Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ha ilyen a lelki...

Szerintetek ha ilyen a lelki világom, nem vagyok igazi keresztény?

Figyelt kérdés

Nekem egészen kicsi korom óta inkább ilyen darkos sötétes lelki világom van.

Bővebben, nagyon szeretem a horror filmeket, és az ilyen horroros beütésű zenéket.

De hogy félre ne értsétek, nem a brutális jelenetek miatt, hanem inkább a hangulata miatt.

Ha megnézek egy horror filmet, valahogy olyan más színben látom a világot, teljesen magával ragad a hangulata.

Egy jó kis Zombis film után, ha kilépek a házból az utcára, minden olyan darkosabbnak tűnik, és ettől az átlagosnál sokkal jobban érzem magam.

Vagy mikor bevan borulva odakint.

Vagy éppen esik, vagy esteledik.

A temetőkben is nagyon szeretek sétálgatni a hangulata miatt, nagyon a hangulat embere vagyok.

Ezen felül nagyon érzékeny vagyok, könnyen meg lehet bántani, és könnyen elsírom magam.

Sőt még néha biblia olvasás közben is elsírom magam, néhány történeten.

Fekete ruhában járok és hosszú fekete hajam van.

Eléggé társaság kerülő vagyok, tehát nagyon kedvelem a magányt.

A környezetemben élő emberek szerint, már úgy nézek ki, mint egy vámpír.

De mind ezenfelül én nem igazán tartom magamat gonosznak.

Útálom a Tv-ben azt hallani, hogy megkínoztak egy állatot, megöltek egy embert, vagy megvertek valakit.

És szeretem Istent, jobban bárki ember fiánál.


De egy keresztény embert inkább a fényességes hangulat kéne hogy vonza, nem a sötétség.


Vajon Istent nem zavarja, hogy ilyen vagyok?

Vagy neki ilyenek nem kellenek?


20/F



2013. júl. 31. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Zavarja de tudsz ez ellen tenni
2013. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A sötétség nem egyenlő a gonoszsággal....


Nem szabad mindenre azt mondani, hogy gonosz és rossz csak azért, mert fekete, vagy mert valakinek nem tetszik.


Egyébként ha Atyánkat zavarná csak annakokáért zavarná, mert fontos vagy neki. A sötétséghez pedig sokan vonzódnak, akinek fájdalom van lelkében, depressziósak, magányosak stb...


Rengeteg kiváló mű és zene létezik ebben a stílusban.

Szóval ami engem illet, veszélyesebbnek tartom, amikor valaki csillogásban, villogásban él csak a külsőségeknek és csak ítélkezni tud.


Mielőtt egy nagyon találó idézetet bemásolnék, még szeretném megosztani veled, hogy imádom, ha esik az eső és dörög az ég :D


"

27. Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert hasonlatosak vagytok a meszelt sírokhoz, a melyek kívülről szépeknek tetszenek, belől pedig holtaknak csontjaival és minden undoksággal rakvák.

28. Épen így ti is, kívülről igazaknak látszotok ugyan az emberek előtt, de belől rakva vagytok képmutatással és törvénytelenséggel.

29. Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert építitek a próféták sírjait és ékesgetitek az igazak síremlékeit.

"

2013. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"De egy keresztény embert inkább a fényességes hangulat kéne hogy vonza, nem a sötétség."


Egy keresztény ember az ön-és felebaráti szeretetre való törekvés iránt vonzódjon.Ez nem zárja ki azokat,amiket írtál.


"Vajon Istent nem zavarja, hogy ilyen vagyok?

Vagy neki ilyenek nem kellenek?"


Nem zavarja.Gondolod,hogy ha zavarná,neked adta volna a lehetőséget,hogy ilyen legyél? Isten nem úgy gondolkozik,mint az emberek,ezt fontos megérteni.Egyébként pedig:Halottat támasztott fel,kinek teste több napja rothadt már,feláldozta fiát véres körülmények között,és mikor az kilehelte lelkét,sötétbe borult az ég.A bűnösnek a kereszten holló vájta ki a szemét.És akkor attól félsz,hogy elutasítja a lelki világod?

2013. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

„És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.”


Róm. 12,2

2013. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább egyfajta valláspótlék. Kamaszkoromban és fiatal koromban, mikor még nem tértem vissza a kereszténységhez és nem mélyült el a hitem, nekem is voltak valláspótlékaim, főleg különböző művészetek. Bizonyos énekesek (pl. Janis Joplin), József Attila versei, stb. ezek keltette hangulat vigasztalt meg. Utólag jöttem rá, hogy ezek valláspótlékok voltak.

A horrorfilmek, az erőszak és félelem nem igazán egyeztethetők össze a keresztény vallással. Inkább fedezd fel a kereszténységet mélyebben, az is egy izgalmas kaland. Vagy olvashatsz más vallásokról, gondolkodóktól és utána kialakul egyfajta ítélőképesség.

2013. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az nyilvánvalóan kiderül a kérdésből, hogy nem vagy gonosz ember, hiszen utálsz az erőszakról még hallani is, stb. Nem vagy te rossz ember egyáltalán, legfeljebb akad még pár részlet, amelyben fejlődhetnél, de hiszen senki sem tökéletes, mindenkinek van még valami fejlesztendő terület az életében.

A vihar, a borult ég szép. Ez tény. Ebben egyáltalán semmi rossz nincs.

A temetők békés, csendes helyek, ezerszer hangulatosabbak pl. egy plázánál. Szereted a békét. Ebben megint csak nincs semmi rossz, sőt.

A fekete ruhákkal sincs semmi gond. Keresztényekként kerülnünk kell a szélsőséges, feltűnő dolgokat a külső megjelenésünkben, az öltözködésünkben is; visszafogottságra kell törekednünk. Pusztán az, hogy fekete farmert veszel fel fekete pólóval, abszolút nem szélsőséges, és nem is feltűnő. Ha mellette tele lennél tetoválva halálfejekkel, és lenne 20 piercinged, az már más kategória lenne mondjuk.

Egy férfinál nyilván helyénvalóbb az, ha rövid a haja, hiszen ez visszafogottabb, egyszerűbb, keresztényibb. De ez egy apróság, egyáltalán nem vagy rossz ember amiatt, hogy hosszú hajad van. Ebben esetleg fejlődhetnél még, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez egy apróság.

Miért nézel ki úgy, mint egy vámpír? Fekete monoklit sminkelsz a szemed köré, és feketére fested a körmödet? Ezek természetesen kívül esnének a jó ízlés határán, de pusztán attól, hogy szeretsz fekete ruhákat viselni, sem nem leszel rossz ember, sem nem nézel ki úgy, mint egy vámpír. (Amikor vérszegény voltam, rám is mindig azt mondták az ismerőseim, hogy úgy nézek ki, mint egy vámpír, a sápadtság miatt. Pedig nem is hordtam feketét.)

A horrorfilmekről nem tudok nyilatkozni, mivel én nem szeretem ezt a műfajt, nem az esetem, olyan bénának tartom, nevetségesnek. De te tudod. Az erőszakot dicsőítő és pozitív színben feltüntető filmeket, könyveket és zenéket kerüld. Pusztán az, hogy egy filmben erőszak van, még nem teszi "rosszá" azt a filmet. A kérdés az, hogy hogyan tekint a film az erőszakra: elítéli, vagy követendő példának tekinti? Szóval érted.

2013. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem teljesen rendben vagy. Én mindig azt mondom, hogy nem az számít amit az ember kívülről mutat vagy bárhogy is néz ki, hanem amit belül érez. Azt Isten úgyis látja, és ismeri minden gondolatodat, érzésedet.
2013. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Isten úgy szeret ahogy vagy! Nem a külsőségek a fontosak!
2013. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!