Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyar muszlim lány vagyok,...

Magyar muszlim lány vagyok, nemrég tértem át. Nagyon szeretnék kendőt viselni, és úgy sokkal jobban érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
de a környezetem megvet érte, mivel kis faluban élek, megszólnak, anyukám is eléggé leszidott, hogy mindenki rólam pletykál, és őt is rossz szemmel nézik. Mi tévő legyek?
2013. júl. 24. 17:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Sosem értettem a muszlimra áttérőket, főleg a nőket. Mindig a férjük mögött egy méterrel, rezzenéstelen faarccal lépkedő, fekete burkába bugyolált nők jutnak eszembe róluk. Én inkább kéz a kézben, mosolyogva sétálok a párommal, akit a tenyeremen hordozok, a fentieket pedig rettentően sajnálom... Szerintem gondold át ezt a muszlim kérdést.
2013. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%

Ha valódi lenne a hited, akkor hordanád és nem foglalkoznál hitetlenek véleményével.

De ez a te döntésed volt, bár egyetértek az első hozzászólóval, én sem értem.

Keresztény nőként, feleségként, anyaként egyenrangú félként élek a férjem mellett, mivel mind a ketten emberek vagyunk, nem úgy, ahogy a muszlimoknál.

Szerintem te vagy lázadsz vagy fogalmad sincs a kereszténységről, azért tetted ezt az öngyilkos lépést.

2013. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Öngyilkos lépés? Miről beszéltek? A muszlimoknál is egyenrangúak-tapasztalat, környezet.
2013. júl. 24. 18:31
 4/31 anonim ***** válasza:
42%
kamukérdés valószínű, de ha nem, akkor ezt jól megszívtad kérdező :D:D:D:D dehát majd rájössz, amikor mindig félholtra ver majd a muszlim férjed... :D a muszlimok a nőket nem nagyon tekintik... úgymond teljes értékű embernek. csak szólok. :) dehát.... te akartad. :D Aki hülye az haljon meg.. ennyi.
2013. júl. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
38%
Kár ,hogy nem ismerted meg a megváltót.Jézus krisztust.
2013. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%

Miért irkálja a vallás topikban mindenki a számára nem tetsző kérdésekhez hogy kamu kérdés...?

És hiába a hit azért érthető hogy kellemetlenül érzi magát a helyzetben, amikor számon van kérve, nem kell az álszenteskedés... Még fiatal.

Másrészt meg szerintem hadd tudja jobban a nők helyzetét az Iszlámban az aki már vette a fáradtságot és tanulmányozta az iszlámot mint ti, akik legfeljebb pár selejtes filmet meg cikket olvastatok a dologról. Én érdeklődőként jártam régebben mecsetbe, többek között ezekre a dolgokra is rákérdeztem. És a mecset előtt beszélgető muszlim nőket sem úgy hallottam mintha elégedetlenkednének...

2013. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
12%
Egyébként mennyi időd van amíg 18 nem leszel?
2013. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Van itt muszlima testvérem, aki esetleg tanácsot ad, hogy hogy védjem ki magam az ilyen támadásoktól, amik például pusztán ezen az oldalon érnek, igy ismeretlenül. Mert nem is engem sért, hanem magát az iszlámot.
2013. júl. 24. 19:24
 9/31 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyok sem muszlim, sem muszlima de úgy tudod kivédeni magad ezek alól a támadások alól ha nem foglalkozol. Ezen az oldalon teljesen mindegy hogy milyen felekezet tagja vagy, mindig vannak akik támadni fognak, és minél inkább látják hogy partner vagy a vitára annál inkább írnak, és annál többen, és azon kapod magad hogy már 2-3 órája vitatkozol velük teljesen feleslegesen, mert semmilyen ész-érv nem hat rájuk, mert nem is értelmezik amit leírsz, csak támadni akarnak. Ezt a 2-3 órát ehelyett sokkal jobb dolgokra is felhasználhatod például Korán-olvasásra.
2013. júl. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon a dolgon nem tudok segíteni, de azért eléggé sajnálatos, hogy gondolom magukat kereszténynek valló emberek is csak odáig jutnak az iszlámmal kapcsolatban, hogy ott aztán verik a nőket.. Próbáljunk már meg kicsit reálisabban gondolkozni és ne a Fókuszból, meg a kereskedelmi csatornák egyéb szenny műsoraiból leszűrni mindent! Én keresztény vagyok és nem térnék át, de a muszlimok sokszor jobban becsüli a nőket, mint a magukat valló keresztények. Nyilván vannak ott is kirívó esetek, vagy egy szűkebb közösség, de ez kb. olyan, mintha az összes keresztényt mondjuk a jehovisták alapján ítélnének meg.

Amúgy ez igaz, amit mondtak, hogy ezek a bántások nem a kérdezőt érik, hanem az iszlámot támadják. Ugyanez van a keresztények esetében is, én is így próbálom felfogni.

2013. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!