Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem kellene inkább az embereke...

Nem kellene inkább az embereket szeretni?

Figyelt kérdés

Hogy mi lesz a halálunk után? Erről egészen máshogy vélekednek az ateisták és a hívők. Az ateisták szerint a halálunkkor megsemmisül a tudatunk, megszűnünk létezni. Ami egyszer elkezdődött, az be is fejeződik. Nem fogunk létezni, ahogy születésünk előtt sem voltunk. A hívők viszont úgy vélik, hogy a halál után is van élet. Persze sokan sokféleképpen vélekednek, valakik egy valós helyként képzelik el a Mennyek országát, és vannak, akik egyfajta tudatállapotként, de a lényeg, hogy ott az igazhívők örökké fognak élni szeretetben és boldogságban. Emiatt szokták mondani, hogy a hívőknek nincs veszteni valója, mert hát ha létezik Isten (És olyan, mint amilyennek ők elképzelték), akkor ők jól jártak, ha meg nincs, akkor meg mindegy, mivel ha megszűnik a tudatuk, akkor már nem tudnak azon morfondírozni, hogy rosszul döntöttek. De mégis megéri ez? Szeretni egy valószínűleg nem létező lényt, akit soha se láttak? Hívők, nem gondoljátok, hogy elpazaroljátok a szereteteket? Nem inkább a húsvér dolgokat kéne imádni? Mondjuk az embereket? Sajnos a vallások nagy része a szeretet is korlátozza (nincs csók, se szex házasság előtt, stb.). Miért menekültök a valós dolgok elöl? Miért építetek légvárat magatok köré?


Az élet rövid, és valószínű, hogy csak ez az egy van belőle...



2013. júl. 23. 14:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező bocsi ha bántóan hangzik, de te sem sokat tudsz se a keresztyénségről... legalábbis nem az ő szemszögükből... de vezsem a fáradságot hogy szépen válaszoglassak...


" Szeretni egy valószínűleg nem létező lényt, akit soha se láttak?"

Szeretni a Mennyországot? Mi van?! (ezt tényleg nem értem...)



"Nem inkább a húsvér dolgokat kéne imádni? Mondjuk az embereket?"

Igazából a Bibliának is az az (egyik) alapja, hogy szeresd felebarátodat úgy mint magadat...


"Sajnos a vallások nagy része a szeretet is korlátozza (nincs csók, se szex házasság előtt, stb.)"

valóban nemigen a szexet házasság előtt, de a csókot azért csak-csak engedi! :) a szeretetet nem korlátozza, hanem ahogy ezelőtt írtam, épp hogy megköveteli... amit korlátoz, az a házasság előtti szex...


"Miért menekültök a valós dolgok elöl? Miért építetek légvárat magatok köré?"

én amióta az eszemet tudom hiszek Istenben, de nem menekülök semmi elöl... szerintem butaság az a manapság népszerű összehasonlítás, hogy a vallás a tudománynak meg a valóságnak az ellentéte... nem hogy nem ellentétek, de semmi köze egymáshoz! a vallás sokkal inkább arról szól, hogy milyen hozzáállással éld az életedet, illetve támaszzékot és erőt ad a nehéz időkben...

2013. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

"Szeretni a Mennyországot? Mi van?! (ezt tényleg nem értem...)"


Szeretni Istent... Istenre gondoltam itt.


"Igazából a Bibliának is az az (egyik) alapja, hogy szeresd felebarátodat úgy mint magadat..."


Igen tudom, de mégiscsak Istent kell szeretni a legjobban, és ha választanod kéne egy ember és Isten között, akkor kit választanál?


"valóban nemigen a szexet házasság előtt, de a csókot azért csak-csak engedi! :) a szeretetet nem korlátozza, hanem ahogy ezelőtt írtam, épp hogy megköveteli... amit korlátoz, az a házasság előtti szex..."


Van olyan felekezet, ahol a csók is tiltott, de ha csak a szexet tiltja, már akkor is korlátoz. Sőt igazából a homoszexualitást is tiltja, tehát mégsem szabad mindenkinek mindenkit szeretni.

2013. júl. 23. 14:31
 3/36 anonim ***** válasza:
80%
A Biblia nem korlátozza a szeretet, hanem élesen elkülöníti a paráznaságtól. Akik korlátozva érzik magukat, éppen ezen fogalmak határvonalát nem érzik.
2013. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

3-a!


De akkor mi van azzal, hogy tiltja a homoszexualitást?

2013. júl. 23. 14:39
 5/36 anonim ***** válasza:
64%
Annak idején azt is a paráznaság egy formájának tartották.
2013. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező akkor az az ellenvetésed, hogy nem lehet egyszerre Istent és embert is szeretni? Volt is egy történet az Ószövetségben, mikor Isten megkérte Ábrahámot, hogy áldozza fel érte egyetlenegy fiát, Izsákot... Ábrahám megtette volna, de Isten mondta neki, hogy ilyet azért természetesen nem kell, csak kíváncsi volt hogy mennyire engedelmes...
2013. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
85%

Egymásban is meg kell látni Istent, és aki Istent szereti, az az embertársait is szereti. (Ahogy sokminden mást is.)

Szerintem sem érted a lényeget, de legalább kérdezel. Ez jó. :)

2013. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
39%

Mate 22

36 És megkérdé őt közülök egy törvénytudó, kisértvén őt, és mondván:36Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38Ez az első és nagy parancsolat.

39A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Az embertarsak szeretete kozvetlenul Isten utan jon. De azert szeretjuk jobban Istent, mert sokkal tobbet adott, mint amennyit a vilag osszes embere kepes lenne adni... es ezt sehogyan sem tudjuk soha ugyanolyan mertekben viszonozni. Ezert van fele nagyobb szeretetunk, mint az emberek fele. Ugyanakkor nyilvan a masodik parancsolatot sem szabad elhanyagolni ( I. János levél:4:20 Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nemszereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?)

2013. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%
A vallásos emberek is szeretnek más embereket, nem tudom miről beszélsz. Sőt elvileg mindenkit szeretniük kéne. A kérdésnek nincs értelme.
2013. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Igen szeretnek. Csak bosszant, hogy oly sokan egy képzeletbeli lény felé mutatják majdnem az összeset.
2013. júl. 23. 17:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!