Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A családoddal épp TV-ztek, amikor egy örült betöri az ajtót rád szegezi a pisztolyt és azt mondja neked, hogy játszunk egy kicsit!

Ad neked egy pisztolyt ás azt mondja: "Ha lelövöd valamelyiket, nem hal meg az egész családod."


(Kérem csak vallásos emberek írjanak)



2013. júl. 24. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lövöm le egyik embert sem.

Csak szerinted nincs élet halál után, szerintem pedig van és sokkal jobb ott.

2013. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Lehet nekik jobb ott, de te maradsz itt, ahol rosszabb.

Egyébként önvédelem nem játszik?

2013. júl. 24. 21:58
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ad nekem egy pisztolyt hogy lelőjem egyik családtagomat, de én fogom és őt lövöm le. Ennyi.
2013. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Első vagyok:

én hiszek Istenben és hiszem, hogy amit megenged az úgy helyes. Ha ő azt engedi, hogy ez megtörténjen, akkor elfogadom. Akkor is, ha csak én maradok itt.

2013. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem lövök le senkit, max őt próbálnám, akkor se halálos pontra,de ha ez lehetetlen lenne akkor nem cselekednék semmit.

Keresztény vagyok.

2013. júl. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lábon lőném a túszejtőt.


Egyébként meg ha már itt tartunk: Fejedhez nyomnak egy fegyvert és azt mondják: Mától hívőként éled az életed, vagy meghalsz az egész családoddal együtt.


Az emberi butaság tényleg határtalan. Egyébként szerinted ez valóban megtörténhet a valós életben? Mert akkor valami bibi van veled.

2013. júl. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Első vagyok:

én hiszek Istenben és hiszem, hogy amit megenged az úgy helyes. Ha ő azt engedi, hogy ez megtörténjen, akkor elfogadom. Akkor is, ha csak én maradok itt."


Isten nem azt mondja, hogy légy tutyimutyi. Attól, hogy valami lehet meg fog történni, még nem biztos hogy neked hagynod kell.


Például: látod, hogy egy autó gurul hátrafelé, mert a sofőr elfelejtette behúzni kéziféket. Egy kisgyerek az utcán játszik a nagyobb testvéreivel. A nagyob testvérei észreveszik hogy közeledik az autó és elszaladnak, de a kicsi ott marad. Mondhatod magadban, hogy Istennek biztos szüksége van arra a gyerekre, ezért hagyod, hogy meghaljon, vagy értelmes ember módjára odarohansz és felkapod azt a gyereket...

2013. júl. 25. 10:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Hatalmas baj van a fejedben, ha a gyilkosságot egy kalap alá veszed az életmentéssel.

Tegyük fel két kisgyerek játszik az úttesten. Hol vannak a szülők? Szerinted Isten nem tesz meg a tragédia előtt amit csak lehet azért, hogy elkerülhető legyen? Dehogyisnem, csak hogy az ember szabad akarata nagyon sokszor halált okoz.

Tegyük fel, hogy a két kisgyerek szülője otthon fetreng részegen. Miért is Isten a hibás? Ezt nem vagytok képesek felfogni, hogy ahogy a fáraónak 9 lehetősége volt megmenteni a saját népét és egyel sem élt, úgy másnál is így van.

2013. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És ahogy az ember szabad akarata tragédiát okozhat, úgy akár emberéleteket is menthet meg. Ebben a helyzetben a szabad akaratod tragédiát okoz, hogyha nem a gyilkost ölöd meg te magad. És saját magadnak okoztad, nem "Isten akarta így".
2013. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!

Vannak a világban véletlenek, nem minden Isten akarata és nem mindenhez van köze Istennek. Sok rossz dolog miatt maguk az emberek a felelősek. És persze ott van a szabad akarat is.

2013. júl. 25. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!