Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, honnan veszitek,...

Keresztények, honnan veszitek, hogy a menny meg a pokol csak un. Tudatállapotok? Hol ír ilyet a Biblia?

Figyelt kérdés
Azért találtátok ki, hogy hihetőbb legyen a mesétek?

2013. júl. 23. 16:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes egy pappal beszélned erről, ha érdekel. Ezen az oldalon csak olaj a tűzre az ilyen kérdés, és majd jönnek az "értelmes" válaszok, hogy "Isten nem létezik". Ha el akarok kerülni, hogy vitatkozzanak a kérdés alatt, és ne kapj számodra kielégítő választ, beszélj egy pappal vagy lelkésszel.

Üdv,

17/L

2013. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem a keresztényeknek, hanem csak bizonos felekezeteknek az állítása ez.

A Biblia szerint a pokol valós hely.

2013. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Szia !


A Biblia azt állítja mindkét hely létezik, de nem ez nem tudatállapot hanem a létezés folytatása az örökkévalóságban.

A mesétől nagyon távol áll !


Üdv:Alex

2013. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy itt szinte mindenki ezt szajkózza, amikor szóba kerül a pokol vagy a menny, de nekem ez a "tudatállapot dolog" nagyon légből kapottnak tűnik.
2013. júl. 23. 17:23
 5/25 anonim ***** válasza:

Szia !


Nem a levegőből kaptam el ezért biztosan nem légből-kapott )

Az Evangéliumot és az örökkévalóságra vonatkozó igazságokat embereken keresztül fogod meghallani, itt a fórumon vagy ha sétálsz az utcán és valaki a téren Jézusról beszél egy mikrofonba ezt Isten ebben az időszakban így rendelte a döntés viszont a tied Megtérsz vagy hagyatok már és tovább mész itt meg semminek tünteted fel az egészet.

Amit írtam az elsősorban kijelentés és természetfeletti megtapasztalás útján tudom, hogy 100 % ban igaz a Biblia máskülönben mi célom lenne egy ismeretlen embernek irkálni kitalált dolgokat (mert nem az) ha nem a megmenekülésedről volna szó remélem még időben hozol egy jó döntést Jézus mellett.



Üdv:Alex

2013. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ha Isten létezik is, akkor nem a Bibliában szereplő az. Jézus meg egy tanító volt, se több, se kevesebb.
2013. júl. 23. 18:24
 7/25 anonim ***** válasza:

Szia !


Ha ennyire tudod a választ akkor miért kérdezed ezt unatkozol ?


Üdv.Alex

2013. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Fogalmazd meg légy szíves, hogy hol kezdődik a világod!

2013. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Engem most nem az érdekel, hogy létezik-e Isten vagy sem, ezért sem értem miért jöttél a térítő szövegeddel. Egyszerűen csak azt szeretném megtudni, hogy mi az alapja annak, hogy egyesek úgy vélik, hogy a pokol és menny csak tudatállapotok, mert a Biblia ilyet nem ír.
2013. júl. 23. 18:35
 10/25 anonim ***** válasza:
6%

A Biblia nem írja sehol, hogy a pokol, egy tudat állapot.

A mennyország sem.


A pokol az emberiség közös sírja, ahova a meghalt embereket eltemetik, ez a nem létezés állapota.

Nem lehet tudat állapot, mert ott sem tudat, sem tett nincs.

(Prédikátor 9:10) 10 Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.


(Prédikátor 9:5, 6) 5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket. 6 Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.


Ami az életben történik abba már egy meghalt személy nem tud beleszólni többé


Mennyország:

Ez nem tudat állapot, hanem létező valós kormányzat.

Isten királysága vagy országa az égben van.

Jézus ezért az országért, vagy királyságért tanította a követőit imádkozni, hogy a földre is terjessze ki uralmát, mert ez az emberiség problémáinak egyedüli megoldása.


Mivel Isten nem a földön él, hanem a lakhelye az ég,vagy menny, ezért nevezik ezt égi királyságnak, vagy régi nyelvezettel: Mennyországnak


Katy Weaver

2013. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!