Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit hozott el nekünk Luther...

Prókátor kérdése:

Mit hozott el nekünk Luther és Kálvin? /Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ha itt a GyKn megjelenik egy kérdés, amiben szerepelnek a "katolikus", "gyónás", "bérmálás", "szent", stb szavak, a kérdéstől függetlenül rövidesen megjelennek a válaszok, hogy a katolikus egyház pedofil, sátánista, emberkeitalálta, stb (a válaszadó vérmérsékletétől függően); kvázi azt állítva, hogy nincs más út, mint csak a reformátusok, prezsbiteriánusok, baptisták stb (a válaszadó felekezetétől függően) Biblikus útjja Jézushoz és az üdvösséghez.

Ezek miatt felvetődött bennem a kérdés, hogy akkor ezek szerint senki, de abszolút senki nem üdvözülhetett addig, amíg meg nem jelentek az "igazhitű" reformátorok? Hoszen addig nyoma sem volt olyannak, hogy reformáció!



2013. júl. 16. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Bennem pedig az vetődött fel, hogy elég neked megfelelő arroganciával mondani valamit, rögtön elhiszed. De legalábbis megingat.

Az üdvözülés magyarázatát meghagyom másoknak, de ez minden vallás alapja, legfeljebb kicsit más a formája.

Luther és Kálvin az addigi egyházi gyakorlat korrupt szemforgató, hazug voltát (jelesül a búcsúcédulák pénzért árusítása), valamint egyes tanait tagadta meg.

2013. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
A Biblia-fetisizmust.
2013. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:
42%

Szervusz


Kedves kérdező. Egyben teljesen biztos lehetsz: nem Krisztus tanítását hozta el egyik sem. Inkább mindegyik a saját értelmezését. Jóval a születésük előtt írtak róluk:


1Ján 4:1–3: „tegyetek próbát az ihletett kijelentésekkel, hogy lássátok, vajon az Istentől származnak-e, mert sok hamis próféta ment ki a világba. Erről ismeritek fel az Istentől való ihletett kijelentést: minden ihletett kijelentés, amely vallja Jézus Krisztus testben való eljöttét, az Istentől származik, de amely ihletett kijelentés nem vallja Jézust, az egy sem az Istentől származik.”

Máté 7:21–23: „Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben . . . ?« De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!”


És ez CSAK két idézet róluk. Sok helyen, sokféle képen hívja föl rájuk a figyelmünket a Biblia.


Üdv. Zita

2013. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Zita, lefordítom magyarra, szóval akkor Kálvin meg Luther hamis próféták, és kárhozott sátánfattyak, meg valószínűleg a katolikusok is. Nemes gondolat. :D
2013. júl. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, eddigi válaszolók! Ha megengeditek, lenne pár szavam a válaszaitokhoz!


#1.! Nem értelek pontosan. Szerinted miben inogtam meg? Én csak megpróbálok megérteni egyes protestáns álláspontokat! Csak a tudásvágy hajt!


#2.! Szép volt! Jót nevettem! Bár, sajnos ez a vicc nem is vicc, hanem a színtiszta igazság!


#3.! Azt elfelejtettem odaírnia kérdés aljára, hogy:


FIGYELEM! Megszívlellendő!

Aki kellő indok nélkül Bibliai idézeteket írogat ide, annak nem piros kéz megy, hanem FELJELENTÉS ÉS TÖRLÉS!


De ez rád nem vonatkozik! Nagyon idevágott az idézeted! Az más kérdés, hogy egyetértek vele!



#4.! Na de kérem! Nem kell durvulni! :-)

Megértettük enélkül is!

2013. júl. 16. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


Ha tényleg a tudásvágy hajtana, akkor nem hinnél a mesékben.

2013. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
A katolikus testvéreim igen csak kiforgatták Krisztust, ezért jött a lázadás.
2013. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mit hoztak nekünk?

Pozitív: az egyház megtisztulását, a tévelygések megszüntetését, anyanyelvi Szentírást mindenkinek

Negatív: szakadást az egyházban és a hívek között pártoskodást, ami azóta sem szűnt meg

2013. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

Kedves 19:30


Mivel nekem válaszoltál, (elnézést kérek a kérdezőtől), csak annyit szeretnék szerényen hozzátenni a "nemes gondolat" nem tőlem, a Teremtődtől származik.


Üdv.

2013. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez,téves elképzelés:


"Ezek miatt felvetődött bennem a kérdés, hogy akkor ezek szerint senki, de abszolút senki nem üdvözülhetett addig, amíg meg nem jelentek az "igazhitű" reformátorok?"



Az üdvösséget semmilyen cselekedet nem befolyásolja.

Az,egyedül Krisztus kegyelmi ajándéka!


Az,egy más kérdés,hogy a krisztusi úttól egyre távolabb kerülő keresztényeket Isten megszánta,és hűséges követőin keresztül visszaformálta gondolkozásukat,istenismeretüket az eredeti felé,mely által sok szenvedéstől megóvta követőit,melyeket a tudatlanságból elkövetett bűnök okoztak nekik,illetve visszavezette a jóakaratú embereket Krisztushoz,halandó "szentektől".

2017. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!