Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez vajon egy rossz ómen volt?

Ez vajon egy rossz ómen volt?

Figyelt kérdés

Bejöttem este a szobámba és leesve találtam a bibliámat kinyitva majdnem az uzolsó oldalnál ahol ez állt:

"Halálesetek" "Én vagyok a feltámadés és az élet: aki hisz énbennem, ha meghal is, él. Ján. ev. 11:25.



2013. júl. 7. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ezt kifejezetten jó üzenetnek érzem :)
2013. júl. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Járhatott valaki a szobádban?
2013. júl. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy könyv valahonnan leesve ki tud nyilni majdnem az utolsó oldalnál? Nem vagyok egy Colombo, de nekem ez némiképp gyanús.
2013. júl. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is jó ómennek tartom. Kivéve ha pánikbeteg vagy és halálfélelmed van. De a félelem abban esetben is értelmetlen.
2013. júl. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a keresztény vallás elítéli a babonaságot.
2013. júl. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kyran-nak:


Ja, szinte ez mindennapi eset, hogy a könyvek csak úgy potyognak a polcokról. Hagyjuk már Columbo. Az ateisták mindent a véletlennel magyaráznak...

2013. júl. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mit gyanús? Kemény az előlapja mindkét oldalon, és ha az A, odalára esik le akkor a végén nyílik fel 1-2 lap a B, oldal esetén meg az elején 1-2 lap. De egyébként miért lenne jó ómen? Pont abban az evangéliumban döntik el, hogy megölik jézust. Én hívő vagyok de ez az idézet számomra olyan mintha azt foglalná magába ne félj a haláltól. Nincs halálfélelmem csak kicsit ijesztő dolog.
2013. júl. 7. 02:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Senki sem járt a szobámban ugyan is én hagytam el utoljára a házat és én is értem haza leghamarabb végül. És amikor hazajöttem ez a látvány fogadott. Jó most persze huzat meg minden de annyira stabilan állt ott mindíg.
2013. júl. 7. 02:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most van az ideje, hogy elgondolkodj a halálról és hogy mit adott nekünk Jézus. Ez nem azt jelenti, hogy ütött az utolsó órád.
2013. júl. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" De egyébként miért lenne jó ómen?"

Te magad adtad meg a választ: " Én hívő vagyok de ez az idézet számomra olyan mintha azt foglalná magába ne félj a haláltól."


Valóban erőteljes üzenet lehet, átvitt értelemben: akár azt is jelentheti hogy életednek pl ezen szakaszában vagy bizonyos dolgokban újjá kell születned. És a régi dolgok elengedése akár egy kapcsolat vége, egyfajta halál, de egyben újjászületés is. Tehát az is lehet hogy rossz dolog történik valakivel, legalábbis ezt rossznak értékeli, de mégis újjászületést eredményez és jobb lesz mint valaha, még akkor is ha ehhez rossz dolgoknak kell történnie. Pont ezért erőteljes üzenet mert sok van mögötte, de ez mindenképpen pozitív dolog. Semmi sem állandó, változások és újjászületések szükségesek egy embernek, tehát a halál szót nem kell szó szerint értened.

2013. júl. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!