Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan illik viselkednie egy...

Hogyan illik viselkednie egy kereszténynek, ha buddhista imahelyre látogat?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki az ő vallási szertartásuk? Nagyon kinéznének maguk közül, ha én más vallásúként nem vennék részt benne? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 28. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem próbálj belegondolni, hogy mit várnál el egy nemkereszténytől, ha a ti templomotokban venne részt egy szertartáson. Én a magam részéről nem várnám el, hogy csináljon mindent velünk, hiszen egyrészt nem tudja, mit, mikor, hogyan kell, másrészt meggyőződése ellenére ne tegyen semmit. DE elvárnám, hogy szépen csendben figyeljen, ne mászkáljon, ne szóljon bele, ne hangoskodjon, ne álljon neki enne-inni, zörögni, telefonálni, stb. Valamint hogy figyeljen arra, hogy nem áll-e olyan helyen, ahol valakit zavar a szertartáson való részvételben (pl. ha a ministráns jön-megy, ne álljon az útjába, vagy az áldozáshoz járulókat ne akadályozza, stb.) Illetve figyelnjen arra, hogy oda ne menjen/álljon, ahol a szertartást vezető(k) (jelen esetben a pap/papok) tartózkodnak.


Hát én kb. ennyit várnék el egy nemkereszténytől egy keresztény szertartáson.


Ugyanez fordítva: ha én bemennék egy más vallású szertartásra, ugyanezekre a dolgokra próbálnék figyelni. Megpróbálnám megfigyelni, ki vezeti a szertartást és hogy ne kövessek el olyat, amivel megzavarnám akár őt, akár a híveket. Éppen ezért valószínűleg a bejárat közelében állnék meg, de úgy, hogy persze a befelé jövőknek ne legyek az útjában. És nem, nem próbálnám velük csinálni, amit csinálnak, de tiszteletteljesen, csendben figyelném őket. Én éppúgy, hogy fordított helyzetben tőlük elvárnám, nem zörögnék semmivel, sőt, biztosan nem fényképeznék, kivéve, ha valaki kifejezetten felvilágosítana arról, hogy szabad. De még akkor is szüneteltetném a fotózást, ha azt látom, hogy épp valami nagyon tiszteletteljes, mély részhez érkezett a szertartásuk, hogy semmiképp se zavarjam meg őket.


Hogy kinéznének-e? Annyibean nyilván igen, hogy rögtön látnák, hogy fogalmam sincs a vallásukról és talán eleinte gyanakodva figyelnének, hogy nem zavarom-e meg őket. Ha egy nyelven beszélünk, esetleg a szertartás előtt már odamennék és megkérdeznék valakit, hogy hogy viselkedjek, hogy semmiképp se zavarjam meg a szertartásukat és senkinek a hitét ne sértsem.

2013. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!