Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság elötti csók, szabad...

Házasság elötti csók, szabad vagy nem? Tapasztalt keresztény segítsen, adjon tanácsot!

Figyelt kérdés

Egy fiatal keresztény srác vagyok és nem rég megismertem egy lányt aki szintén keresztény. MInd a ketten járunk gyülekezetbe , az egyetlen különbség hogy neki az egész családja keresztény , nálunk csak én. Már 3 randink volt és úgy éreztem meg van a közös vonzalom ezért meg akartam csókolni de mint kiderült utólag ő és a családja nem támogatják a házasság elötti csókot ! Nos azt még megértem és tartom is hogy házasság elött nincs szex mert ez le van írva a bibliában több utalással is de olyanról nem tudok hogy mért ne csókolózhatna egy pár. Úgy hiszem hogy emberi lényekként , keresztényeknek meg fölleg legyen annyi önuralmunk hogy nem megyünk tovább , nem vagyunk állatok akik az ösztöneiknek engedelmeskednek ! Ráadásul szerintem nem normális ha az alábbi sorrednben történnek a dolgok : ismerkedés--->>házasság

a normális ez volna szerintem : ismerkedés ---> párkapcsolat---> együttélés---> házasság

Nekem egyszerűen túl gyors ez a váltás , túl radikális !!! Kérlek segítsetek mit tegyek , igazuk van vagy nem ?



2013. jún. 28. 23:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem értem utolsó háborgását.

Ha nem keresztény egy szülő, akkor simán elnézi, hogy a lányát 7.-es ált. iskolában meg.ugták. (szomszéd volt az!!!) harmadikos gimis korára unokatesója elmondása szerint meg már több mint 20 pasi, és rengetegszer...

szóval, akkor ezen ne háborogjon senki?


Ha randiznak az ismerkedés.

Ha belemennek a smárolásba, akkor már megindulnak a kívánságok is, és vagy megállnak, vagy nem. De akkor a döntésük sem lesz teljesen józan már a választásban.

Ha már döntöttek, és megismerték egymás lekét, hogy tudnak, és akarnak együtt élni, vanank közös céljaik, szeretik egymást, akkor már nem okoz akkora bajt.

Én keresztényként a már kitűzött, megszervezett esküvő elött csókolóztam párszor a menyasszonyommal, de később ő ettől nem érezte magát jól. Igaz 3 éjjel órákig volt, és utána kaadt ki, szóval az sem volt normális már, de én pl abban már nem láttam semmi bajt.

abban már igen, hogy 7 év házasság, és teljesen jó szexuális élet, két gyerek mellett beleszerelmesedet egy másik pasiba... de ez más téma.

2013. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hello.

Vallásos környezetben nőttem föl,de sosem értettem mért okozna gondot az, ha valakit szeretsz és hosszú ideje együtt vagytok, mindenestől kedvelitek egymást, akkor mért ne lehetne pl csókolózni? Azt értem, hogy normális, és főleg keresztény ember nem fekszik le mindenkivel/ esetleg a saját párjával sem, ezzel félig meddig egyet is értek abból a szempontból, hogy nem kell a kapcsolat elején menten d*gni, hanem heteket, hónapokat akár éveket is lehet várni, pl ahogy az előttem lévő írta meglép a csaj (sajnálatos módon). Nekem valahogy az a véleményem hogy kissé képmutató dolog ez a nem smárolok nem fekszem le a barátommal/férjemmel mert én keresztény vagyok, és majd házasság után. Ez szépen megtörténik, megházasodnak, megtörténik az eset, aztán hirtelen lelép a csaj más miatt/vagy a pasi más miatt. Szerintem ez az erkölcstelen, nem pedig az, hogy még esküvő előtt (pl. jegybenjárás alatt, ahogy írta más) derül ki, hogy a két fél nem illik össze.

2013. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szia!

Van egy könyv, az a címe, hogy Miért várj?. Nem tudom, lehet-e most kapni, nagyon jól ír ezekről a dolgokról.

De ha azt nem is lehet kapni, szerintem érdemes lenne megkérni a lány apját vagy valaki más érett keresztény férfit a gyülekezetből, hogy hogy is megy ez. Biztosan szívesen elmagyarázzák.

2013. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!