Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted létezik Isten?

Szerinted létezik Isten?

Figyelt kérdés
Ha igen miből gondolod? Ha nem, akkor szerinted miért nem?
2013. aug. 2. 10:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
13%
Isten létezik,meg van írva a Bibliában.Sokmindent láttam már Isten létezésére vonatkozólag
2013. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed? Statisztikát csinálsz vagy kétségeid vannak és vmelyikkel kapcsolatban megerősítésre van szükséged?


Amúgy, hogy a kérdésedre is válaszoljak (:D) én nem vagyok keresztény, de ateista, mert szerintem már majdnem szinte az is egy vallás. Nem tudom, létezik-e Isten. Én kiskoromban hittem benne, a szüleim lévén, de túl szigorúnak, gyöpösnek találtam egyszer csak az egészet... Túl sokat fenyegettek a pokollal, bűnnel, stb... Elegem lett, és nagyon befordultam. Először csak mérges voltam, aztán úgy gondoltam, hogy NINCS. Hogy mindent meg lehet magyarázni Isten létezése nélkül.

Manapság már úgy vagyok vele, hogy nem duzzogok ellene.. Még mindig nem szeretem a gyöpös keresztényeket (nem a keresztényeket, csak a GYÖPÖS keresztényeket), viszont már nem nézem bolondnak az összeset. Viszont.. hiszek az ősrobbanásban, de azt furának találom, hogy egyes ősember csontleletek és egy ember felépítése között szerintem túl nagy a szakadék. Viszont az evolúció sokkal logikusabb, józan eszűbb magyarázat, mint hogy valaki azt mondta hét napig: legyen ez, meg az meg az és lett. Eléggé primitívnek tűnik.

Viszont, minek vagyunk? Az emberi élet olyan rövid... Úgy érzem az olyan jó lenne, hogyha lenne valami a halál után.. Szóval jó az illúzió, ezért nem mondom, hogy nincs.

De ha van Isten sztem nem küldene mindenkit feltétlenül a pokolba, ha már rosszul mozdul, mert túlzásnak vélem az előírásokat a Bibliában.

2013. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
bocs: *se ateista
2013. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es!

"Sokmindent láttam már Isten létezésére vonatkozólag"

És mi az a sok minden?

2013. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
25%
tudod vannak emberek,aki találkoztak Istennel.Párat ismerek
2013. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%

Ez annyira tipikus, hogy hogyan válaszolnak egy ilyen kérdésre..

Sok mindent látott.. meg mások látták.

Jó és? Én nem láttam. Aki látta, nem fényképezte le. Esetleg vki tudta ennél nyomósabb érvet mondani, aminek van bizonyítéka, vagy vmi?

Mások meg UFÓt láttak, meg Jetit...

2013. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
2013. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
25%
A képmutató ember amit nem lát azt már el sem hiszi
2013. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
32%

Nem létezik. Nincs rá bizonyíték. A világ keletkezése, és az élet kialakulás is elképzelhetők egy teremtő nélkül. A keresztények istene pedig egyszerűen abszurd.

Nézzük csak: Isten mindenható, de létezik egy ellenfele a Sátán, aki a Földön uralkodik, de Isten szeret minket, és azt akarja, hogy mindenki üdvözüljön, jóságos és nem bosszúálló, ugyanakkor nem okozott neki gondot az egyiptomi csecsemők megölése. Mindentudó, de a jövőbelátó képességét nem mindig alkalmazza, így előfordul, hogy nem tudja a mindent. A végtelenül bölcs isten megteremt egy naiv, a jót és rosszat nem ismerő emberpárt, majd egy tiltott fát, aztán, mikor esznek róla, akkor vérig sértődik és kiátkozza őket...


Mennyi ellentmondás is van ebben a kis szösszenetben?

2013. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
41%

Megtapasztaltam, igen létezik.


Csak annyit mondanék létezel és sok minden más is amiről még nem tudsz...

2013. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!