lehet ott a helyzet, ahol eleve tele vannak a bálványimádás, szentek imádásának a bűneivel?

Jézus az egyetlen közbenjáró. Az mese, hogy a Szentekhez, szobraikhoz lehet imádkozni. Lehet, de démonok vannak mögöttük.:

Mózes III. könyve:17:7 És ne áldozzák többé véres áldozataikat az ördögöknek, akikkel ők paráználkodnak. Örökkévaló rendtartás legyen ez nékik nemzetségről nemzetségre.

I. Korintus levél:10:20 Sőt, hogy amit a pogányok áldoznak, ördögöknek áldozzák és nem Istennek; nem akarom pedig, hogy ti az ördögökkel legyetek közösségben.

Élő Istent már az ószövetségben is csak úgy lehetett keresni, ahogy Ő megszabta, mert az ember nagyon eltávolodott tőle, és bármi más módon az Ördögöt, démonokat, gonosz angyalokat szolgáltak a más vallások, és azok is, amkik nem megfelelő módon, de Istent akarták keresni. Pl Saul is a késve érkező pap helyett mutatta be az áldozatot.

Újszövetség közbenjárója Jézus. Aki bárki, ismétlem BÁRKI mást választ imacéljául, közbenjárónak, az LÁZAD, ISTENTELEN, HITETLEN. Mivel Jézus megmondta, Ő az Út. Aki mást mond, tagadja Jézust, az Ő szavát, hazugnak állítja be a hitetlen cselekedeteivel.

DE logikátlan is, mert ha pl egy autószalonban megnyersz egy porsche-t, akkor nem egy trabantot fogsz választani, persze ha van egy csöpp eszed.

Ha a legnagyobb a Fiú, Jézus mondta, hogy Ő a közbenjáró, és te más embereket akarsz kinevezni, az nagyon nagy ostobaság, és átok jön rá, és a sátán örül neki, mert az övé vagy. Neki az a célja, bármi módon, bárkihez, idegen, vagy hamis istenekhez menj, csak ne Jézushoz.

Így ezt eléri, és mivel sokan egymást még erősítgetitek is ebben, csak a pokolban ébednétek rá, hogy tévedtetek, mint a pápáitok, és az már késő!

Ezért adatott a szentírás, ezért minden betűjét tanulmányozni kell, nem csak részigazságokat, hanem a teljes írás fel nem bontható! Ezért hamisította ki az egyházatok a fent írt parancsolatot, mert bukna az 1700 éves mutatványuk.

Ezt nem haragból írom, hanem szeretetből, mert Jézus az Út, minek akartok kisebbet keresni, mikor a legnagyobb szeretett titeket is! És nem véletlen üzenget nektek, hátha meghalljátok.

Csak ezt már sokszor megdöbbenve tapasztaltam, hogy valóban működik az Istennek kimondott átka a bálványimádókon:

115.Zsoltár

3 Pedig a mi Istenünk az égben van, és amit akar, azt mind megcselekszi.

4 Azoknak bálványa ezüst és arany, emberi kezek munkája.

5 Szájok van, de nem szólanak; szemeik vannak, de nem látnak;

6 Füleik vannak, de nem hallanak; orruk van, de nem szagolnak;

7 Kezeik vannak, de nem tapintanak, lábaik vannak, de nem járnak, nem szólanak az ő torkukkal.

8 Hasonlók legyenek azokhoz készítőik, és mindazok, akik bíznak bennök!


Tényleg, van fülük, kezük, szájuk, de mégis süketek maradnak, az igazságra, Isten igéjére, nem tudják kezeikkel szentségben szolgálni az Egekben, és nem a szobrokban lakozót.

És mintha falnak beszélne az ember, pedig semmi, de SEMMI serm saját ötlet, hanem én a saját akaratomat, nézeteimet letettem, és Istenét keresem, az Ő IGÉJÉT olvasok, keresem, szólom, mint ahogy ti is megtehetnétek, de emberi hagyományokat magasztaltatok fel Iseni szintre, elhomályosítva az örök igazságokat (Jób).

Sajnos. Pedig Jézus szeretete, megváltása mindenkire ingyen vonatkozik, nem kéne érte görcsölni, misézni, hanem ingyen hitből átvehető!

2013. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Prókátor ***** válasza:
46%

Ece homo! Pontosan leírtad, 5. azt, amit mondtam korábban!

Igazad van! Mi a tízparancsolatot így tanítjuk gyermekeinknek:

1! Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

2! Isten nevét hiába ne vedd!

3! Az Úr napját szenteld meg!

Vagyis csaltunk! Ez igaz! Illetve … Hoppla! Most látok egy apróságot! A gyerekkori hittankönyv van a kezemben, nem a Biblia! És minő igazságod van, kedves #5! Ott van az, amit te bemásoltál. Szó szerint ott van a Bibliában! De akkor most mi van? Ja, hogy téged az zavar, hogy nem követeljük meg egy gyerektől, hogy az egész Bibliát szó szerint tudja? Ebben nagyon igazad van! Hatalmas bűn, hogy nálunk nem születik mindenki zseninek. Hogy mi, katolikusok EMBEREK számára próbáljuk áttadni Isten üzenetét! Lehet, hogy ti elvárjátok, hogy egy gyermek, mikor még be sem tölti a 7. életévét, már fejből tudja elmondani a Biblia felét; hivatkozásokkal, és kereszthivatkozásokkal, vers, sor, és könyvszámokkal együtt. Mi, inkább jobb néven vesszük, ha az a gyerek csak annyit tud elmondani, hogy Isten első parancsa az, hogy Uradat istenedet szolgáld, és csak neki szolgálj!

Abban is igazad van, hogy Jézus az egyetlen közbenjáró! Tökéletesen igazad van ebben is, ha … az Istened egy skizofrén! Jézus megmondta: az Atya és Ő egy és ugyanaz a személy! Vagyis Jézus maga Isten! Az viszont, hogy valaki SAJÁT MAGÁNÁL járjon közbe, az csak egy skizofrénnel fordulhat elő :-) Remélem (ha már ennyire okos vagy) küldtél valami jó gyógyszert az Istenednek! Az enyém köszöni szépen, jól elvan, skizó panaszok nélkül :-) Szóval ki magyaráz félre mit? Ki logikátlan? Vagy csakszimplán kényelmesebb volt áttírni a szavak jelentését, mint elismerni pár dolgot?

Amúgy, nem tudom ki vette észre, hogy kedves barátom #5. nekem írta a cáfolatot, de semmit sem írt arra, amit mondtam. Ezt hívják "bemagolt szöveg szajkózásának" Ehhez értesz kedves #5! De ha gondolkodnál is, észrevennéd, hogy az a hittétel, amit most annyira tudsz szajkózni, az nem más, mint pusztán, emberi zsebek megtömése és az emberi gőg miatti szófacsarások!

2013. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Prókátor, hiába írsz bármit is, ezek az emberek 500 évvel vannak lemaradva a mától, és gyűlölik a katolikusokat. Az ő hitük a tagadás, és élvezik,ha másokat megszólhatnak.
2013. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Prókátor, te egy ostoba fajankó vagy!

Ha tudnál gondolkodni, akkor rájönnél, hogy magadat is átvered ebben a nagyon bugyuta okfejtésben.

Senki sem beszélt arról, hogy valaki számon kérné a bibliát bármilyen gyerektől, ez egy önmagaddal vívott vita.

Tényeket nem muszál,y de jó ha beismered, mert így is, úgy is tények, az a parancsolat ki van belőle csalva.

Nem a gyerekek miatt, hanem a hívők miatt, nehogymá valakinek eszébe jusson, hogy mit is művelnek nap mint nap a templomban.

Ezek is tények, nem vita, nem vélemény. Tele a tv úti-filmek csókolgatástól lekopott lábú, kezű, stb. szentek szobraival, hurcolászandó, imádandó mindenféle ereklyékkel. ami mind utálatos Isten előtt.

ennyi. Sem több, sem kevesebb.


Jézus meg egy az Atyával, de nem azonos, ehhez persze kis bibliai, vagy általános műveltség is szükséges lenne, az indulaton vak kívül. Atya mindig is a mennyben volt, a Fiú is többször szólt, imádkozott hozzá. Egylényegűek, de külön személy. Akár mondhatnánk a klónozás hasonlatát, abból lehet talán megérteni, hogy harmónia volt köztük, és van ma is.

De más személy, és mást csináltak. Krisztus testé lételekor Jézus itt lent volt, az Atya ott fent. Rengeteg helyen ezek egyértelműek, de aki direkt buta, annak hiába mondja bárki is, mert lusta kikeresni, lusta megérteni, mert akkor talán felül kéne a buta nézeteit bírálni. Ez buta embereknél nem megy, csak értelmesek tudnak úgy hozzáálni, hogy keresnek, és új, és új fejlemények, tények meggyőzik a nézetei jobbítására, netán változtatására.

Erre jó példa a tudomány története, történelme is, mennyi nézet volt, most ó, és középkoriakat nem sorolom, sőt, újkoriakat sem, de még nemrég is, mikor a gyorsulva táguló univerzumot pont abból fedezték fel, hogy meg akarták mérni, mennyire is lassul, ez is jó példa volt , hogy hány okos ember el tudta fogadni az addigi valóságkeresései alapján felállított nézeteinek a megváltoztatását.

Én is ezért tértem meg, és nem saját véleményem keresem, hangoztatom, hanem a valóságot. Isten meg már csak tudja ki is Ő, és ezért Isten igéje a legalapvetőbb igazság.


Utolsónak. Nem tudom kihez beszélsz, hogy ezek tagadnak mindent. Hiszen az egész bibliát vallom, és az emberi ostobaságot sem tagadom, csak ki merem mondani, hogy nem igei, azaz nem bibliai, azaz köze sincs Istenhez.

Te meg merd összehasonlítani becsülettel.

2013. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Prókátor ***** válasza:
63%

Kedves Ismeretlen utolsó hozzászóló!

(Nem tudom, csak nekem tűnt-e fel, de a legnagyobb "Bibliaismerőknek" még nicknevük sincs! Talán szégyenlik?)


Köszönöm Neked, hogy megmutattad, hogy hogyan is kell igazán megélni a Jézusi szeretetet! Azt nem tudtam még eldönteni, hogy az utcán is használjam-e a tőled tanult üdvözlő formulát: Te ostoba fajankó!

Azt mondtad, hogy nema saját véleményedet adod közre. Én ezt kézséggel elhiszem! Én ki merem jelenteni, hogy én igenis, nem bemagolt szövegeket adok közre, hanem azt mondom, ami az én véleményem, ami azután alakut ki, hogy a kérdést alaposan körbejártam. Azt mondod, hogy te csak az igazságot hirdeted, hogy az igazság szerint értelmezett Bibliát hirdeted. Ezt viszont már kevésbé hiszem el! Ugyanis az, aki a feltételes módban írt szavaimat a reakciójában kijelentő módúnak állítja be, attól kissé kételkedve fogadom el, hogy a Bibliaértelmezése helyes lehet! Megvethetsz ezért, de én pl egy olyan villanyszerelőre, aki nem tud úgy kicserélni egy villanyégőt, hogy az világítson; arra igencsak kételkedve fogom rábízni egy atomerőmű teljes villanyhuzalozását! Valóban igazad llehet, hogy ostoba vagyok (ahogy szeretettel oly sokszor felemlegetted) de aki egy ekkora szöveget nem tud rendesen értelmezni, attól kételkedve fogadom el, hogy a példabeszédekkel, allegóriákkal teli Bibliát valóban, elfogadhatóan fogja értelmezni! Ha pedig, erre értetted a "nem saját véleményed" kifelyezést, akkor viszont elismerted, hogy nem vagy más, mint egy papagáj, akinek fogalma sincs, hogy miről beszél!



De ugyanezt mondhatnám az első hozzászólónak is! Elhiszem Neked, hogy nem hiszed, hogy pl az elsőáldozás, a bérmálás nem Biblikus, csak furcsálom, hogy bevallod, hogy fogalmad nincs róla, hogy azok mik. De ha nem tudod, hogy azok mik, akkor hogy mersz róluk bármit is állítani? Erre szoktam azt mondani, hogy "na ehhez már pofa kell!". Teszem azt, én sem mondom, hogy a kagyló ehetetlen vacak; mivel még nem volt szerencsém megkóstolni, így nem nyilatkozom róla! Vagy (a Te logikádat követve) azt kellene mondanom, hogy ugyan fogalmam sincs, hogy milyen a kagyló, de biztos ehetetlen, mert pl a franciák élvezettel eszik? Igaza lehet, noname barátunknak, ostoba lehetek, de nagyon!

Valamint: katolikus képzés Mohamednek, hogy arab seregekkel lehessen elfoglani a szentföldet?!?!?!?!!!!!! Ennél rosszabb viccet még épetemben nem hallottam!!! Ha most (szerinted ugyebár) a muzulmánok a keresztényekkel EGYÜTT harcoltak a szentföldért, akkor ki ellen is harcoltak?



#7!

Tisztában vagyok az itt jelenlévő protestánsok elvakultságával és agrassziójával. Nem is azért írok válaaszokat a mocskolódásaikra, mert akár csak remélhetném is, hogy kialakul bennük a belátás képessége. Én inkább a katolikus testvérek miatt írok, hogy lássák: ki lehet állni a viharba! Ha csak egy is közülük hajlandó lesz megvallani hitét a gúnyolódás és a lejárató kampány ellenére: már nnem volt hiábavaló az írásra fordított idő!

2013. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

aki leskizofrénezze Istent, mert ostoba a biblia "körbejárásához" ahol is rengeteg helyen teljesen világos a háromság külön-külön személye, és gyógyszert küldene neki, az teljesen vállalhatóna ostoba fajankózható, hiszen ott van a szeme előtt, rá hivatkozik, pl az elcsalást be is ismerted, utána meg belekeversz légből kapott gyerekektől soha el nem várt, nem is tudom mit...

Talán olvashatnál a bibliában is ilyesmit Jézustól is, ahol mérgeskígyók fajzatainak nevezett vallásoskodó embereket, akik csak összezavartak mindent. És másoktól is.

Azt azért elég sekélyes a körbejárásod, és a gyalázkodásodra az a legkevesebb. Teljesen vállalható.

Az meg nem tökmindegy, hogy milyen nicknevet írok oda, én sem lettem okosabb a tiédtől, de én nem is vagyok kíváncsi az igazi nevedre. Ennek az oldalnak ezek a lehetőségei, ki vagy te, hogy számon kérd? telefonszámom nem kéne?

Inkább gondolkodnál el, amiket írtam, de az sem ártana, ha azon gondolkodtál volna el, amiket te írtál, Istenről főleg.

II. Péter levél:3:16 Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.


Tudatlan teljesen megáll, főleg a háromsággal kapcsolatos undorító kirohanásod alapján... Tényként, hiszen rengeteg helyen közérthetően állnak róla a bibliában példák.

Csűrés csavarás is, és a lelkületedből a vesztedre is van, hiszen direkt nem akarod megéreni a dolgokat, ahogy tűnik.

Én ezt sajnálom.

Jézussal, és az igével találkozó ember nem lesz sohasem ugyanaz többé.

Mert mindig választania kell. Vagy jobb, vagy rosszabb lesz.

Úgy látom, te sajnos az utóbbi. Ezt sajnálattal látom, nem indulatoktól, vagy hasonlóktól. Egyszerűen a szavaid magadról beszéltek. Az jött ki a szádon, ami a szívedben van. Utálod, megveted Istent. Jogod van hozzá, csak készülj majd fel a válaszára.

2013. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!