Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, honnan veszitek,...

Keresztények, honnan veszitek, hogy a menny meg a pokol csak un. Tudatállapotok? Hol ír ilyet a Biblia?

Figyelt kérdés
Azért találtátok ki, hogy hihetőbb legyen a mesétek?

2013. júl. 23. 16:57
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!


Köszönöm, egy ilyen választ vártam.

2013. júl. 23. 18:50
 12/25 Pietrosol ***** válasza:

Katy Weaver!


"Mivel Isten nem a földön él, hanem a lakhelye az ég,vagy menny, ezért nevezik ezt égi királyságnak, vagy régi nyelvezettel: Mennyországnak."


Ne feledd: „Az Isten országa bennetek van”

2013. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Kedves Pietrosol.


Isten országa nem egy érzés, hanem egy létező kormányzat, aminek van királya, és alattvalói

A királya Jézus, és az eredeti fordítások szerint az Isten országa, közöttetek van.

Vagy is mivel Jézus mint leendő király itt volt az emberek között, azért van közöttünk és nem bennünk, mert Jézus a Teremtő messiási királyságnak a királya.


Ez a királyság megvalósítja majd az egész földön azt, amit Jézus kicsiben megmutatott, amikor meggyógyította a betegeket, feltámasztotta a halottakat.

Ő ezt a földön való beiktatásakor teljes egészében minden itt élőn meg fogja valósítani.


Katy Weaver

2013. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Isten országa?Mi ez a baromság?Mi az,hogy Isten?Még erre se tudtok épelméjű választ adni!Az egész egy zs1dó sz.rság.2013-ban hihetetlen,hogy ilyen mesékben hisznek egyesek.Majd én is kitalálok valami hülyeséget és könyvet írok belőle.Isten országa...az égben???Vagy miért nem a Marson?Inkább a Napban.Az nehéz lenne bizonyítani,nehéz oda eljutni,hogy ne égjél szét.Nem érdtem miért akarnak az emberek mindenre magyarázatot keresni???Isten???És ha állításotokkal ellentétben nincs,felfordultok és helo???Akkor mi van???Onnantól kezdve nincs értelme élni?És az ördög hol van.Buksi óljában alszik?Én nem hiszek az emberek Istenében...
2013. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Jogod van hozzá.

Katy Weaver

2013. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

14.-es, hú de sok írásjel, miért vagy ennyire dühös?


Kérdező, Jehova Tanúi tanítása való neked,egy ateista, aki betű szerint veszi a Bibliát.

2013. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Ha már egy keresztény érvel, akkor azt alapozza a Bibliára! Valaki kitalálta, hogy a pokol és a menny is csak tudatállapotok, de kérdem én, ezt honnan veszi? Mert a szent könyve nem ír erről, sőt ellentmond ennek.


Egy ateista

2013. júl. 23. 20:52
 18/25 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Intéztem hozzád egy kérést, újra megteszem: Fogalmazd meg légy szíves, hogy hol kezdődik a világod!

2013. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves Pietrosol!


Kifejtenéd bővebben a kérdésed. Komolyan nem vágom, amit kenysz.

2013. júl. 23. 20:59
 20/25 Pietrosol ***** válasza:

Arra vagyok kíváncsi, hogy a meglátásod szerint az egyéni létezésed hol kezdődik? Mi vagy ki vagy te? Hol kezdődik a világod, mi annak a kiindulása?


Az ahogy te a mindennapi életedet éled, az honnét ered?

2013. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!