Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás világában miért van...

A vallás világában miért van olyan sok pedofil pap? Miért nem büntetik meg a papokat úgy, ahogy egy bűnt elkövető polgárt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 21:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%

A világban vannak pedofil emberek. Miért vannak pedofil papok? Talán mert emberek? Erre még nem gondoltál?

Természetesen ez nem mentség. Aki gyerekeket bánt, az bűnt követ el.

Gondolom te is csak egy hírolvasó fazon vagy, akinek semmmi infója nincs semmiről, csak az egyházat akarja b..sztatni.

Bizonyíték kell. Ha tudsz mutatni nekem ilyet, meg tudsz nevezni pontos eseteket, amikor nem lettek bűntetve pedofil papok, akkor csatlakozom a kis szektádhoz, amely ellenük irányul.

(Előtte töröld a videókat:P )

2012. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a legtöbb molesztálás a katolikus papok körében fordul elő. Ennek oka egyértelműen a cölibátus. Ahol pedig helyes, fiatal fiúk fordulnak meg egy zárt közösségben /pld. vallás/, hamarabb felébredhet a vágy az őket gardírozó papokban. Talán a titokban maradásban is jobban bíznak.
2012. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

30 év börtönre ítéltek egy pedofíl katolikus papot

Én találok ezért ilyen cikkeket is.

2012. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor ezt ,h magyarázzátok? Főleg az első hozzászólónak szólt.

2012. júl. 2. 22:25
 5/24 Andizsuzsi ***** válasza:
33%

"Úgy tudom, a legtöbb molesztálás a katolikus papok körében fordul elő. Ennek oka egyértelműen a cölibátus."


A pedofíliának semmi köze ahhoz, hogy az illető ember házas-e, vagy sem. Az egy szexuális aberráció. Bármelyik pap, legyen az akár katolikus is, ha akarja, megtalálja a módját annak, hogy a nemi vágyait "normális módon" elégítse ki. Attól, hogy nem házasodhatnak, nem lesznek sem homoszexuálisok, sem pedofilok. Az a pap, amelyik ilyenre vetemedik, valószínűleg akkor ilyen lenne, ha polgári szakmát űzne.

2012. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Köszi a linket kérdező!


Mindjár olvasom tovább, de itt a válaszod:

"bűncselekmények elévültek."

Ez kinek a hibája?

2012. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Gondolom,h volt miért eltusolni, húzni a dolgokat.

A tett, tett marad!

Hogy nézne már ki, ha egy magas tekintélyű, piedesztálra emelt kis apátságról kiderült volna,h mennyire "kedvesen bánnak a gyerekekkel", rossz fényt vethetett volna nemzetközi szinten, és komoly következménye is lehetett volna..?!

Ha egy átlag polgár követte volna el, nem hiszem,h ilyen szerencsések lettek volna.

2012. júl. 2. 22:42
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy hiszem, hogy ő egy öreg náci volt. A tányérok, amikből ennünk kellett, a náci időkből származtak, és horogkeresztekkel voltak díszítve."


Ez van, ha bárkiből pap lehet manapság. Régen is volt egy ilyen szokás, ha jól tudom, hogy bedugtak papnak embereket akartuk ellenére. Nem rég volt egy ember aki azt kérdezgette, hogy mennyi fizetést kap, ha papnak megy.

Aztán ott vannak azok, akik pont emiatt mennek papnak...

2012. júl. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

[link]

itt a másik.

2012. júl. 2. 22:51
 10/24 anonim ***** válasza:

[link]


Ez legalább egy pozitív cikk.

2012. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!