Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kire mondhatjuk, hogy evangéli...

KZitus kérdése:

Kire mondhatjuk, hogy evangéliumhirdető? Ki végzi ma ezt a munkát?

Figyelt kérdés
"Végezd az evangéliumhirdető munkáját, teljesen lásd el szolgálatodat" 2Timót. 4:5

#evangéliumhirdető
2013. júl. 3. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jehova tanúi. Mit nyertem?
2013. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Örök életet:D
2013. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bírlak benneteket :)))
2013. júl. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Azokra használják akik azok felé prédikálnak (evangéliumot hirdetnek) akik még nem ismerik az Úr Jézus Krisztust, hogy megtérjenek és üdvösségre jussanka. Ezért jelenti a név is, hogy jó hírt mondók, jó hírt hirdetők. Vannak akik erre kapnak elhívást pl. Billy Graham, Reinhard Bonnke míg mások alkalmilag evangélizálnak mint pl. Cseri Kálmán, Zimányi József, hogy a legismertebbeket említsem.

Egyébként az evangélista, mint szolgálati ajándék szerepel az újszövetségben.(Eféz 4,11)

Én is szolgáltam már utcamisszióban evangélium hirdetéssel de nekem sem ez az elhívásom.


Teológus

2013. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az evangeliumhirdeto, aki megismerteti a kereszteny tanitast olyan emberekkel, akik meg valoszinuleg nem hallottak rola (mert peldaul olyan foldrajzi helyen vagy kulturaban elnek).


Nem kotnem egy adott felekezethez; en ugy ertelmezem, hogy az evangeliumhirdetes lenyege, hogy a kereszteny vallas letezeset tudassak az olyan emberekkel, akik azt nem ismerik; nem pedig az, hogy egyik kereszteny felekezetbol a masikba szolitsak oket.


Az mar sokkal erdekesebb kerdes, hogy manapsag kit nevezhetunk igehirdetonek. A regi idokben ugyebar egy maroknyi kereszteny feladata volt, hogy tobb szazmillio emberhez elvigye Jezus tanitasat. Ma, mikor gyakorlatilag mindenki hallott a keresztenysegrol, es szabadon eldontheti, hogy koveti-e vagy sem, az ilyen formaju igehirdetesre keves realis lehetoseg van (ha csak valaki nem akar elmenni pl Eszak-Koreaba, hogy beszeljen Kimnek Jezusrol). A hazrol hazra jarast, ahol olyan embereknek predikalnak, akik mar amugy is hallottak a keresztenysegrol, nem igazan neveznem evangelizacionak...


Szerintem manapsag inkabb abbol kellene alljon a kereszteny igehirdeto munkaja, hogy ramutasson, MIERT a keresztenyseg a kovetendo vallas a manapsag letezo tobbszaz - tobbezer vallas kozul; miert nem valamelyik mas. Erre pedig rengeteg lehetoseg van! Peldaul a kultura, muveszet, szorakoztatas teren: gondoljunk Handel Messias-oratoriumara, ami gyakorlatilag a poraibol tamasztotta fol az angol keresztenyseget, Bach Mate-passiojara, vagy a akar a mai kereszteny konnyuzenei egyuttesekre, kereszteny temaju regenyekre, filmekre, muzeumokra stb, melyek ugy hatnak az emberekre, hogy egyaltalan nem tunnek tolakodonak vagy eroltetettnek.


Es ami meg fontosabb es hatasosabb - a keresztenyek sajat eletvitelukkel, hozzaallasukkal, stilusukkal is nagymertekben hozzajarulnak ahhoz, hogy a tobbi embernek mi lesz a velemenye errol a vallasrol, vagy annak egy adott felekezeterol! Akar itt a gyakorin is! Nekem elegge atertekelodott par felekezetrol a velemenyem, miota nap mint nap azt latom itt, hogy egy sokak altal lenezett iranyzat tagja minden tamadas ellenere abszolut kedves, higgadt, es joindulatu marad; mig egy fo kereszteny iranyzat kepviseloje borzalmas vergodest es mocskolodast rendez ha valaki esetleg nem abban hisz, mint o. A peldamutatasnak sokkal erosebb hatasa van, mint a predikalasnak. Mt 5:16 - "Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek elõtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsõítsék a ti mennyei Atyátokat."

2013. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Jézus Krisztusra méltán mondhatjuk, hogy Ő hirdette az evangéliumot. Ő nem várta el hogy az emberek hozzá menjenek, Ő kerete fel őket, erőfeszítéseket tett.
2013. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!