Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasságkötés utáni összeköltö...

Házasságkötés utáni összeköltözés? Hogyan?

Figyelt kérdés

Kedves keresztény Hívők!


Hogyan kell elképzelni gyakorlatban a házasságkötés utáni összeköltözést? Ti hogy csináltátok? Esküvő után nászút, majd hazaérkezve fogjátok a dolgaitokat, és egy közös lakásba pakoljátok? Vagy már esküvő előtt átpakoltok, csak addig még nem költöztök be?


Nálunk az a helyzet, hogy mindketten egyedül élünk egy-egy kis lakásban. Szeretnénk majd őket eladni és venni egy nagyobb házat, de az nem megy egyik napról a másikra. Addig valamelyikünk lakásában kéne lakni, de beszélgettünk arról, hogyan is legjobb ez a költözősdi, és még nem igazán jutottunk el a leglogikusabb megoldásra.


Ti hogyan csináltátok, és mit javasoltok?


Köszi!



2013. júl. 3. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem mi köze a vallásnak, meg a keresztényeknek, az összeköltözésetekhez.
2013. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy ha a család rovatban teszem fel a kérdést, kapok 2948 választ, amiből 2800 arról szól, hogy nemár, hogy csak házasság után akarunk összeköltözni (tapasztalat). Keresztények vagyunk és ezért várunk ezzel házasságkötésig, és vallás kategóriában előfordulnak más olyan keresztények, akik szintén házasság után költöztek egybe. Az ő véleményüket kérdezem, mivel nem a fejmosásokra meg a "jaj de maradiak vagytok" beszólásokra vagyok kíváncsi. (Tudom, hogy így is kapok jó párat, de talán érdemleges válaszokat is.)
2013. júl. 3. 11:02
 3/11 anonim válasza:
88%

Szerintem nem vagytok maradiak, és ha úgy érzitek így jó nektek akkor nincs okotok foglalkozni az ellenvéleményekkel.

Szerintem (én így tenném a helyetekben)aki költözik majd a másikhoz, az a dolgai nagy részét átvinné a majd közös otthonba, a mindennapi használati (fontos) dolgok maradnának. Elmentek nászútra és már csak egy röpke fordulóval át lehet mindent vinni. Vagy ami talán még jobb, akiben bíztok, szülők pl., amíg nászúton vagytok átviszik a maradékot (persze összekészíted nekik).

A mi helyzetünk ennél bonyolultabb volt, de én így tenném:)

2013. júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit én tennék:

1. a nagyobb méretű lakásba költöznék a párommal, és már eleve úgy próbálnék berendezkedni, ha úgy alakul, az ifjú trónörökösnek is legyen helye, néhány éveig biztosan

2. a kisebb lakást már eleve kiadnám diákoknak, vagy akárkinek bútorzva


Mindezt azért, mert:

- sajnos ma még, és várhatóan jónéhány évig még nem lesznek az ingatlanárak ott, hogy a valódi értékén el tudd adni

- ami bérleti díj bejön, az segít a családi kasszában. Kezdő házasoknál egyébként is kismillió helye van a pénznek. Tehát az üres lakást nem hagynám "üresen"!

2013. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 nagylzs ***** válasza:
89%

> amiből 2800 arról szól, hogy nemár, hogy csak házasság után akarunk összeköltözni (tapasztalat).


Az lehet, de akkor ne így tedd föl a kérdést. Tegyük föl, hogy már össze vagytok házasodva. A kérdés igazából ez: "hogyan költözzünk össze?" Hogy házasság előtt vagy után, az igazán nem számít. Mivel azok is ugyan úgy költöznek össze, akik nem házasok. Érted: technikailag az összeköltözésnek semmi köze a házasság időpontjához.


Te meg mindent elmondtál a problémáról, csak a lényeget nem. Az kb. nem számít, hogy házasok vagytok-e. Ami számítana: kinek nagyobb a lakása, a két lakás közül akarjátok-e kiadni az egyiket, mennyire könnyen kiadható helyen vannak, milyenek a szomszédok stb. Ilyeneket kellene írnod. Enélkül mégis ki tudná megmondani neked, hogy a logikus?

2013. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, hasznosak!


Nos, a két lakás a következő: szinte ugyanakkora, szobák elrendezése más (2 kicsi, a másikban egy amerikai konyhás nappali meg egy mini háló). Az egyik sokkal jobb helyen van (belvároshoz nagyon közel), de nyáron katlan, télen jégverem. A fűtési díjak is az egekben vannak. Amúgy tégla, kb. 30 éves épületben, 3. emelet (legfelső), lift nincs (nekem meg a hátam néha beáll).


A másik egy 6 éves tégla, 2. em., lifttel, város szélén, de jó közlekedéssel és minden van a környéken (orvos, piac, boltok, csendes helyek), nyáron egész hűvös, télen alig kell fűteni. Viszont az elrendezése kedvezőtlen (nincs benne egyetlen beépített szekrény sem, mozgathatóknak meg alig van hely). Ellenben itt van egy garázs is (ahova akár lehet pakolni, autó kibírja kint is, ha muszáj).


én felvetettem azt, hogy adjuk ki bútorozva az egyiket, a jegyesem nem igazán akar ebbe belemenni, mert nem sokáig szeretne lakásban maradni, valami kertes házikót szeretnénk. Illetve fél attól, hogy lelakják.


Jelenleg itt "rekedtünk meg". Köszi minden további segítséget!


Egyébként azért tartottam fontosnak beleírni azt is, hogy házasságkötés után, mert aki már előbb összeköltözik, annak nem olyan furcsa, hogy nagy romantikák meg valóban nászutat jelentő nászút előtt vagy után hirtelen egy ekkora összeszedettséget jelentő feladattal kelljen megbirkóznia.

2013. júl. 3. 11:56
 7/11 nagylzs ***** válasza:
100%

Én az alacsony rezsijűt tartanám meg magamnak. A belvárosit sokkal könnyebben és valószínűleg drágábban ki lehet adni, még akkor is ha magasabb a rezsi. Külvárosit talán nehezebb bérbe kiadni. Ti pedig az alacsonyabb rezsijű lakásban többet tudtok gyűjteni a költözéshez.


Ha szeretnétek gyereket, és előreláthatólag nem tudjátok eladni a lakásokat a következő néhány évben, akkor azt is figyelembe kell venni. A gyerek sok plusz kiadás (emiatt talán itt is az alacsonyabb rezsi nyer). A közbiztonság és a jó iskola közelsége csak a 6. életéve után fog inkább számítani.

2013. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 7-essel!

Aki bérleményt keres, főleg ha még diák, inkább keresei a központhoz közel esőt, és (őt) kevésbé érdekli a rezsiköltség (a szülők fizetik, nem ők). Szóval minden az mellett szól, hogy nektek a kicsit kintebb levő a megfelelő. A garázs sokmindent el tud nyelni, sok esetben felér másik két szobával is!

2013. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy a párom egyedül lakott egy albérletben, én a szüleimnél. Az esküvő előtt néhány nappal átvittem az összes cuccomat hozzá, csak pár alapvető ruhadarabot, fogkefét stb. hagytam otthon. Az esküvő után már hozzá (vagyis immár a közös albinkba) mentünk, másnap elmentünk irándulni, harmadnap pedig nászútra.

Nálatok is az lenne a leglogikusabb, ha egyikőtökhöz mennétek, aztán az esküvő után gondolkozhattok a lakásvásárláson, szerintem házasként még hitelt is könnyebben kaptok, bár ebben nem vagyok biztos.

2013. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Különösen köszönöm a saját tapasztalatos megosztást!


Szívesen látok még válaszokat. :)

2013. júl. 3. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!