Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van kőztetek olyan magyar nö...

Van kőztetek olyan magyar nö akinek török férje van és modern muszlim?

Figyelt kérdés
A barâtnöre, vagy felesègre is èrtem hogy muszlim nagyon szivesen elbeszèlgetnèk vele.Insallah! Èn újj muszlim vagyok sajnos sokan elfordultak tölem ès nagyon hiányzik valaki akivel beszgethetnèk, vagy leveleznèk.
2013. júl. 2. 01:38
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Asszalamu aleikum. Mit értesz "modern muszlim" alatt?
2013. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Wa alejkum asszalám wa rahmatullahi wa barakátuh!

Èn mèg ùjj muszlim vagyok, a párom pedig modern muszlimnak vallja magát abban nyilvánul meg hogy a korán tanitásai szerint èl de pl. a családjâban senki nem hord fejkendöt, ès nem imátkozik rendszeresen.

2013. júl. 2. 22:35
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Asszalamu aleikum. Olyan nincs, hogy modern muszlim. Jó muszlim van, és rossz muszlim. Aki nem hord kendőt, nem imádkozik, stb., abban valószínűleg nincs elég istenfélelem, így ő rossz muszlim. Az iszlám 1400 éve ugyanaz, nincs benne semmi modernizáció.


Te akkor ezek szerint olyan muszlimot keresel, aki nem hord kendőt, és nem imádkozik?


Te milyen vagy?

2013. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Assalamu Alaykom, Kérdező. Ne hiányozzanak azok az emberek, akik barátaidnak mondják magukat és az első adandó alkalommal, ha olyat teszel, amit ők nem "csípnek", akkor elfordulnak tőled- barátaidnak nevezed őket? Nemár. In sha Allah lesznek új barátaid, nem kell erőltetni, kiforrja az idő magától. A modern muszlim kifejezés nem létezik. NINCS. Önáltatás csak. Vigyázz, nehogy ők tereljenek el téged rossz irányba.
2013. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És azt mondtad, hogy a "párod". Ilyen nincs. Férjed vagy semmi.
2013. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

A muszlim vallás nem modern és tényleg gyakorlatilag változatlan a kezdetek óta.

Az elképzelhető, hogy egy-egy muszlim ember modernebb szeretne lenni - de ezzel megtagad egy csomó dolgot a vallásából.

A törvények sem modernek, ezért aztán, ha komolyabb vitába keveredsz a "pároddal" - akkor nagyon hamar igen rossz helyzetben találhatod magad!


Csak szólok, hogy ne akkor kezdj majd gondolkodni. Akkor már késő lesz.

2013. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valóban elgondolkoztató amit irtok, ès hogy öszinte legyek ezt èn is èpp igy gondoltam annak ellenère hogy több millio ember valja magát muszlimnak ès modern muszlimnak.èn nèmet országban èlek ès itt elèg gyakori az ilyen, az otthoni katolikusokhoz tudnám öket leginkább hasonlitani.24 èves vagyok fejkendöt nem hordok napi5X imátkozni nem tudok mindezt a munkám miatt de hazaèrve minden nap pòtolom.Insallah összevonva (tudom pontosan nem szabadna) sajnos nem birom máshogy megoldani.napi szinten1-2 órát csak a hittel foglalkozok ès már nagyon várom èletem elsö ramadánját.A hit szivemben èl Allah felnyitotta a szememet ès ez a legfontosabb.Alhamdullah!!!
2013. júl. 3. 23:09
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

alhamdulillah.

Minél többet foglalkozol a hittel, insaallah annál erősebb lesz benned az istenfélelem, és majd igyekszel egyre jobban szolgálni Allahot, úgy ahogy azt Ő megparancsolta.

Azt javaslom, hogy ne az ottani törökök életvitele legyen a mérvadó. Ne legyen az elég, hogy megvan a napi 5 ima. Ha nem idejében csinálod, akkor hiába vonod össze, Allah nem fogadja el. Olvass utána. Rengeteg könnyítés van arra az esetre, ha sehogy sem tudsz "rendesen" imádkozni. Akkor inkább csináld ülve, fejbólintással imitálva a meghajlást, stb.. ez még mindig jobb, mint este összevonva imázni.


Allah segítsen neked!

2013. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál insallah.Allahtol való fèlelmemet valôban napról napra-napra egyre inkább èrzem.mindenkèppen utánna járok amit irtál hogyan tudnèk mèginkább megfelelni az elvárásainak Allahuakbar!

Allah áldása legyen veled ès a családoddal is testvèrem!

2013. júl. 5. 23:53
 10/10 anonim ***** válasza:

" És azt mondtad, hogy a "párod". Ilyen nincs. Férjed vagy semmi."



Már hogyne lehetne párja valakinek? Amíg nem házasodnak össze addig is járnak egymással és hívják egymást valahogy. Azért eléggé életszerűtlen lenne, hogy nem is ismerik egymást aztán hirtelen házasság :-D a kettő között van egy időszak amikor ismerkedik az ember, járnak egymással és ekkor nyugodtan mondhatja, hogy "párom".

2014. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!