Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért halálos bűn, ha nem...

Miért halálos bűn, ha nem megyek vasárnap misére?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 22:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Meggyónhatod, de törekedj rá, hogy eljuss. Arra nem gondoltál, hogy esetleg együtt menjetek el vasárnap és utána menjetek bármerre? Nem tudom felétek mikor vannak misék, de egy 8-9 körülire el tudtok menni és még utána is marad idő. Vannak gyerek szentmisék, ott nem gond a picurka sem (mi a 2 nagyobb mellett egy 9 hóssal járunk).
2013. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Én is olvastam már egy katolikus honlapon, hogy a vasárnapi mise elmulasztása halálos bűn. Ez az egyház rendelkezése, nem isteni parancs. Gondolom, a 3. parancsolat, a "Szenteld meg az ünnepnapot!" betartására rendelte el az egyház. A "halálos bűn" terminust mindenesetre kissé erősnek tartom, de egy katolikus már korábban kifejtette ezen az oldalon, hogy a halálos bűn nem azt jelenti, hogy meghalsz, ha elköveted. Az viszont nem derült ki, hogy akkor mégis mit jelent...

Nem olvastam a kérdésre adott korábbi válaszokat, szóval ha valaki már írta volna itt, hogy mit jelent a halálos bűn, akkor bocsánat.

2013. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

21 válaszoló. Igen volt már egy párszor, hogy együtt akartunk menni. Három templommal is próbálkoztunk, az egyikben a pap nem viseli el a kisgyerekeket, nekünk egy 3 és egy 18 hónapos van. Még nem tudnak csendben ülni és ez idegesíti a papot. Külön hely a kisgyerekes anyukáknak nincs. A másik ahová szeretek járni a mise délután 2.00- kor van. Van egy gyerek mise 11.00- - kor, de nem férünk be a templomba, ha leszeretnénk ülni, legalább egy fé órával előbb ott kellene lenni. A harmadik hely nekem nyomasztó a sok szobor miatt. Elég morbid szobor ábrázolásokkal van tele a templom. Hát kb. Most ez a helyzet.


22. Válaszoló. A halála bűn azt jelenti nálunk, hogy nem járulhatok a szentáldozáshoz, amíg nem gyóntam.

2013. júl. 25. 15:49
 24/27 anonim ***** válasza:

Akkor nem áldozhatsz, ha nem gyóntad meg, hogy múlt vasárnap nem mentél misére?

Egyébként... hogyan áldoznál, ha egyszer nem jutsz el a misére? Nem kötekedni akarok, félre ne érts. Csak ez most eszembe jutott. Közvetlen mise előtt szokott lenni gyónás? Mert ha igen, akkor semmi gond. De nem tudom ezeket, mert nem vagyok katolikus.


Na, közben pont eltértünk az eredeti kérdéstől, vagyis hogy MIÉRT halálos bűn... ezt pedig nem tudom.

2013. júl. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ezek alapján úgy tűnik, van választék. A délután 2 óra és a szobrok nem mentesítenek. Egyébként ha kételyeid vannak, beszélj egy rokonszenves pappal. Hitelesebb forrás, mint az itteni hozzászólók, akik közül néhánynak láthatóan gőze sincs a katolikus vallásról.
2013. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

A bűn súlyossága: halálos és bocsánatos bűn



A bűnöket súlyosságuk szerint kell mérlegelni. A halálos és bocsánatos bűnök közötti különbségtétel, mely már a Szentírásban megfigyelhető, [Vö. 1Jn 5,16--17.] az Egyház hagyományában általánossá vált.


A halálos bűn Isten törvényének súlyos megsértésével lerombolja az ember szívében a szeretetet; az embert elfordítja Istentől, végső céljától és boldogságától azzal, hogy valami kisebb jót helyez Isten elé.


A bocsánatos bűn, bár sérti és sebzi a szeretetet, nem oltja ki.


Mivel a halálos bűn az élet elvét, a szeretetet öli meg, Isten irgalmasságának új kezdeményezésére és a szív megtérésére van szükség, ami rendes körülmények között a kiengesztelődés szentségében valósul meg.

2013. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a kérdés, a szentmise elmulasztása megölte-e benne az Isten iránti szeretet, vagy csak megsebezte.

Ettől függően súlyos vagy bocsánatos bűn.

A katolikus egyház mostanában a "halálos bűn" helyett a "súlyos bűnt" használja.

2013. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!