Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért halálos bűn, ha nem...

Miért halálos bűn, ha nem megyek vasárnap misére?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 22:04
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Igen így van, de mi van ha pici gyerekeim vannak, akiket este 7.00- kor fürdeni kell és altatni, és pont este 7.00- kor kezdődik a szombat esti szentmise. És pl a férjem még nem ért haza, mert esetleg dolgozik.

Ne értsetek félre, nem kifogásokat keresek csak nem értem miért kell egy ilyen szabállyal vagy paranccsal terhelni az emberek lelkiismeretét. Véletlenül se éreztem jól magam, ha nem megyek misére igaz? És amúgy is eléggé aggályos vagyok sajnos.

2013. júl. 23. 23:35
 12/27 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem megbocsáthatatlan és halálos bűnnek számít, ha félrevezetik az embereket egy életen keresztül! Az egész keresztény vallás erről szól! Néhány tucat generációval ezelőtt, meg is kínoztak volna, tűzön égettek volna el, családostól, falvastól, városostól. Ez a bűn! Szerintük meg az, ha megemlítem! Amit csinálnak isten nevében, az az igazi bűn!
2013. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
37%
Ha tényleg komoly nehézséget jelent a szentmisére való eljutás, mert pici gyerek van, és egy kis faluban laksz, ahol egész hétvégén csupán egyetlen mise van, akkor nem bűn. Ha viszont a hétvége folyamán több mise is van, és van, aki vigyázzon a gyerekre (pl. a férjed), akkor el kell menned.
2013. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Azért kedves utolsó válaszoló ez egy kicsit erős volt.
2013. júl. 24. 01:22
 15/27 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen egyetértek mennyországgal, torzítják az egészet, nem hit az amit ott művelnek csak hagyomány!!
2013. júl. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 kzs ***** válasza:
100%

@ Kérdező


Van halálos bűn, de a SzentÍrás értelmében NEM az a halálos, ha nem vagy ott a vasárnapi misén.


Most már csak az a kérdés, hogy te - mint keresztény - Jézusnak hiszel (aki EGÉSZEN MÁS bűnt mondott halálosnak), vagy éppenséggel egy olyan egyháznak, aminek tanításaiban sok olyan szerepel, ami homlokegyenest szembenáll a Bibliával.

És a halálos bűnökről való tanítás sajnos pont az egyik.


Egyébként pedig az Istentisztelet nem mehet kötelességből: ne olyasvalami legyen, amit "letudok, és kész".

2013. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
56%
Mert akkor nem dobsz a perselybe
2013. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Komolyan, katolikus vagy Jehova Tanúja már nem mer feltenni itt egy kérdést sem, mert olyan undorító mocskolódások jönnek. (lásd kárhozottak mennyországa)
2013. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
A katolikus egyházban is vannak "kemény vonalasok" és reformerek. Nézz meg egy ferences lelki tükröt például, nyoma sincs halálos bűnnek meg ijesztgetésnek, nagyon szépen leírják, mit kell megvizsgálni. A szándék a fontos, ha hanyagságból nem mentél el, az miért is lenne halálos bűn? Ha szándékosan kerülöd a templomot, mert hülyeségnek tartod, tehernek, nem vagy kibékülve Istennel, az más. Szóval ne betű szerint értelmezd a leírásokat, inkább beszéld meg a lelki vezetőddel, vagy egy pappal.
2013. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Az úr napját szenteld meg. (Szentmisével) Szerintem mindig törekedj arra hogy elmenj misére mert nagyon sokat számít Istennél..:D
2013. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!