Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki vallásos volt, és most...

Aki vallásos volt, és most már nem az, az hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
Tehát az a kérdésem, hogy aki régebben nagyon vallásos volt, de most már nem az, hogyan lábalt ki a dologból, milyen gondolat, esemény késztette arra hogy ott hagyja a bibliát, vagy más vallást?

2013. jan. 9. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Úgy, hogy addig is egy rossz Istenképe volt, amit nem volt nehéz otthagyni és lecserélni másra. Isten nem adta meg a lottó ötöst, nem segített a vizsgán, nem adott új autót stb., így más kapaszkodót keresett az illető.
2013. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerüen kitér a hitéböl.
2013. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Én kezdetben a katolikus hitből tértem ki.

Aztán az ószövetség nagy részéből.

Jézusból soha.

Most pedig próbálom magam visszafundisítani, persze csak a Biblia alapján.

2013. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Általában elhanyagolódik a dolog, nem jár az illető templomba, nem gyón, nem imádkozik, nem jár közösségbe vagy egyre ritkábban. Általában szerintem ez vezet ahhoz, hogy valaki már ne legyen vallásos.
2013. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Nálam konkrétan az a felismerés volt, hogy az imádkozás nem segít, hanem inkább árt. (Tudniillik azért, mert az imádkozás által azt hiszed, hogy már tettél valamit az ügy érdekében, és ez a tudat akadályozza vagy legalábbis nehezíti, hogy bármi valóban hasznosat tegyél.) (Nem, nem lottóötösért imádkoztam, mielőtt valaki ezt mondaná.)


Aztán utánaolvastam eléggé alaposan a dolognak, és beláttam, hogy tényleg fölösleges és káros dolog hinni.

2013. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

#5 Hát, ha mondjuk imádkozol hogy átmenj a vizsgán, tanulás helyett, akkor tényleg káros...


De hát hogy mondjam szépen... butaság azt gondolni, hogy az ima kiváltja a cselekvést.

2013. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

"Most pedig próbálom magam visszafundisítani"


ember, akinek józan esze van, hogy törekedhet ilyesmire

2013. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

6-os!


Nem egy vizsgáért imádkoztam.

Ez egyébként nem is feltétlenül egy tudatos dolog, de így van. Az a tudat, hogy a helyzetet neked kell megoldanod, Isten, a Télapó, a Húsvéti nyuszi, stb. segítsége nélkül, óriási erőt ad, és nagyon elősegíti a problémamegoldó szemléletet.

2013. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Kedves #8!

Olvasgasd a Zsoltárok könyvét, hátha rátalálsz majd újra Istenre!

2013. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 8-as

Én nem csak vizsgakor imádkozom Istenhez "mert az olyan természetes hogy valahonnan kell az erő" hanem mindig, jóban rosszban, kérek tőle, hálát adok, és Isten a sors rendezője, persze nyilván ha egy szót se tanulsz és imázol hogy ötös legyen akkor nyilván nem lesz meg, de ha van esze az embernek és nem retardált. Már bocsáss meg, de ha azt hiszed hogy anélkül hogy meg se mozdítanád a segged kapsz egy dicséretest, nem tudlak más szóval jellemezni

Üdv

2013. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!