Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 2Sám 23,13-17; Miért csinálta...

2Sám 23,13-17; Miért csinálta ezt Dávid? Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Én szerintem e víz nem a vitézei vére, hanem, inkább a fáradozásuk jele, és szerintem azzal, hogy kiöntötte a vizet, csak azt érte el, hogy hiába kockáztatták az életüket, hiszen nem ivott.
2013. júl. 18. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező:


Dávid, ’az Isten szíve szerint való férfi’ megértette a vérrel kapcsolatos isteni törvény mögött rejlő alapelveket (Cselekedetek 13:22).

Dávid úgy tekintette ezt a vizet, mintha az emberei vére lett volna.Számára a víz egyenlő volt az életvérrel, amit a vízért kockáztattak.


Dávid annyira mélyen tisztelte Istennek az élettel és a vérrel kapcsolatos törvényét, hogy visszatartotta magát attól, hogy akár csak a látszatát is keltse annak, hogy megszegi ezt a törvényt. Nekünk is ilyen szemléletmódot kell kifejlesztenünk Isten összes parancsa iránt.

2013. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez az elbeszélés szép példáját adja a katonák Dávid iránti szeretetének. Életüket is kockára tették kívánsága teljesítéséért. Láthatjuk azonban azt is, mennyire megbecsülte Dávid ezt a ragaszkodást. Tisztelte ezeket az embereket. Méltatlannak érezte saját személyét ilyen áldozat elfogadására. Úgy tekintett a vízre, mint a három vitéz vérére, hiszen életük kockáztatásával szerezték. Ezért nem itta meg, hanem „Istennek adta”. Ilyen áldozat egyedül Istennek jár. A három férfi hősiessége mellett Dávidnak ez a magatartása is szerepet játszhatott ennek az eseménynek a megörökítésében.


Üdv. Péter

2013. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké azt hiszem megértettem, köszönöm.
2013. júl. 19. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Dávid megértette a vérrel kapcsolatos isteni törvény mögött rejlő alapelveket. Dávid annyira mélyen tisztelte Istennek az élettel és a vérrel kapcsolatos törvényét, hogy visszatartotta magát attól, hogy akár csak a látszatát is keltse annak, hogy megszegi ezt a törvényt. Nekünk is ilyen szemléletmódot kell kifejlesztenünk Isten összes parancsa iránt.
2013. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!