Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ehez mit szóltok?

Ehez mit szóltok?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2013. júl. 30. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
*ehhez
2013. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Azt, hogy az újságírók össze vissza tekerik a szöveget.


Ezt írják:

Korszakalkotó pápabeszéd: melegnek lenni nem bűn


Holott ez hangzott el:

„Ha valaki meleg, de jóakaratú és keresi Istent, akkor ki vagyok én, hogy elítéljem?”


Ezt írják:

Az egyházfő hozzátette: probléma nem egyes emberek vonzalmával, hanem a homoszexuális politikai lobbival van, amely mögött szerinte a szabadkőművesek állnak.


És így hangzott:

„Nem az a baj, ha valakinek ilyen az irányultsága. Testvéreknek kell lennünk. A probléma az, ha valaki lobbizik ezzel az irányultsággal – pont mint ahogy a politikai lobbik, a szabadkőműves lobbik meg az összes többi lobbi csinálja. Ez a probléma”


A Katolikus egyház a pápa kijelentésével párhuzamba ma is elítéli a homoszexuális cselekedeteket, ahogy a Biblia szava is teszi.


3Móz 20,13 És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok.


Rm 1,27 Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.


Szia

2013. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit szóljunk? Egy fontos emberi vélemény. Már az eredeti, nem az, aminek az újságíró szeretné láttatni. Jelentős ember nem mehet el lényeges kérdések mellett, ezt újabban (Wojtyila óta) a pápák is így gondolják. Egy visszafogott vélemény, amibe egyesek igyekeznek belemagyarázni oda nem való dolgokat.
2013. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
most az egyház vagy gyülekezetet vagy bármit figyelmen kívül hagyva válaszólok,mert nem vagyok nagyon érdekelt etéren...na mind1.....a pápa ugye hatalommal bír, és mondjuk mindenkit úgy kell elfogadni amilyen....a pápa felsőbbrendűségéből adódóan van ráhatása a dolgokra...tehát ezzel is az emberek világnézetét akarja gondolom tágítani,vagy több mindent elfogadtatni velünk.....mert ugye ha hiszel valakiben akkor mondjuk valamennyire adsz is a szavára.... elnézést a helyesírásért,de nem vagyok egy nyelvtan zseni:D
2013. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem a pápa itt a lényeg, hanem a Biblia. Az pedig egyértelműen elítéli a homoszexuális cselekedeteket.

Nem értem egyébként, hogy miért olyan érzékeny kérdés ez sokaknak? A Biblia az erkölcstelenség minden más formáját is elítéli, mint pl. a házasságtörést, vagy a lopást, a gyilkosságról nem is beszélve. Ezek az egyénre és a társadalomra gyakorolt negatív hatását mégis csak kevesen támadják.

2013. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...az Új_Szövetségben Jézus az elfogadásra és nem az ítélkezésre tanít...de a Biblia egésze is...mert ISTEN aki majd ítél, és felhozza mindenkinek az igazságát...


...azt gondolom a pápa is erre igyekszik rávezetni nyáját...


...bár lehet, hogy most ilyen szelek fújdogálnak a világunkban :)


...ma a "melegség" divattá lett..és erről beszélni, ezzel foglalkozni...(ez evilági dolog, nem érinti azokat akik az ÚRÉI...:)

2013. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy igazi Krisztus-követő nem ítél el egyetlen homokost sem, mint személyt, de a tetteit attól nem kell elfogadnia!
2013. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!