Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Védekezés keresztény szempontb...

Védekezés keresztény szempontból. Ti mit gondoltok? Van joga az embernek befolyásolni Isten tervét?

Figyelt kérdés

Nem arra célzok, hogy bűn-e vagy sem, mert azt már sok más kérdésben kifejtették, hogy amíg életet nem olt ki, addig nem bűn.


A védekezéssel megfoszthatjuk magunkat Isten egy ajándékától.

Van jogunk rá, hogy korlátozzuk Isten ajándékait és terveit, és csak akkor fogadjuk el a gyermeket, mikor már mi akarjuk?

Ha igen, akkor hol a bizalom Istenben, hogy Ő gondot visel rólunk minden nap?


Értelmes válaszokat várok valóban hívőktől.



2013. júl. 15. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy gondolom, van jogunk, a szabad akarat miatt. Ezzel a logikával holnap be sem megyek dolgozni, majd gondoskodik rólam.
2013. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Szabad akaratod van. Nem kell félelemből és butaságbòl tönkre tenni egy gyerek életét.
2013. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Isten tervét nem lehet megakadályozni. Ha Ő azt akarja, hogy gyereked legyen, akkor egy gumi nem lesz ebben akadálya.


Egyébként megengedett a védekezés, ami a megtermékenyülést akadályozza meg. (Pl. egy esemény utáni tabletta már nem megengedett.)


De gondolj bele logikusan; ha nem védekeznénk évente születhetne gyerekünk.

2013. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek, de mióta hallottam ezt az elméletet, nem tudom kiverni a fejemből.


Lehet, hogy Isten meg akar áldani egy gyermekkel akkor amikor én nem lennék rá készen (emberi fejjel) vagy amikor már úgy gondolom, hogy elég gyerek van már a háznál.

A szabad akarat miatt korlátozhatom, és Ő valószínűleg tiszteletben tartja ezt, és akkor én leszek szegényebb egy áldásával.

2013. júl. 15. 22:27
 5/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Szeretnél most gyereket vagy sem?
2013. júl. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az áldás nem csak mennyiségi lehet, ha 2 vagy 3 gyermeket tudsz becsületben felnevelni, akkor azzal kell megelégedni.

Én is szerettem volna 3. gyermeket, a férjem ellenezte, így megálltunk 2-nél. Most már megbánta, de késő. Alázattal elfogadom, hogy "csak" két gyönyörű gyermekem van.

2013. júl. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5-ös: nem szeretnék most. még messzebb vagyok én ettől. leginkább egy férj kéne, hogy gyakorlati kérdéssé váljon ez számomra, de szeretném kialakítani az életszemléletemet minden kérdésről mielőtt férjhez megyek.


6-os pontosan az ilyen példára gondoltam, hogy mi van a harmadik, negyedik, x-dik gyerekkel?

én nem szeretném megbánni, hogy nem fogadom el az ajándék lehetőségét. bár nem tudom milyen lesz az anyagi helyzetünk, (jelen állás szerint nem túl jó. tanárnak készülök :D) de tudom, hogy Isten mindent meg tud adni, amire csak szükségünk van. ha kell akkor még azt is, hogy ne essek teherbe. bár tudom ez biológia...

2013. júl. 15. 22:45
 8/21 anonim válasza:

Szerintem kicsit átesünk így a ló túloldalára. Élni is kell az életet! Feladatok is vannak! A tervnek ez is része.

Isten pedig nem egy ápoló, aki mindenkinek fogja a kezét minden másodpercben, hiszen attól senki sem fejlődne.

A vallás tanítását nem kell félreértelmezni. Nem szabad várni és várni tettek nélkül. Ez nem tetszik Istennek szerintem. Véleményem szerint nem ettől lesz valaki jó gyermeke.

2013. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Tapasztalatból mondom, hogy ha egy gyermeknek jönnie kell, az meg fog foganni gumitól, gyógyszertől függetlenül.

Viszont a megtartása már az ember döntése. Én átéltem ezt és megtartottuk, vagyis soha eszembe sem jutott az abortusz, mert vállalom is mindig a tetteimért a felelősséget, vagyis pontosan tudom, hogy a szexből lehet gyerek, így mivel élünk nemi életet férjemmel, ezért mindig vállaltuk ezt a következményt.

Szóval olyan ajándékot és áldások sorozatát kaptuk a (nekünk) nem tervezett gyermekkel, amit mai napig sem vagyunk képesek teljes egészében felfogni.


Ha gyermeket küld, arra ő is vigyáz. Persze vannak gátló emberi tényezők, mint drog, alkohol, erőszak, ami miatt pokollá válhat egy gyerek élete. Viszont, mivel én is ebben nőttem fel, tudom, hogy van kiút és van a pokol után mennyország. A gyerekkorom már ezerszeresen kárpótolva lett és nagyon hálás vagyok Uramnak minden boldog percért.

2013. júl. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

És ha az isten terve az, hogy te normálisan megtervezd a családodoat, és közben boldogan, fölösleges megtartóztatások nélkül is élj?

Ma már megteheted, mert megvannak hozzá az eszközök.

2013. júl. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!