Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Identitás zavara lesz annak...

Identitás zavara lesz annak az embernek, akinek egyik szülője keresztény, a másik pedig kikeresztelkedett zsidó (vagy annak leszármazottja)?

Figyelt kérdés
Mert oké, hogy papíron egyforma vallásúak, de attól még eltérhetnek szellemiségben, életfelfogásban, lelkületben, ami persze nem azt jelenti, hogy az egyik jobb vagy rosszabb, csak simán más. A jellemző kultúra, világszemlélet stb generációkon át ragad, nem biztos, hogy csak úgy le lehet tenni, mindenféle következmény nélkül, mert mélyen beleég az emberbe, mégha nincs is kimondva vagy látványosan gyakorolva, és tudtán kívül is azt közvetítheti a szülő gyereke felé, akármilyen hittanra is iratja be vagy akármilyen templomba járnak. Okozhat az efféle keveredés problémát a közös gyereknél? Hogy nem tudja "hova tenni magát"?

2013. júl. 22. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Hozzá állás kérdése. HA dolgok helyén vannak kezelve, nem kell, hogy okozzon tudat zavart.
2013. júl. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szeressük egymást ***** válasza:
Szerintem okozhat. Ez attól is függhet hogy hány éves. Később tudatosan is választhat identitást, ez akár attól is függhet hogy melyik szülőjét szereti jobban, melyikkel jobb a kapcsolata. De felnőttkorúként mindenki maga felel a saját meggyőződéséért. Van most is nagyon sok, és a Bibliában is rengeteg zsidó-keresztény. :-)
2013. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az identitászavar abból keletkezik, ha ezt a kérdést ennyire kihegyezzük zsidó - nem zsidóra. Az emberek szülei jellemzően eltérnek szellemiségben, lelkületben, mert nincs két egyforma ember. Ha ettől még megértik egymást, nem lesz ellentmondásos a gyereknevelésük. És ettől nem lesz problémás a gyerekük.

Ha azonban folyton az a téma, ki zsidó, ki nem az, és ennek milyen különbségei kell, hogy legyenek, no az már tényleg identitászavarhoz vezet. De ez nem etnikai különbség, hanem emberi butaság okán lesz így.

2013. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 12:09 -nél apont.

Sztem érthetetlen, hogy "Szeressük egymást" névvel hogy gondolhat valaki zavarra? :)


Másfelõl annyiban árnyaltabb a kérdés, h nem mind1, melyik szülõ: ha az any zsidó, a gyerek halachikusan ( a zsidó vallási jog szerint ) zsidó, ami azt jelenti, hogy, ha mondjuk megkeresztelik, keresztény hittanra jár és gyakorló kereszteny pl 30 éves koráig, amikor eszébe jut, h elmegy egy zsinagógába - akkor ott teljes jogú zsidónak tekintik, ha "csak" az apa zsidó, akkor ez nem így van.

De se ez, se az nem kell, hogy identitászavarhoz vezessen, ahogy az sem, hogy mi, magyar zsidók magyarok is vagyunk, zsidók is vagyunk. Vagy ahogy a magyar nõ és olasz férfi gyerekének, vagy lehetne sorolni, nem kell, hogy identitászavara legyen.

2013. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


tegnap 12:09-nek:

Ezt a kihegyezést nem értem. Ha ebben az adott, konkrét helyzetben (amiről a nyitóban írtam) buddhista anyáról és keresztény apáról lenne szó, akkor arra kérdeztem volna rá. Ha jehovista anyáról és ateista apáról, akkor arra lennék kíváncsi. Azt sem értem, miért lenne folyton ez a téma. Feltettem egy kérdést. Hogy rajtam kívül mások mikor, hol, hány ilyet kérdeznek, azt nem tudom, mert pont, hogy nem vagyok "kihegyezve" a zsidó - nem zsidó témára. Mondjuk, ha a zsidó szót a kereső mezőbe írva folyton a hasonló topicokat böngészném... na, akkor lennék kihegyezve a témára! Azt is direkt írtam a nyitóban, hogy egyik se jobb vagy rosszabb, csak más. A másságot pedig (és az abból esetlegesen adódó problémákat) nem letagadni kell és tabu témát csinálni belőle, hanem nyíltan beszélni róla, feltéve, hogy a beszélők tisztelettel és tiszta szándékkal állnak hozzá. Én így tettem.

2013. júl. 24. 09:27
 6/6 A kérdező kommentje:

U.i.:

Például a férfi és női lelkület- és gondolkodásbeli különbségekről is tettem már fel kérdést, csak azt a szerelem kategóriában. Remélem, nem sértettem meg vele senkit. :)

2013. júl. 24. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!