Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi kerülik a vallásu...

Jehova Tanúi kerülik a vallásuk korábbi tagjait?

Figyelt kérdés

Az itt megfogalmazott írás, mennyire fedi a valóságot?


Itt találtam ezt a kérdést: [link]



2013. júl. 12. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom mennyire komolyan kérdezed. Mindenesetre szívesen válaszolok.


A cikk első bekezdését nehéz higgadtan megválaszolni. A belső szóhasználatunk szerint sem korábbi tagok, akikről ír. Nem tudom felfogni minek írták bele.


A kiközösítésnek elnevezett eljárásról írtak kb. olyanok, mint amikor a rendőrségi szóvivő egy balesetről számol be a híradóknak. Elmondja a maga kis sablonszövegét, holott azt egy hírolvasó is elolvashatta volna.

Minden kiközösítés fájdalmas és soha nem igazságos. Soha nem vonták eddig felelősségre az összes felelőst. Nagyon sok tekintetben speciális személyzeti politika eredménye a kiközösítési vagy nem kiközösítési döntés. Valószínű ez csak azokra az esetekre igaz, amit láttam.


A legutolsó bekezdés nagyon nem úgy van. Ez egy felső vezetők által megfogalmazott irányelv. Én például már 1,5 éve harcolok a visszafogadásomért. Nem akarnak visszafogadni és mindent kitalálnak, hogy elutasítsanak. Felhagytam azzal, amiért kiközösítettek. Könnyű volt, mert egyszeri alkalom volt. Kifejeztem, hogy szeretnék az alapelvek szerint élni, de hát úgy is élek. Kissé gumiszabály, mert ki él úgy???????????? Mindenesetre annyira, amennyire egy gyülekezeti hírnök megfelel, magam is megfelelek. Nem csak most, hanem az egyszeri botlásom előtt és után is folyamatosan. Mégis azt érzem, hogy nem várnak vissza. Ha visszavárnának, akkor visszafogadtak volna.


Az a cikk egész biztosan sok helyen érvényes, de a mi gyülekezetünkben nem. Most kinyomtatom és elküldöm levélben a cikket. Vesztenivaló nincs.

2013. júl. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, az általad idézett link tökéletesen feddi a valóságot. A link Jehova Tanúi hivatalos oldaláról van, és ügyes vagy, hogy pont ezt nézted meg. Természetesen Jehova Tanúi örömmel várják vissza azokat, akik őszintén szeretnének visszajönni. A legfonosabb, hogy egy ilyen személy nyiltan és őszintén beszéljen az érzéseiről,és hogy sajnálja, és szerete visszajönni. Jehova Tanúi emlékeznek a Tékozló fiú esetére amit a bibliából tanúltak, és hogy milyen szeretettel fogadta vissza őt az édesapja. "Amikor még távol volt, meglátta, és szánalomra indult". Továbbá "nagy öröm van az égben, amikor egyetlen bűnös megtér".
2013. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.


Katy Weaver

2013. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Akkor miért is nem fogadják vissza 1,5 éve?
2013. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
én vagyok az első hozzászóló. Nevem, gyülekezetem megadom, ha bárki el tudja intézni, hogy fogadjanak vissza.
2013. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem Isten szervezete, csak elmélkedj el vajon Jézus mit tenne veled? Ugye-ugye, tárt karokkal várna vissza. Szerintem ne akarj visszamenni, mert ez a szervezet nem Isten szervezete!
2013. júl. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Javítok, véletlenül, többesszámban írtam a csatlakozásomat.


Kizárólag a második hozzászólóval értek egyet.


Katy Weaver

2013. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kerüljük azokat, akik valamikor megkeresztelkedtek Jehova Tanúiként, de már nem prédikálnak másoknak, és talán már nem is ápolnak kapcsolatot velünk. Sőt, felkeressük őket, és megpróbáljuk újra felébreszteni a lelkesedésüket."


-Burkoltam fogalmaz, és csúsztat. A fenti felsorolásba csak a tétlenek illeszthetőek be. A tétlen azt jelenti, hogy nem ad le óraszámot, de eljár, vagy nem ad le óraszámot, és nem is jár el. Azokat hogy "buzdítsák", felkeresik egy évben egyszer-kétszer. De leginkább soha...Azt mondják, hogy az ilyen ember szellemileg meggyengült, nem kitartó, a gondok el-elviszik a helyes útról, stb.... az, hogy mennyi segítséget jelent a saját felfogásuk szerint egy ilyen "szellemileg meggyengült" embernek az évi egy-két alkalmi látogatás, azt mindenki döntse el maga.


............................................................


"Nem közösítünk ki automatikusan mindenkit, aki súlyos bűnt követ el. Ám ha egy megkeresztelt Tanú rendszeresen áthágja a Biblia erkölcsi irányelveit, és nem bánja meg a tettét, akkor kerülni fogjuk, azaz kiközösítjük. A Biblia szavai egyértelműek: „"Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül"” (1Korintusz 5:13)."


Hazudás. A legtöbb esetben akkor is kiközösítik, ha megbánta a tettét, hogy részesüljön a következményekből, vagy megtörjék a gőgöt, felfuvalkodottságot, ami okozta a bűnt. (Szerintük) Majd ebből tanul, és ezért szükséges, szokták mondani. A biblia erkölcsi irányelveit mindenki megszegi, azok is,a kik ítélkeznek. Senki nem tudja betartani a tökéletes elvárásokat, amiket Isten szabott ki az emberre, ezért kell Krisztus, akire tekinthet az Atya helyettünk. És a legtöbb esetben az ítélkezést befolyásolja a vén gondolkodása, vagy kapcsolata a "bűnössel".


Akik átestek már egy ilyen bíróin, tudják, hogy mennyire igaztalan, és Istentelen eljárás, főleg, ami utána következik. De azért is jó, hogy így történik, mert akiket kiközösítenek,azok többet imádkoznak, nincs aki "szellemileg" nyomja őket a sok buta tanítással, és Isten hamarabb megtudja őket találni. És azok is, akik már eljöttek a szervezetből, és tudnak segíteni nekik, hogy ne érezzék a megaláztatást, és a rettenetes magányt.


..................................


"Mi történik akkor, ha egy férfit kiközösítenek, de a felesége és a gyermekei Jehova Tanúi maradnak? A családtagok nem ápolnak szellemi közösséget a kiközösített személlyel, ugyanakkor a házastársi kapcsolat és a szülő-gyermek viszony ugyanúgy megmarad."


Na most aki ezt a törvényt hozta, (aki nem Isten volt) és legalább egy kicsit jó a házassági kapcsolata a párjával, az tudja, hogy nem korlátozódhat a beszélgetés nem szellemi témákra. Ha szereti az ember a párját, vagy bármely családtagját, rokonát, barátját, féltestvérét, bárkijét, azt épp a Szent Szellem vezeti, inti, hogy minél többet tegyen a másik épségéért. Krisztus elment az egy elcsatangolt bárányért, egy egész nyájat hagyva maga mögött. De mivel a tanúknak nincs kapcsolata Krisztussal, fogalmuk sincs hogyan viselkedjenek ilyen helyzetben. A cél az, hogy aki bármit is elkövet, mondom BÁRMIT, azt teljesen elszigeteljék, leválasszák a tagokról. Az első hozzászóló esete jól példázza, hogy a vének saját öntörvényűségük alapján döntenek, és a végletekig gyötrik legtöbbször az embereket.


...............................................


"A kiközösítettek részt vehetnek az összejöveteleinken. A gyülekezet véneitől tanácsot is kaphatnak. Az a cél, hogy a vének segítségével újra alkalmassá váljanak arra, hogy Jehova Tanúi legyenek. Azokat, akik felhagynak a helytelen életmódjukkal, és kifejezik, hogy szeretnének a Biblia elveivel összhangban élni, szeretettel várjuk vissza a gyülekezetbe."


Hát ez az..... annak a hívőnek, akinek kapcsolata van Istennel, más egyházakban azt a tanácsot kapja, hogy imádkozzon sokat, kérje a vezetést a Szent Szellemtől, a lelkész sokat beszélget vele, az a tanács, hogy inkább még többet legyen a testvérek között, hogy legyen támasza. Aki megbotlott, afelé még több szeretést kell mutatni, ellenben Jehova Tanúival. Jehova Tanúinál a cél az, hogy a vének segítségével váljon alkalmassá, más egyházaknál az, hogy Isten segítségével éljen. Persze csak az érzi a különbséget, aki Krisztusra tekint, átélt egy bíróit, egy kiközösítést, és megtalálta a helyes közösséget. MIndenki helytelen életmódot folytat, amint aztg már mondtam. Vannak feltűnő bűnök, amik nyilvánosságot kapnak, de szinte mindenki követ el titkolt bűnöket. Lop, csal, hazudik, felelőtlen, stb.... ahol a legtöbb törtvény van, ott lehet a legtöbbet bűnözni, és ez épp a tanús szervezet.

2013. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

És az igaz, hogy a kiközösített részt vehet az összejöveteleken. De csendben, megalázva, leghátul ülve, úgy, hogy SENKI NEM SZÓLHAT HOZZÁ, SENKI NEM KÖSZÖNHET NEKI, HOZZÁ NEM ÉRHET, TŐLE NEM KÉRDEZHET!!!!!! Úgy jön be mint egy bűnös, és úgy távozik, mint egy halára ítélt. Azzal bizonyítja, hogy megbánta a tettét, hogy elfogadja ezt, és kitartóan jár akkor is az összejövetelekre. Addig, míg a vének, mondom a vének, úgy nem döntenek, hogy most már eléggé alázatossá törte az eljárás, és akkor vissza fogadják. Oda, abba közösségbe, aminek épp azért kellene működnie, hogy mentsvára legyen a bűnös embernek. Mert mindannyian azok vagyunk!!


De erős vár a mi Istenünk! :o)

2013. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Itt a JT-k is álszentek! Ha minden törvényt betartanának akkor lenne még csak baj..Mivel képtelenség is betartani minden szabályt a gyülekezeten belül,és amiröl itt megy a téma ez a bizonyos "kettös mérce" tudja itt meg mindenki a frankót hogy nem minden az aki csak azt mondja uram-uram..hanem aki cselekszi is..és hiába nem áll szóba mondjuk egy kiközsitet személyel egy JT,ha a magánéletébe meg számos szabályt megszeg erkölcsre vonatkozoan..és akkor ez mi nem ha nem álszenteskedés? hoppá! Elmondok egy egyszerü pl: Gyülekezeten belül történt hogy a nyári kongresszus véget ért és egy barátom aki JT ott maradt pakolni segiteni a székeket stb,aztán hirtelen felhivja egy testvérnő hogy azzonal menjen mert valamit elkellene hozni,tölle 50km,és mondja a barátom hogy most nem tud menni mert segit pakolni stb..aztán a testvérnő le is teremti hogy na a testvérek mind ilyenek,és lecsapta a kagylót..Na most mi volt ez? És ez csak egy eset volt a rengeteg közt amit sorolhatnék..
2013. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!