Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék megjavulni, és...

Hogyan tudnék megjavulni, és nem hazudni, és rossz dolgokat tenni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Hívő.

Mondhatni egy nagyon rossz korszakomban vagyok. Két pszichológust megjártam, most megyek vissza az egyikhez.

Nagy esélyt látok rá, hogy vagy depressziós, vagy pánikbeteg vagyok.

Sajnos sok rossz tulajdonságom van, ami ebben az állapotban felerősödött. Például sokat füllentek. Ha elhívnak egy programra, akkor füllentéssel mondom le. Ha nem akarok valakit megbántani, akkor is füllentek. Utána mindig megbánom.

Akkor van, hogy egy-két dolgot nem vallok be, és bűntudatom van, hogy elhallgatom.

Anyuval és a Húgommal nem tudok kedves lenni. Egyszerűen megerőltető kedvesnek lennem, pedig ők nem ezt érdemlik tőlem.

Hogyan javulhatnék meg? Hogy NE csináljam ezeket? VAgyis mivel fogjam vissza magamat?


2013. júl. 4. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia


Én is sokat küzdök a magam bűneivel, én hirtelen haragú vagyok és olyankor felemelem a hangom, néha csúnyán beszélek és ezzel rengeteg mindenkit megbántok.

De sokszor imádkozom miatta, hogy segítsen az Úr letenni ezt a terhet és ha lassan is, de alakulok. Neked is ezt a megoldást javaslom.

2013. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Feküdj le korábban aludni. Nem vicc.
2013. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj annyit az életen, inkább örülj neki.
2013. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tény, hogy túl sokat görcsölök.

Rendben, kérni fogom Isten segítségét!:)

Az is igaz, hogy nem alszom eleget, aminek hatására kicsit nyomottabb vagyok. Tény, hogy ez is közrejátszik, deez nem lehet a mentségem.:)

2013. júl. 4. 15:47
 5/13 anonim ***** válasza:
En kerdeznek. Azzal, hogy fullentesz, miert erzed magad elobbre? Tehat miert jobb fullenteni, mint inkabb az igazat megmondani?
2013. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pl. a rendszeres sport segíthet a közérzet javításban, a szorongást is oldja (pl. futás, otthoni torna). Az olvasás is segíthet, ha tágítod a tudásod a világról – szerintem ez az a kor amikor érdemes ezt elkezdeni. Pl. ha érdekel a vallás, világkép téma, tudok pár jó könyvet ajánlani. Elmélyítheted, bővítheted a tudásod a kereszténységről is, tudok irodalmat adni.
2013. júl. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom, hogy miért jobb, ha füllentek. Nem jobb, ezért én sem értem.:( Talán így menekülök el attól, hogy haragudjanak, magyarul nem vállalom a felelősséget, a következményeket.

Könyvcímeket megköszönnék.:)

2013. júl. 4. 16:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért kerülöd a konfliktust, mert nem tudod megoldani, így inkább hazudsz.
2013. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Khm... akkor írom a könyvcímeket.


Különböző gondolkodásmódok megismeréséhez, áttekintéséhez:

- Platón: Szókratész védőbeszéde (Európa diákkönyvtár)

- Phaidón (Platón összes művei I. Európa Kiadó, 1984)

- Gorgiasz (u.a.)

- Lao Ce: Tao Te King (Weöres Sándor fordításában)

- Kulananda: Buddhizmus

- Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások (Albert Schweitzer, a gondolkodó, Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 1989)


A kereszténység jobb megismeréséhez:

- Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó, 2010)

- Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó, 2003)

- Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban

[link]


A keleti gondolkodás nem kell, hogy hasra ejtsen (mint annak idején engem, aki tao te king fan lettem), tulajdonképpen a tao te king olyan, s nem több, mint a sztoicizmus (kb. egy időben alakult is ki a kettő csak az egyik nyugaton, a másik keleten). Ha összehasonlítod a vallásokat, rájössz majd, hogy a kereszténység a legmélyebb. Szemet szúr majd – remélem - Jézus következő mondása: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.” Tehát Ő a kizárólagosság igényével lépett fel – mint aki felül áll minden más vallási, filozófiai kínálaton.


Én kb. 16 évesen kezdtem olvasni, könyvtárba eljárni. Nem segített senki, hogy mit olvassak. Magamnak kellett kikaparni a gesztenyét a földből. Elég hosszú időbe telt (most 30 vagyok), azért adtam útmutatást, hogy neked ne kelljen fölös köröket lefutni.


(Szókratész nekem nagyon tetszett, jó irányba indult el, csak szegény Jézus előtt élt 400 évvel, így nem találhatta meg a kérdéseire a választ. A Szókratész védőbeszéde szerintem kötelező olvasmány kellene legyen sulikban.)


Az Ószövetségből a Zsoltárok könyve nagyon jó, bár ahhoz, hogy „élvezhető legyen”, kell egy kis „beütés”, nem árt, ha megvert már az élet egy kissé. A szenvedő, nehézséggel küzdő embernek nagyon hasznos. Megtanulod belőle, hogy van élő Isten, akihez lehet fordulni !! (persze, Neki is vannak feltételei).

2013. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt a kritikát szokták felhozni az újszövetségi kánon ellen, hogy önkényesen válogatták össze a könyveket a 4. században. Nem fogsz ilyen felületes kritikáknak bedőlni, ha megnézed ezeket:

- Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]


- Manipulálta-e az Egyház Jézus üzenetét?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]

2013. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!