Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 2006-ban az őszödi beszéd...

2006-ban az őszödi beszéd nyilvánosságra jutásakor milyen volt a Hit Gyülekezete állásfoglalása?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a jobb oldalt nagyon erősen bírálják, de a trágár szavakért (pl. elq..tuk, k..va ország) vajon a bal oldal is megkapta a bírálatot? És a "Lehet tüntetni, majd megunják és elmennek"-féle flegma reakciókat is elítélték?

2013. júl. 28. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Remélem, semmi, egyházak csak ne szóljanak bele a politikába.


"a trágár szavakért (pl. elq..tuk, k..va ország) vajon a bal oldal is megkapta a bírálatot"


Hol van leírva a bibliában, hogy tilos csúnyán beszélni?

2013. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Mi köze van Krisztusnak a hitetlenekhez?

Aki nem hisz, miért ne beszélhetne csúnyán? Persze nem jó, de Jézus nem törvénykező valaki. Az ítéletkor lesz törvény...

sokkal nagyobb gáz az a politikus, akit nam zavar, hogy évtizedek óta, gátlástalanul hazudik, mint az, akinek elege volt ebből, és azt hozta a többi politikus tudtára, hogy ebből elég volt.


De ilyen a világ, utálja az őszinteséget (nem vagyok oda egyáltalán Gyurcsányért, sem a baloldalért!!!)

Inkább szeretik ha megvezetik őket, valami istenkirályszerű vezető... ez az évtizedekig, évszázadokig tartó elnyomás átka, el sme tudják a magyarok képzelni valódi szabadságban az életüket, valaki kell ,aki vezet. Ez egy szellemi rabszolgaság. És mindig lesz rá jelentkező, mind bal, mind jobb oldalról.

Ugyanis mindig az ilyen agresszivebb emberek lesznek azok, akik felfelé törnek, és meg akarják szilárdítani a hatalmukat a klientúrájukat, mindegyik oldalról. Csak most az egyik sokkal pofátlanabb, mert a leggátlástalanabbul bebetonozza az antikrisztusi hatalmát. Gondolj csak arra, mikor korábbi ciklusa után nem ő lett újra a miniszterelnök, egy évig be sm ment a parlamentbe, oylan betege volt a hatalmának, és ezért tesz meg most minent, hogy mégegyszer ne lehessen leváltani.

Az ilyen lelkibetegek a lehető legrosszabbak egy országnak. Hogy ki lenne jó... nem tudom. Nem is mondom!

Jézust sem érdekelte különösebben a despota Római birodalom, Ő tudta az ítéletét, a jövőjét. Tudta, hogy az embert legelőször a haláltól, bűntől kell megváltani, a többit nem bízta a tanítványokra (mikor kérdezték, nem ezidőtájt akarod-e helyreállítani Izraelt...)

Isten azt adja az embereknek, akit választanak!

Jézus helyett Barrabás kellett a zsidóknak, megkapták. Ígéretből hamarosan ki lettek dobva (ma már szedi őket újra össze Isten, az ígérete szerint) de helyette a forradalmár kellett nekik. Volt is lázadás, és Jeruzsálem Római szétverése, szétszóratás.

Magyaroknak is az evangélium, üdvösség, békesség, bűnbocsánat helyett a bűn kell, meg istenkirály, hát megkapják, és minden következményével együtt!

Isten egy telje4sne demokratikus társadalmat hozott létre, az akkori császáros, fáraós, teljhatalmú királyok idejében, és a Bírák korában nem volt király. Vénekhez,(tapasztalt, Istenfélő emberek, nem infantilis pedofil, meg minden mániás öregek, mint manapság)mentek tanácsért, ha vita volt. De a nép királyt kívánt! Ez volt Isten válasza:

1.Sámuel 8:4 Összegyűlének azért Izráelnek minden vénei, és elmentek Sámuelhez Rámába.

5 És mondának néki: Ímé te megvénhedtél, és fiaid nem járnak útaidon; most azért válassz nékünk királyt, aki ítéljen felettünk, mint minden népnél szokás.

6 Azonban Sámuelnek nem tetszék a beszéd, hogy azt mondák: Adj nékünk királyt, aki ítéljen felettünk. És könyörge Sámuel az Úrhoz.

7 És monda az Úr Sámuelnek: Fogadd meg a nép szavát mindenben, amit mondanak néked, mert nem téged útáltak meg, hanem engem útáltak meg, hogy ne uralkodjam felettök.

8 Mindama cselekedetek szerint, amelyeket véghez vittek attól a naptól kezdve, amelyen kihoztam őket Égyiptomból, egészen a mai napig (hogy elhagytak engem, és idegen isteneknek szolgáltak): veled is aszerint cselekesznek.

9 Most azért hallgass szavukra; mindazáltal tégy ellenök bizonyságot, és add tudtokra a király hatalmát, aki uralkodni fog felettök.

10 És Sámuel megmondá az Úrnak minden beszédeit a népnek, mely tőle királyt kért.

11 És monda: A királynak, aki uralkodni fog felettetek, ez lesz a hatalma: fiaitokat elveszi és szekér vezetőivé és lovasaivá teszi őket, és szekere előtt futnak.

12 Ezredesekké teendi őket, és hadnagyokká ötven ember felett; velök szántatja meg barázdáit, és velök végezteti aratását, készítteti hadi szerszámait és harci szekereihez az eszközöket.

13 Leányaitokat pedig elviszi kenőcskészítőknek, szakácsnéknak és sütőknek.

14 Elveszi legjobb szántóföldeiteket, szőlőhegyeiteket és olajfás kerteiteket, és szolgáinak adja.

15 Veteményeiteket és szőlőiteket megdézsmálja, és főbb embereinek és szolgáinak adja.

16 Elveszi szolgáitokat, szolgálóitokat, legszebb ifjaitokat és szamaraitokat, és a maga dolgát végezteti azokkal.

17 Barmaitokat megdézsmálja, és ti szolgái lesztek néki.

18 És panaszkodni fogtok annak idejében királyotok miatt, kit magatok választottatok, de az Úr nem fog meghallgatni akkor titeket.

19 A nép azonban nem akart Sámuel szavára hallgatni, és mondának: Nem! hanem király legyen felettünk.

20 És mi is úgy legyünk, mint a többi népek, hogy királyunk ítéljen minket is, és előttünk járjon, és vezesse a mi harcainkat.


Isten nem despota, ha nekünk despota kell, hát lelkünk rajta!

2013. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Emlekeim szerint nem foglalt allast, nyilvanosan biztos nem.
2013. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak köszönöm. A 2. válaszolónak csak az első néhány mondatát olvastam el, nincs energiám tovább olvasni, nem is érdekel, nem is ez volt a kérdés. Az 1. válaszoló sem a kérdésre válaszolt.


Azért kicsit fura nekem, hogy a gyülekezet számára bizonyos dolgok állandó témák a politikában, de a káromkodás már teljesen természetesnek számít, mintha követendő példa lenne szinte.

A Hetek hogyan kezelte 2006-ban ezt a helyzetet? Csak a rendbontókról írtak negatívan? Ha tud rá valaki válaszolni...

2013. júl. 28. 22:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nezd meg a hetek.hun az archivumban. Egyebkent ha a gyulekezet az osszes, politikaban elhangzott karomkodasra, alazasra, gyuloletre, stb. reagalna, akkor semmi mast nem csinalnanak lenyegeben... A masik problema pedig az, hogy akkor egybol jonnenek azok, aki szerint egy gyulekezet meg ne mukkanjon. Szoval van sapka, nincs sapka helyzet lenne.
2013. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Nemko77 válasza:
Bocsánat, most én se a kérdésre reagálok, mert gőzöm nincs mi volt az állásfoglalása, de igenis benne van, hogy nem szabad káromkodni, csúnyán beszélni. Le van írva, amit meg esztek bemegy a szátokon, lemegy a gyomorba stb... De ami kijön a szátokon, az a szívetekből jön és amit kimondtok az úgy van. Tehát ne kívánj rosszat, mert magadnak kívánsz rosszat és a káromkodások, rossz kívánságok.
2013. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nemko77 válasza:
Viszont ez a kérdés, engem is rendkívül érdekel! Egyébként lenne egy csomó dolog amit megvitatnék Hit gyülekezetes emberekkel, akár Jeremiás könyvét mikor a zsidók ténykedéseit védik...
2013. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hazardteam ***** válasza:
A hitgyülinek van pártízezer aktív tagja. Szerintem kérdezgesd végig őket, hogy mi volt az állásfoglalásuk. Persze, ha a vezetőik állásfoglalása érdekel, kérdezd őket, van hivatalos mailjük. Egyébként meg holvan az már? A dolog nem lett lezrva mai napig, de egyik oldal sem erőltette (szerintem nincsenek is "oldalak" csak a nyilvánosság felé előadják) akárki, akármit is ígért, amikor úgy kívánták az érdekei(k) Pár fickót elővettek az elkövetők közül, hogy elvigyék a balhét, de amúgy az egész tessék-lássék semi "véget" ért. Van egy tippem, hogy nem a hitgyülisek 2006-os véleménye (ha volt ilyen hivatalosan) bírna bármilyen érdemi jelentőséggel.
2013. júl. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze, nincs különösebb jelentősége. Köszönöm az újabb válaszokat.

Csak kb. 2007 óta állandóan a jobboldal van pellengérre állítva, ami önmagában nem volna baj, de ezzel azt a látszatot keltik, mintha a baloldal tökéletes lenne és elfogadják azt a lezserséget, lazaságot, nemtörődömséget, amit pl. 2006-ban is tapasztalhattunk. Akkori vezetőnk szerint a lakosság 1%-a kimegy az utcára tüntetni és nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni a véleményüket, közben meg úgy beszél, hogy b...sza meg. Amúgy nem akarom mint embert az akkori miniszterelnököt se kritizálni, és mást se, csak, szerintem nagyon egyoldalú, hogy a gyülekezet csak bizonyos istentelenségek ellen emeli fel a szavát, más istentelenségek ellen nem.

2013. júl. 31. 17:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy aki nem hisz, miért ne beszélhetne csúnyán, azt úgy értettem, hogy ki ítélkezhetne fölöte, hisz nem tartozik senkinek.

Persze hogy undorító dolog, csak sajnos semmi közünk hozzá, és joga sincs az embernek ilyenért szólni. Persze attól függ hol káromkodik. Pl közintézmény, stb, ott lehet szólni, de személyes szabadságjoga.

2013. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!