Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha minden ember az égbe...

Ha minden ember az égbe megy-ahogy sok vallás tanítja-, mit jelentnek Jézus szavai a Máté 5:5-ben?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te leragadtál az 5. versnél, és azt hiszed, hogy találtál valamit, ami ellentmond a főbb keresztény egyházak tanításainak, és örülsz ennek, mint majom a farkának. De olvasd kicsit tovább, a 18. versben ezt mondja Jézus:


"Mert bizony mondom néktek, míg AZ ÉG ÉS A FÖLD ELMÚLIK, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik."


Tehát a szelídek öröklik a földet, de az ég és a föld elmúlik! Nyilván nem erről a Föld nevű bolygóról beszélt Jézus, amikor azt mondta, hogy öröklik a földet. Pál azt mondta, hogy a mi országunk a mennyben van, ahonnan a Megtartó Úr Jézus Krisztust is várjuk (Fil 3:20).


Üdv.

2013. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát a new age szerint, minden ember Istenhez tér vissza.Ez majd kiderül odaát.Addig választanod kell az 1es ajtó és a 2es ajtó között.


Biblia tanitása szerint, természetesen csak akkor leszel Istennel, ha Jézus elmossa a büneidet, ahhoz meg a te kezdeményezésed kell Jézus fele. Én személy szerint nem vagyok vallásos, nem élem hivőként az életem, de Jézussal szeretnék mindenképp jó viszonyban lenni, mert amekkora szeretet volt benne értünk, annyi senkiben sem.

2013. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


A válasz egyszerű, és benne van a Szentírásban. A feltámadáskor Jézus az üdvözülteket a mennybe viszi (Jn. 14:1-3). Itt leszenk 1000 éven keresztül (Jel. 20:6). Majd amikor Újjáteremti a Földet akkor visszatérnek.


Lásd: "Azután láttam új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt; és a tenger többé nem volt. És én János láttam a szent várost, az új Jeruzsálemet, amely az Istentől szállt alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony. És hallottam nagy szózatot, amely ezt mondja vala az égből: Íme az Isten sátora az emberekkel van, és velük lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velük, az ő Istenük."

(Jelenések 21:1-3)


Üdv. Péter

2013. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó kérdés


Nos hogy miért akar mindenki a mennybe menni nem tudom, de a Jelenések könyve is azt tanítja, hogy némely földről megvásárolt emberek, kiváltságosak mennek az égbe, akik Jézussal a föld felett uralkodnak majd az ezer éves milenium alatt és elviszik őket, már mint a földön maradtakat, az Ádámi tökéletességre


Persze az sem értem, hogy miért gondolják úgy az emberek a biblia tanítása ellenére, hogy Isten a fizikai embereket a haláluk után a menybe viszi a magatartásuktól függően-.


ez soha nem volt tervbe, Ádámnak elmondta, hogy mi a büntetése:

nem a pokol, nem a mennyország hanem vissza megy ahonnan vétetett,

Ha Ádám nem lázadt volna fel, soha de soha nem ment volna az égbe és nem is onnan jött.

Ma is itt élne a földön

Mitől egyetemes Tanítás, az ami nincs benne Isten kijelentéseibe, terveibe nem tudom, vagy is tudom....:)


egyébként is Isten csak egyszer engedte meg az angyalok némelyikének, hogy fizikai testet öltsenek, de azok is Sátánhoz csatlakozók voltak, s soha nem akar és nem is enged ilyet.


A fentiek fényében Jézusnak a Lukács 21:33-ban lévő szavai („az ég és a föld elmúlik, de . . .”) jelképesen értendők. Hasonlóképpen a Jelenések 21:1 is ’a korábbi égről és a korábbi földről’ beszél. (Lásd még: Máté 24:35.)


Hiszen egy másik versben pedig a teremtő kijelenti, hogy a földet sem fogja engedni elpusztulni, hiszen azt írja, hogy Ő fogja azokat elpusztítani aki a földet pusztítják,

A földdel szándéka van, ugyan miért is múlna el


a bibliában írt föld nem mindig a betű szerint földet jelenti, hanem az emberek társadalmát, az ég pedig az Ő lakhelyét

(Zsoltárok 115:16) 16 Az egek Jehova egei, De a földet az emberek fiainak adta.

kifejezetten ezzel a céllal hozta létre.

Az egek az ő trónjának helyét alkotják, de Isten a földet a lojális és engedelmes emberiség örök otthonául készítette.

(Zsoltárok 72:7, 8)  7 Sarjadzik majd napjaiban az igazságos És a béke bősége, míg el nem múlik a hold.  8 Alattvalói lesznek tengertől tengerig, És a Folyótól a föld minden határáig.


ez akkor soha nem fog megvalósulni?

Miért tesz ilyen ígéreteket több helyen a földdel kapcsolatban?

(Zsoltárok 37:10, 11) 10 Egy kis idő még, és nincs többé gonosz, Nézed a helyét, és nincsen sehol. 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.. . .


a gonosz fog a földön meg szűnni nem a föld

(Jelenések 11:18) . . ., és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet.”


Katy Weaver

2013. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Péter, a földet nem fogja újjá teremteni, hanem a meglévőt fogja az életben maradókkal rendbe hozatni, a segítségével.


a föld nem vétkezett, ezért nem tudom, miért kellene elpusztítania?

Az új ég a Jézusi királyságot, Isten uralkodási helyét jelenti ami át veszi az emberi uralmak felett az irányítást, ahogy Ádám idejében sem alakított ki földi vezetőket vagy nem volt szándékában embereknek a földön uralmakat egymás felett létre hozatni

az embereknek az állatok felett kell "uralkodni" nem egymás felett, erre ott van Ő.:)

A földet a gonoszoktól tisztítja meg és a szelídek örökölnek... :)



Katy Weaver

2013. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

bocsánat az lemaradt, hogy az új "föld" pedig azt az emberi társadalmat jelenti, akik maradhatnak, mert megfelelnek Isten követelményeinek.


Katy Weaver

2013. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vajon miért nem értik a szektások, hogy az égvilágon senki sem állítja, hogy a halál után a fizikai test megy a mennybe? Mi kell ahhoz, hogy ne csavarják ki az ember szavát, és állítsanak olyat, amit senki sem mondott? Vajon miért olyan elképzelhetetlen nekik az, hogy a lélek bizony halál után megy a helyére és van pokol, kell félni tőle. A feltámadás pedig a fizikai test feltámadása. Ahogy le van írva.

Bár mit várjon az ember olyanoktól, akik azt hiszik, Jézus csak egy teremtett arkangyal?

2013. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor Jézus lesz a király, vagy lesz 14400 ország, saját királlyal?

Jézus lesz a király, és ő uralkodik majd egy új világmindenségben.

Nem fog minden ember a mennybe kerülni, bár ha Isten kegyelmén múlna, akkor így lenne. De Isten nem kényszeríti rá az emberre magát, ezért nem is lesz ez így. Jézus beszédéből az ideális keresztény képe bontakozik ki.

2013. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es válaszoló


Nem vagyunk szektások, mert elismert szekta nincs Magyarországon, de a föld egyéb részein sem.


Más részt Ádám büntetése nem az örökké való kínzás, hanem ha elolvastad volna akkor a halál, vagy is oda kerül az ember vétetett a föld alkotó elemeibe.

Ádám sem a mennyből jött s nem is megy oda.


S ha mi akik örököltük a bűnt akkor miért is kellene Ádámnál nagyobb büntetést kapnunk?


egyébként pedig a teremtő maga is undorítónak tartotta és tartja az élő lények kínzását, és azokat az embereket akik ilyet tettek a hamis Isteneiknek azokat megbüntette, amikor gyermekeket és élő embereket áldoztak fel.


Azt írja a szent írás, hogy nem gyönyörködik egy bűnös HALÁLÁBAN...

S itt sem kínzásról van szó.az ember az élet megszüntetésében sem gyönyörködik, akkor miért is kellene örökké tartó kínzásnak alávetnie?


Miért gondolják az e emberek azt ,hogy Isten egy szadista, aki ezzel szórakozik.

akik ezt kitalálták róla hát ....nem épen az Isteni szeretetről híresek.


Katy Weaver

2013. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Isten ugyebár nem hazudhat. Azt minden vallás elismeri, hogy az első emberpárral Istennek az volt a szándéka, hogy benépesítsék a földet, szaporodjanak és sokasodjanak. Ha elpusztulna a föld, meg ilyenek, akkor úgy nézne ki az egész, hogy Isten akarata nem a földön, hanem az égben fog megvalósulni. Neki nincs lehetetlen, mindig voltak a történelem során olyan személyek akik szolgálták Őt. Például: a középkorban a vallás elnyomta az embereket, a vallásvezetők fényűzésben éltek. Az egyszerű emberek nem tudtak hozzájutni a Bibliához, mert nem engedték lefordítani a köznyelvre. De Isten gondoskodott róla, hogy a Szava fennmaradjon. És ma milliók olvassák. Ő mindig tudja, mit mikor tegyen. A földünket is a maga idejében ,,kitakarítja,, és a rendetlen ,,lakókat,, megsemmisíti.
2013. júl. 18. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!