Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten elítéli az állatáldozato...

Isten elítéli az állatáldozatot? Bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Valamikor kijelentette, hogy ez elítélendő (miután egy ideig elfogadta)? Vagy nem az? Megfogadtam, hogy ha bejutok az egyetemre, ökröt áldozok. Bejutottam, és most nem tudom, mit csináljak. Nem akarom megszegni a fogadalmamat, mert az szerintem még rosszabb lenne.

2013. júl. 17. 18:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
keresztény vagyok
2013. júl. 17. 18:59
 2/15 MrPifta ***** válasza:
100%

a Bibliában sokszor volt példa állatáldozatra.

Viszont engedi például a rabszolgatartást, amit ma már senki sem tart helyesnek. Úgyhogy nem tudom

2013. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 KZitus ***** válasza:
72%

Szervusz


Kedves kérdező. Istennek nincsen szüksége arra, hogy szerencsétlen ökör áldozattá váljon - ma már. Régen igen, de azt is csak akkor, ott és úgy, hogy elfogadható legyen Isten előtt.

Bánd meg elhamarkodott ígéretedet, tanuljál belőle, ne tégy többé ilyet.

De van ma áldozat, amelyet Isten elfogad(kér?):

"Kérlellek azért titeket, testvérek, az Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket élő, szent, az Isten előtt elfogadható áldozatul; ez értelmi képességetekkel végzett szent szolgálat. 2 És ne szabjátok magatokat többé ehhez a világrendszerhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata." Róma 12:1,2


"Őáltala ajánljunk fel mindenkor az Istennek dicséretáldozatot, vagyis az ajkak gyümölcsét, amelyek nyilvános kijelentést tesznek az Ő neve mellett." Zsidók 13:15


Üdvözöllek: Zita

2013. júl. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Nem letezik Isten, igy erre nem tudunk mit valaszolni. Istent mi teremtettuk, a mi gondolatainkban el csupan. Ha helyesnek erzed, aldozz okrot, ha nem, ne tedd. Istent nem fogod megbantani vele.
2013. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha keresztény vagy, nem kell állatáldozatot bemutatni. Szerintem elég annyi, ha imában hálát adsz, és máskor nem fogadkozol téveseszmékkel. Hálát adsz, így: Köszönöm, Istenem! Hálás vagyok és szorgalmas leszek.

A kereszténység (és a buddhizmus) lemondás alapú vallások. A hinduizmus, amit a buddh. váltott le és a zsidó, amit a kereszténység váltott le, áldozati vallások. A kereszténységben nincs állatáldozat: saját önös, egoista mivoltunkat kell feláldozni.

„…élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus…” (Gal 2,20)

2013. júl. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

KZitus: köszönöm, pont valami ilyen idézetet kerestem.


4-es: most megvilágosodtam; nélküled sosem jöttem volna rá.


5-ös: köszönöm Neked is!

2013. júl. 18. 07:00
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem az ökör áldozatot kiválthatod 30 baromfi felgyújtásával! ;)
2013. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Már az 51. zsoltárban is ez áll: "Az áldozatok nem szereznek neked örömet, ha égőáldozatot hozok, nem fogadod el. Áldozatom a bűnbánó lélek, az alázatos és töredelmes szívet nem veted meg."


Hálát adnál ezzel az Úrnak, de hidd el, sokkal jobban örül neki, ha hálából valami jót teszel. A teljes és tökéletes áldozat Krisztus volt, nincs szükség többé állatok feláldozására. A hála, a bűnbánat, a szeretet, a tisztelet, a jótettek áldozata sokkal kedvesebb az Úr előtt. Ezeket pedig mindennapi megtéréssel tudod hozni Neki.


Ha katolikus vagy, akkor az ökröt kiválthatnád egy zarándoklattal is (ez ha nem tudod, mit jelent, kérdezz).

2013. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Mondd neki: "Uram, nagy ökör voltam, hogy átgondolatlanul fogadkoztam, szeretném ezt az ökörséget megöldökölni magamban!" Fogadalom betartva, dilemma feloldva. ;)
2013. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor miért áldoznak/tak neki bárányt?
2013. júl. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!