Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan segíthet valakine...

Isten hogyan segíthet valakinek az érettségin?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam itt a GYK-n, hogy sokaknak Isten például az érettségi teljesítésében segített, de mégis hogyan tette ezt? Megsúgta a válaszokat? Meg nem fura, hogy a világ tele van szenvedéssel most is, de Isten pont ráér az ő érettségijükkel foglalkozni.

2013. júl. 3. 23:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Isten mindenkivel foglakozik, aki foglalkozik Ővele. Ha te viszont mélyen megveted, akkor ne várj tőle semmit.
2013. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

ezt nem úgy kell elképzelni,h nem tanulok semmit,aztán jajj istenem add,h átmenjek valahogy. hanem az egész felkészülés időszakában én mondjuk imádkoztam istenhez,h jól tudjak tanulni,tudjak koncentrálni, megmaradjon az a fejembe amit elolvastam,megtanultam. a vizsga napján imádkoztam,h jó kérdést húzzak,hiszen lényegében egy kis szerencse is kell hozzá.

"Isten pont ráér az ő érettségijükkel foglalkozni." erre meg annyit,h mindenkinek megvannak a saját problémái,vannak akinek kisebb,van akinek nagyobb, de számára az akkor is problémát jelent,és igen számunkra úgy tűnhet,h mit számít az én érettségim eredménye,mikor Afrikában éheznek,de Isten szerintem nem így gondolkozik,számára mindenki egyformán fontos,és ha nekem most épp ebben kell segítség,akkor ebben segít,én valahogy így értelmezem a dolgokat!_ :)

2013. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%
Ha valaki szentül hiszi, hogy Isten segít neki, akkor nem stresszel, nyugodt lesz és magabiztos, és így a lehető legjobbat hozza ki magából. Ellentétben velem, aki tudom, hogy nincs Isten, vagy ha van, akkor sem ér rá velem foglalkozni (és jól is teszi, mert van elég nyomorúság a Földön, amivel foglalkoznia kéne), én tehát olyan lámpalázas vagyok, hogy amit tudom, azt is elszúrom.
2013. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%
kedves 3as, ha nem is kérted Isten segítségét "mert tudod,h úgysincs,meg ha lenne is,akkor se veled foglalkozna",akkor nem értem,h várhatod el,h segítsen neked! :P
2013. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Aki hisz Istenben, bármilyen élethelyzetben kérheti a segítségét, és gondolhatja úgy, hogy segített/nem segített. A "hogyan" itt teljesen mellékes, mert az egész alapja a hit. Ha hiszel abban, hogy segít(ett), akkor arra is találsz módot hogy megindokold hogy hogyan, akár úgy is, hogy megmagyarázhatatlan módon.
2013. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Én nem hiszek Istenben, mégis nagyon jól sikerült az érettségi. És ez az én érdemem egyedül.

3-asnak valamiféleképpen igaza lehet, sokakat megnyugtathat, hogy az istenük segít nekik, ez egyfajta biztonság érzetet ad, gondolom.


2-es!

"Afrikában éheznek,de Isten szerintem nem így gondolkozik,számára mindenki egyformán fontos,és ha nekem most épp ebben kell segítség,akkor ebben segít"


Afrikát viszont még mindig nem rakta helyre, talán túl nagy falat neki, hisz könnyebb is egy érettségi feladatlap megoldása. ;)

2013. júl. 3. 23:24
 7/27 anonim ***** válasza:
így van,ahogy az 5ös leírta! :)
2013. júl. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem herótom van már ettől a sok okostojástól, akik bár nem hisznek Istenben, és mindent a maguknak köszönnek, és képesek kiírni egy kérdést, ahol be tudnak szólni a hívőknek. Komolyan mondom, hogy egy dedós ovis okosabb egy ilyennél.
2013. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Én csak próbálom megérteni ezt az egész hívősdit, de valahogy mindig ellentmondásokba ütközöm.
2013. júl. 3. 23:31
 10/27 anonim ***** válasza:
62%

"Afrikát viszont még mindig nem rakta helyre, talán túl nagy falat neki, hisz könnyebb is egy érettségi feladatlap megoldása. ;)"


nem, te nem próbálod megérteni,csakis gúnyolódsz. innentől kezdve nincs mit mondanunk neked,nem fogunk tudni meggyőzni,de nem is akarunk,gondolj amit akarsz,mi tudjuk,h Isten velünk van bármilyen helyzetben is legyünk,ez téged ne zavarjon. örülünk,h jól sikerült a érettségid,amit csakis magadnak köszönhetsz. kívánom,h sose légy olyan helyzetben amit egyedül ne tudnál megoldani,mindenjót!

2013. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!