Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért annyira megosztottak a...

Miért annyira megosztottak a keresztények?

Figyelt kérdés
Jézus egységesnek akar látni minket, és ha ez felekezetileg nem is lehetséges, a közös dolgokat kellene keresni, nem az eltéréseket. Tiszta egonövelés.
2013. jún. 26. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Mert a biblia annyira bonyolult és oly sokmindent bele lehet magyarázni, hogy akár új vallásokat is létre lehet hozni, lásd Jehovisták. Emiatt sok ember sokféleképpen értelmezheti és értelmezi is. Ebből a különbségek és a megosztottság. Ezt nem igazán lehet orvosolni.
2013. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Ha különböző embrek gondolkodnak egy témáról, előfordul, hogy más-más konklúzióra jutnak. Nincs ebben semmi különös.
2013. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy szeretném Jézust megkérdezni, hogy melyik az igaz vallás, melyik felekezetet helyesli leginkább. Engem annyira elbizonytalanít ez a sok felekezet. Abban biztos vagyok, hogy a kereszténység lehet az igaz vallás, de hogy melyik felekezet...
2013. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy képzelem, hogy amikor szemben fogok majd állni Istennel, ezek mind nem számítanak, csak az, hogy mennyire szeretem őt és mennyire tudtam/akartam szeretni az embereket. A többiben ha hibáztam volna, azt elengedi nekem.
2013. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert bálványozzák a saját egyházuk teológiáját ahelyett, hogy teljes szívükből az Urat keresnék, és Jézust követnék! Ha szeretnék Jézust, akkor engedelmesek lennének Neki és az Ő akaratát cselekednék. De ehelyett gyülekezetesdit játszanak, és azt hiszik, hogy az Isten akarata, hogy büszkén verjék a mellüket, hogy "mi vagyunk a legjobbak", és másokra pedig ujjal mutogassanak. Az egyházukat bálványozzák és az egyházukban hisznek, az egyházuk az ő istenük. Amíg mindenki megy a saját bálványa után, nem fognak egyetérteni soha. Ha letennék a hazug teológiájukat, a bálványukat, és elkezdenék Jézust követni, és elkezdenének végre Jézusnak engedelmeskedni, egységben lennének...
2013. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Azért mert emberek. És az emberek általában megosztottak. Néha ugyan össze tudnak fogni egy-egy közös cél érdekében, de sajnos a természetünkhöz tartozik az önzés, és beleesünk abba a hibába, hogy magunkat különbnek tarjuk másoknál. Én hiszem, hogy ha újra lesznek nehézségek, akkor nagyobb lesz az összetartás. Persze ebben most is példát mutathatunk azzal, hogy egymást erősítjük, és igyekszünk az egymással történő kommunikációban is kifejezni a szeretetünket, megbecsülésünket a másik felé. Meg persze azzal amit írtál, hogy a közös dolgokat keressük és nem az eltéréseket...


És persze nem teszünk fel ilyen provokáló kérdéseket sem... ;-)


Üdv. Péter

2013. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az lenne a jó, ha nem a provokációt látnád a kérdésben, ha már ennyire megértő vagy, kedves Péter.
2013. jún. 26. 23:26
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Nehéz nem azt látni benne... ;-))

Jaj, nem akarlak én bántani, és nem feltételezem, hogy rossz szándékkal írtad ki ezt a kérdést, de tudod, ahogyan a mondás is tartja "a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve!" ;-)


Írj ki olyan kérdést, ami a közös dolgok keresésére irányul! Ennyire egyszerű!


Ja és még egy jótanács: soha ne minősíts! (lásd egonövelés) - mert ezzel csak a lejáratásunkat szolgálod!


Felemelő dolgokat írj! Leírhatod, hogy bánt a megosztottság, és várod a javaslatokat, hogy hogyan tehetnénk ellene! Tudod ahogyan Jézus is tette a leveleiben (Jelenések könyve)... :-)


Üdv. Péter

2013. jún. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
OK, jogos, nem volt szép a minősítés. De kerestem már közös dolgokat és volt, hogy csak ítéletet és kioktatást kaptam. Ezért vagyok már csalódott.
2013. jún. 26. 23:51
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Hát akkor én mit mondjak! Tudod te, hogy én naponta mennyi "ítéletet és kioktatást" kapok? Pont kétszer annyit mint amit itt olvashatsz (a privát üzenetek miatt) ;-)


Ugyanakkor ne légy csalódott. Van itt nagyon sok értékes hívő és kereső ember is. Őtőlük pedig sok-sok kedvességet és szeretetet kaphatsz! Ez az igazi egység megnyilvánulása. Csak légy türelmes!


Üdv. Péter

2013. jún. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!