Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem merek bérmálkozni. Hogy...

Nem merek bérmálkozni. Hogy mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkoztam a világ dolgain, és főleg a valláson. Úgy gondolom, hogy a vallás egyfajta sétabot, amit az ember az életútján végigvisz, és ha baj van támaszkodik rá. Ezért nem is gondolok rá komolyan (de ettől függetlenül tiszteletben tartom), hiszen a "sétabot" lehet a legegyszerűbb emberi értékrend is: megértés, tisztelet, szeretet, stb... Meginogott a keresztény hit bennem, úgy érzem, nemsokára végleg össze is dől, és nem akarom megszégyeníteni szüleimet, és az eddigi vallásom, hogy hitetlenül bérmálkozok. Mit tegyek? 14/F

2013. júl. 14. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszel Istenben?
2013. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem hiszel benne, akkor számodra tök mindegy, hogy bérmálkozol-e. Én is csak azért mentem végig anno ezen a cécón, hogy ne legyen belőle fölösleges balhé a családban. Odamész, válladra teszi a bérmakeresztapád/anyád a kezét, te meg intelligensen nézel, oszt cső.
2013. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, ha nem hiszel Istenben, akkor számodra tök mindegy, ha annyira félsz ellent mondani a szüleidnek, akkor bérmálkozz.

Viszont másfelől meg tök fölösleges, ha nem hiszel, csak időpazarlás. Én a helyedben inkább elmondanám az igazat a szüleimnek és kész.

2013. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a bérmálás arról is szól, hogy most már tudatosan, ha úgy tetszik felnőttként döntesz a hited mellett, ezért a leírtak alapján fölöslegesnek érzem, hogy bérmálkozz. Tehát én ezt elmondanám. Megértem, hogy nem akarod megszégyeníteni a szüleidet, de így meg átvered őket. Amúgy bérmálkozni később is bármikor lehet.
2013. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek előttem szólóval, mondd meg szüleidnek, hogy későbbre halasztod, mert bizonytalan vagy. Majd felnőtt fejjel szeretnél dönteni.
2013. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyébként elsőáldozásig jutottam el, még általános iskolában.

Felnőtt fejjel inkább a protestantizmus áll közel hozzám, annak vívmányait értékelem.

A kereszténységhez viszont visszatértem, kis kitérő, útkeresés után. Most már tudatos keresztény vagyok.

2013. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg azt a szüleidnek, hogy megingott a hited, és nem érzed elég biztosnak a bérmálkozáshoz. Másrészt azonban lehet, hogy éppen a bérmálkozás fog segíteni abban, hogy a hited újra megerősödjön. Gondolkodj el ezen.
2013. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!