Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az eredendő bűn tanítása nem...

Az eredendő bűn tanítása nem eredményez negatív énképet (bűnös vagyok, gonosz vagyok) és alacsony önértékelést (nem vagyok szeretetre méltó, csakis Jézus elfogadása által, stb. ) az emberben? Részletek a kifejtős részben.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Bibliában az áll, hogy mindenki bűnös, és csak Jézus képes ettől megváltani.


Mi közöm van nekem akár Ádám, akár a szüleim bűnéhez?

Hogy lehet ezt "örökölni"?


De olyan, mintha ezt manipulálásra simán használhatnák és használják is.


De közben ugye vannak más vallások, ahol azt mondják, hogy mindenki a saját bűnéért felelős, vagyis nincs az ún. eredendő bűn.

Ez nekem sokkal reálisabb.

Mi közöm nekem másnak olyan bűnéhez, amiben magam nem vettem részt, sőt meg sem születtem még?


2013. júl. 14. 21:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Dehogynem. Az ilyen húsásokkal tartják meg a hívőket. Szerintem nem normális. Ezért sem vagyok hívő (nem a hittel van bajom, hanem a kereszténység hozzáállásával, mások valóban szimpatikusabbak)
2013. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
45%

Nem a bűnt örököljük, hanem a bűnre való hajlamot. Nekem ez könnyebbséget jelent, mert tudom, hogy nem vagyok tökéletes, ezért a cselekedeteim sem azok.

Ettől függetlenül eredményezheti a fenti hatásokat, de ezért az egyház képviselője a felelős.

2013. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

Én is tettem fel egy hasonló kérdést:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Nekem az a véleményem, hogy nem létezik áteredő bűn.

A hajlam/lehetőség pedig a szabad akarat következménye/mellékterméke.


Egyébként amíg elhittem a dolgot, sem éltem ez miatt stresszben. Soha nem éreztem magam ettől még alsóbbrendűnek. Nem tudom megmagyarázni, de soha nem tudatosult bennem, hogy bűnhődnöm kellene emiatt vagy égni fogok a pokolban. Nem azért volt olyan, amilyen.

Egész piciként még le is hülyéztem egyszer Jézust.

Mert nagyanyám már akkor is a halálával jött (és bele keverte Jézust, akit akkor még nem ismertem).


Voltak azért nekem érdekes dolgaim is...

2013. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

A kérdés szempontjából most az lényegtelen, hogy a "bűnt" vagy a "bűnre való hajlamot" (mi ez egyáltalán - a bűnre való "hajlam"?!) örököljük-e.


A másik meg ez a "nem vagyok tökéletes" hozzáállás az, ami nekem inkább klisének tűnik. Majd ezután jön legtöbbször az, hogy de Jézus által mégis tökéletes vagyok...



Nem, én sem vagyok tökéletes, mielőtt félreértené bárki a fentebbi bekezdésemet. De miért is kellene "tökéletesnek" lenni? Egyáltalán mit jelent "tökéletesnek lenni"?


A kérdésem arra irányul, hogy ez a "te bűnös vagy, és Jézus kereszthalála és abban való hited menthet meg egyedül" mennyiben hat ki az egyén énképére, mennyire lehet ezzel "sakkban tartani" bizonyos embereket?


NEM NEM VAGYOK ATEISTA. Hiszek Istenben. Nekem a kiemelt hozzáállással van problémám. :)

2013. júl. 14. 21:42
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Ezen én is sokat agyaltam, amikor még láttam az értelmét.


De nem azért halt meg Jézus, hogy ezt semlegesítse?

2013. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Mit semlegesítene Jézus?
2013. júl. 14. 21:46
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Tökéletes= bűn nélkül való

Én nem vagyok tökéletes és pont. Nincs utána semmi , ne egészítsd ki kérlek, semmivel, én ilyet nem mondtam.

Ennek ellenére szeretetre méltó vagyok, így, ahogy vagyok.

Nekem pont az a nyomasztó, hogy tökéletesnek kellene lennem, méltó Jézushoz. Mert sosem leszek az. És Isten így szeret, ahogy vagyok :)

2013. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
31%
Ezt az eredendő bűn-hülyeséget.
2013. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Tehát nem vagy tökéletes. Vagyis bűnös vagy.

Isten pedig így, bűnösként szeret.

Akkor Jézus mégsem váltott meg a bűntől?


Vagy ha megváltott, miért mondod, hogy bűnös vagy - nem vagy tökéletes?


Az ne tévesszen meg, hogy E/2-ben tettem fel a kérdést.

Ez bárkinek szól, aki azt vallja, amit leírtál.

2013. júl. 14. 21:57
 10/36 A kérdező kommentje:
A 9. válasz a 7.-ben írtakra vonatkozik.
2013. júl. 14. 21:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!