Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért hozta létre a...

Isten miért hozta létre a tudás fáját?

Figyelt kérdés
Isten ugyebár mindenható, és minden, amit tesz, azt okkal teszi. Ha nem akarta, hogy az ember bűnbe essen, akkor miért hozta létre a tudás fáját? Kinek volt szüksége tudásra? Kinek másnak szánta, ha nem az embernek? Okkal hozta létre a fát. Tudnia kellet, hogy az ember, mivel tudatlan, tehát nem ismeri mi a rossz és mi a jó, ráadásul még naiv is, engedni fog a sátán csábításának, akit szintén ő teremtett. Ergo ha mindenható Isten, akkor mindezt tudnia kellett volna, legalábbis sejtenie, ha el akarta volna kerülni, hogy az ember bűnbe essen, akkor nem hozta volna létre a tudás fáját. Egyáltalán minek termesztett egy olyan fát, amelynek a gyümölcséből senki sem ehet?

2013. júl. 12. 19:53
1 2
 1/20 Prókátor ***** válasza:
42%

Ki mondta, hogy nem akarta, hogy az ember bűnbe essen? Szerintem éppen ez volt a lényeg! Az ember bűnbe esik - Jézus felszabadítja a bűn alól / innentől kezdve az emberé teljesen a szabad akarat, hogy Isten kinyilvánított szeretetét, vagy inkább a bűnt követi-e?

Másrészről: Isten egyszer már "megjárta" egy teremtményével (az angyalokkal). Egy gyengébb, egyszerűbb típusnak (ember) egyszerűbb próbát állított fel, ami nem is követelt olyan sújos büntetést, mint az angyaloknál.

És ezzel a fa/bűn/Jézus/megváltás sorral, talán arra is lehetőséget adott, hogy bukott angyalai is visszatérhessenek a menyországba!

2013. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 pelgrim ***** válasza:
80%
A bibliai teremtéstörténet jelképes tanmese, hitrege, nem valós történet, ez az ember öntudathoz jutását ábrázolja. A fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között. Bizonyos tetteknek jótékony következményei voltak, más cselekedetek hátrányos következményeket vontak maguk után, - az ember 'evett' a jó és a rossz ismerete gyümölcséből.
2013. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Biztos ő evett róla, vagy az angyalok.
2013. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha jelképes mese, akkor Jézus miért tette a kezdethez az emberpár teremtését? Mt 19,4

Miért valóságos személyként említi az újszövetség Ádámot és Évát? 2Kor 11,3; Rm 5,14; 1Kor 15,45 stb

A Biblia azt állítja, hogy az ember hozta be a halált a világba (Rm 5,12; 1Kor 15,21), az evolúció szerint a halál hozta az embert a világba. Ha a világban lévő halálhoz semmi köze az embernek, akkor minek nekünk megváltás?

2013. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Mert ez csak egy mese, ami az ember fejéből pattant ki. Ugyanolyan , mint a görög mitológia vagy a római mitológia.

Egyébként is. Ezt a történetet nem kell szó szerint elhinni. Az Egyház (mivel én egyházi suliba járok , így tudom) azt tanítja, hogy ez csak egy szemléltető tanítás. Nekem pap a fizika tanárom és a hittan tanárom. Az Egyház is elfogadja az ősrobbanás elméletet és azt tanítja, hogy a bibliai teremtéstörténetnek csak annyi az értelme, hogy minden Istentől származik. Isten nem úgy teremtette a világot, mint, ahogyan az a bibliában le van írva. Az csak egy emberi elképzelés és ezt az egyház is tudja és tanítja is. A papok is elfogadják a tudományos tényeket és az ősrobbanást. Nekem a hittan tanárom mondta, hogy ezt az egész teremtéstörténetet nem kell komolyan venni. A lényeg: ez csak egy mese.

2013. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"ez csak egy szemléltető tanítás"

Aha, na de akkor mennyi is igaz a bibliából?

2013. júl. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia szimbolikus.

Kell hozzá a kulcs,az alázatos lélek.


Mert nem az embernek íródott,nem a külső embernek vagyis nem észből lehet érteni.Ezért ételmezi minden ember másként.

Mert a bensőnkhöz szól,és imádságos lélekkel szívvel olvassuk.Én mindig imádkozom előtte,hogy szívembe tudjam fogadni a Szentszellem Tanítását.

2013. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Kell hozzá a kulcs,az alázatos lélek."

És persze egy nagyfokú naivitás is!

2013. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik Isten, de az nem olyan, mint amilyet a földi vallások leírnak. Az az emberszerű, öregemberként ábrázolt Isten nem létezik. Én nem hiszem, hogy Jézus Krisztus valóban "Isten fia" lenne, de azt el kell ismerni, hogy egy lenyűgöző történelmi figura, akár mi is volt. És az erkölcsi tanítása jobbá tenné a világot, ha többen követnék, akár Isten fia, akár nem, mert erkölcsileg nagyon fejlett ember volt. Istenről pedig: Isten nem egy öregember, aki odafent ül egy székben és a rosszakat pokolba küldi a jókat, meg beengedi a mennybe. Isten maga a a teremtő energia, amely az egész multiverzumot létrehozta. A menny és a pokol nem egy konkrét hely, hanem egy állapot. A pokol az az állapot, amikor senki sem szeret és távol vagy Istentől, legalábbis távolnak érzed őt.
2013. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én valahogy úgy képzelem el Istent, mint a csillagok háborújában George Lucas leírja az Erőt.
2013. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!