Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy viszonyul az egyház a...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Hogy viszonyul az egyház a földönkívüli intelligens élőlényekhez? Sehogy, tagadással, tűréssel, elfogadással vagy szeretettel? És veled mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 18:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sehogy mert nincs még rájuk bizonyíték. De engem az inkáb érdekelne hogy mitmond az egyház arról ma hogy a föld kering a nap körül, meg hogy lapos, és amerikával mi a helyzet.
2009. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
36%
Földönkívüli intelligens élőlények? Találkoztál már ilyennel vagy honnan veszed hogy vannak? Az egyház nem viszonyul sehogy ezekhez. Nyilván nem akarják magukat kiröhögtetni.
2009. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
54%

Miért, Isten létezésére van bizonyíték?

Hát nincs. Egyszerű kitaláció.

2009. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
61%

Miért, Isten nemlétére van bizonyíték?

Hát nincs.

2009. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%
Nem azt kell bizonyítani, hogy valami nincs, hanem azt, hogy valami létezik!
2009. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

A "kiröhögtetésről" az jutott eszembe, hogy akkor szerinted az egyház az angyalok létét is tagadja?

Emlékeztetek Giordano Brunora, akit elevenen elégettek, mert(több száz évvel megelőzve korát)kijelentette, hogy a csillagok tulajdonképpen távoli Napok, körülöttük ugyanígy bolygók keringhetnek s azokon a földihez hasonló élet lehetséges. Volt rá 400 évünk, hogy felkészüljünk erre a kérdésre. Már 373 földönkívüli bolygó van a nyilvántartásban, nézz utána. Ha kiderül, hogy léteznek más okosok is, akkor mi lesz? Arcodra fagy az önelégült mosoly, na de aztán? Ők is Isten teremtményei vagy nem?

2009. okt. 16. 19:21
 7/38 anonim ***** válasza:
77%
Nem válasz a kérdésre, de épp azon gondolkodtam, hogy rengetegen hisznek istenben, pedig nincs rá bizonyíték, de ugyanezek nem hisznek szellemekben, földönkívüliekben... elég érdekes szerintem. Én úgy gondolom ha bármelyik is létezne már bizonyították volna... elég fejlettek vagyunk már hozzá.
2009. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Bocs, így kellett volna kérdeznem:

Hogy viszonyul az egyház az ESETLEGES földönkívüli intelligens élőlényekhez? Nekem evidencia, ezért felejtettem el, elnézést.

2009. okt. 16. 19:26
 9/38 anonim ***** válasza:
49%

Na álljunk meg egy percre és bocs az offért.

Szóval Isten létezésére van bizonyíték:

csodák, csodálatos gyógyulások, jelenések, klinikai halottak beszámolói és még sokminden.

Melyek kétségkívül megtörténtek.


De mivel sokan teljesen képtelenek elfogadni nem hétköznapi dolgokat, most csak simán logikai úton is megközelítem a kérdést.


Szóval ugye a világnak valamiből, valamitől létre kellett jönnie. Okés mondjuk ősrobbanás. És azelőtt mi volt? Állítólag egy gyorsan zsugorodó és egyre gyorsabban forgó gázfelhő. Na és az honnan került oda?


Ugyan ez a helyzet a földi élet kialakulásával. Lehet hogy minden csak 1 darabka baktériumból fejlődött ki, de az hogy került oda?


Tehát nagyvonalakban az a lényeg hogy bármeddig megyünk vissza az időben, van egy pont ahol már semmire sincs magyarázat, és ezzel a ponttal senki, még a legokosabb kutatók sem tudnak mit kezdeni. Ezért is van az hogy a legtöbbet elért tudósok, kutatók mind arra a következtetésre jutottak hogy létezik egy külső teremtő, mozgató erő, amit vagy akit mi egyszerűen úgy hívunk hogy Isten, de ez kultúránként változik.


Ezzel szemben a földönkívüliek létezésére nincs semmilyen bizonyíték, néhány elbeszélésen, fotón vagy filmen kívül, melyek könnyen lehetnek kitalációk, hamisítványok. Az egyedüli dolog ami a földönkívüliek létezésének érve mellett szól, az az hogy az univerzum felfoghatatlanul hatalmas, és valószínűtlennek látszik hogy egyedül legyünk benne.


Tehát míg Isten létezése TÉNY, addig az ufók vagy nevezzük akármiknek, létezése csak FELTÉTELEZÉS.

Persze nem várom hogy ezt mindenki elsőre felfogja, és nem állítom azt sem hogy csak nekem lehet igazam, de ugye mindenki meg van győződve a saját maga igazáról.

2009. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell aggódni, majd kitalálnak valamit, hogy megmagyarázzák. Végül is az evolúciót, az ősrobbanást is túlélte az egyház. A kérdés az, hogy ha találkozunk egy idegennel, akkor a vallásos maszlagot ki fogja elhinni. Elvégre is a vallások szerint Isten nekünk teremtett mindent nem pedig másoknak. Jó poén lesz majd megkérdezni az idegeneket, ti miben hisztek? A másik az, hogy jelen pillanatban az egyházak nem foglalkoznak ilyen kérdésekkel. Kicsit viccesen fogalmazva nem akarnak vallási konfliktust a hívőkkel, hiszen a világ 40%-a hiszi, hogy vannak földönkívüliek. Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy több az UFO-hívő, mint a katolikus.
2009. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!