Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyan nők, akiknek...

Vannak itt olyan nők, akiknek muszlim férjük van? Pár kérdés felmerült bennem Felétek. Vagy ismerősötök van így?

Figyelt kérdés

Milyen származású a férj? Mennyire vallásos? Milyen a családja? Hogyan ismerkedtetek meg, mennyi ideig "jártatok", milyen szertartással házasodtatok? Mennyi ideje vagytok házasok? Voltatok a férj országában? Ért-e ott valami atrocitás? A Ti vallásotokkal mi a helyzet?


Voltak-e, vannak-e félelmeitek a muszlim feleségekre vonatkozó szigorú törvények miatt?


Egyáltalán, milyen a házasságotok, hogy élitek meg?


Csupán kíváncsi vagyok, néhány idevágó film és regény miatt.



2013. júl. 17. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Muszlima vagyok, de nincs férjem.

Az iszlámban nincsen járás.

Tilos járni, randizni, tapperolni, illetve tilos a házasság előtti bármilyen érintés és a szex is.


A muszlim férfiak ha egy muszlimát, vagy egy szűzies és a hitrendszerét betartó zsidót vagy keresztényt vesznek el, akkor őt csak a nikah-val vehetik el érvényesen. Ez a házassági szerződés.

(Ezt fontos megemlíteni, ugyanis rengeteg zsidó vagy kereszténynek mondott nő igazából nem felel meg a kritériumoknak, mivel vagy nem hisznek igazából a hitük alaptanításaiban, vagy nem szűziesek, így nem lehetne őket elvenni)


Én egyébként már nem itthon keresek muszlim férjet vallási okokból.

2013. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ilyen értelemben nincs járás, de valahogyan meg kell ismerkedniük, stb. Az hogyan történik, amennyiben európai nőről van szó, tehát nem családi elhatározás stb. alapján? Mennyi ideig ismerkednek, hogyan?
2013. júl. 17. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Mi a munkahelyünkön ismerkedtünk meg, kb 1 év ismeretség után vakszerelmesek lettünk. Vallásos, a családja is az, de ő nem imádkozik naponta (az édesanyja pl ki nem hagyna egy imádkozást sem). Tartja a ramadant és nem eszik disznóhúst, nem dohányzik, nem iszik alkoholt. Nálunk volt a klasszikus értelemben vett "járás", mert nem akartam ész nélkül belemenni egy házasságba úgy, hogy nem ismerem. (a muszlimák most csóválják a fejüket, hogy ejnye-bejnye :) Együtt laktunk, hogy meglássuk, működik-e, azután először egy itteni mecsetben volt esküvőnk, rá egy évre pedig állami polgári esküvőnk is volt.

Nem hiszek istenben, nem vagyok muszlima és nem is kérte, kényszerítette senki - sem ő, sem a családja. Nagyon sokszor és hosszú időket töltöttem már a családjánál, nagyon aranyosak, közvetlenek, könnyen befogadtak, szeretettel, természetességgel kezelik, hogy a család része lettem. Szeretnek engem is és a kicsiket is. A gyerekeinket muszlim értékrend szerint neveljük.

Az ő családjában (mint ahogy a kultúrájukban általában) amúgy gyakori a közvetített házasság, tehát pl a sógoromnak az anyósom keresett feleséget. Egyik sógornőm a kollégájába lett szerelmes, hozzá ment feleségül. Természetesen nem volt járás, nem volt testi kontaktus házasság előtt.


Megértem, hogy ha valaki felveszi a vallást a férje miatt, vagy maga miatt, de azt nem szeretem, nem tudom elfogadni, ha valakit rákényszerítenek, hogy muszlima legyen, kendőt hordjon, úgy, hogy nem a szívéből jön.


Van több ismerősöm, akiknek arab férjük van, mindannyian felvették a vallást és a férjük országában élnek. Egyik lánynál erős kényszer volt az anyós részéről, hogy felvegye a kendőt.


Muszlim feleségekre vonatkozó szigorú törvény? Mire gondolsz? Magyarországon magyar törvények szerint élünk.

10 éve vagyunk együtt amúgy, nem vagyok már friss szerelmes fruska, de szeretjük egymást. Mint minden házasságban vannak nálunk is mélypontok és nagyon jó időszakok. Ez bármilyen nemzetiségű férjjel ugyanígy van, akár arab, akár magyar.

2013. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!!! Nagyon hasznos volt.


A szigorú törvény alatt pl. olyasmire gondoltam, hogy muszlimmá válik a feleség is azzal, hogy összeházasodnak (de nem tudom biztosra, hogy ez tényleg így van-e), s akkor elvileg rá is vonatkoznak a vallási szabályok. Főleg, amikor a családnál vannak.

2013. júl. 17. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Amikor a családjánál vagyunk akkor alkalmazkodom a szokásaikhoz, hosszú ruhákban járok stb. Az első látogatás előtt megkérdeztem anyósomat, hogy szeretné-e, hogy kendőt hordjak. Azt mondta nem, nem kell - a fia úgy szeret, ahogy vagyok, ha kendős arab nőt akarna feleségnek, akkor olyat vett volna el :) Nagyon jó fej nő, pedig rettentő vallásos. Szerencsém van velük.

Ha valakinek nagyon vallásos a férje és elvárja a feleségétől, hogy muszlima legyen, az biztosan sokkal több változással, lemondással jár. Mind az öltözködésben, mint az egész életvitelben. Ha önként, szívből tér meg, akkor ez nem lesz teher, de ha kényszerből a szerelem hatására megy bele, akkor később megkeseredhet a szíve.

Amikor összeházasodtunk, tanulmányoztam a Koránt, sokat beszélgettünk a vallásról a férjemmel is és másokkal is, de nem éreztem magaménak és nem vettem fel a vallást. Nagyon hálás vagyok a férjemnek, hogy nem erőltette, mert abban a szerelmes csitri korszakomban biztosan megtettem volna neki bármit, amit kér. De később biztosan megbántam volna.

2013. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell muszlimnak lenni, hogy valakire rákényszerítsék a másik vallását. Ez nem vallásfüggő dolog, hanem személyfüggő. A fenti, sok tapasztalattal megírt, visszafogott válasz is mutatja, a döntő szempont a leendő párod, a családja, a közösség intelligenciája, megértése (no meg a tiédé). Ennek lényege, hogy az életvitelünket közösen alakítjuk ki egymás szempontjainak figyelembe vételével, és elfogadjuk, betartjuk egy közösség alapszokásait, ha ott vagyunk. Ha a dolgok nem eszerint történnek, keresztény, vagy bármilyen vallású (sőt vallást nem gyakorló) családban is feszültségek, tragédiák történhetnek.
2013. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Máshol is írtam már, de itt is fontos:

most Magyarországon éltek, itt a magyar törvények védenek téged.

De ha gondol egyet és hazamegy, ott már nem. Ha elvitte a gyerekeket is, akkor jogszerűen vitte - esélytelen, hogy valaha is visszakapd őket.

Ha téged is vitt, akkor jogszerűen vitt, és kint gyakorlatilag az ő tulajdona vagy. Bármilyen ottani bíróság 90%-os eséllyel az ő javára dönt bármiféle ügyben.

2013. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az en ferjem is muszlim. Bangladesi, vallasossagat tekintve kozepkategoria. Tartja szigoruan a ramadant, csak jobb kezzel eszik, napi 5x imadkozik. Viszont nagzon ritkan iszik alkoholt (bar probalja kerulni), dohanyzik, es zarojelesen megjegyzem, volt szex is hazassag elott. A csaladja konzervativabb, de nincs veluk gond. Egyik lakotarsam haverja volt es egy kozos kerti sutogetos partin ismerkedtunk meg. 3 honapig "jartunk" azaz talalkozgattunk, mert a rokonai miatt nem lehetett annyira nyilvanosan. Polgari szertartassal hazasodtunk, mivel en nem kivantam felvenni a hitet. 2 eve vagyunk hazasok, meg nem voltam Banglaesben (draga a repjegy, meg ha kimegyunk, akkor mar nem egy hetre kene, ezt viszont a munka miatt nem tudjuk magunknak megengedni). Viszont o volt mar Magyarorszagon, elsokent Karacsonyra hoztam el.

Az en vallasom pedig... elvileg kereszteny, ha mar megvagyok keresztelve meg tartjuk az unnepeket, viszont nem gyakorlom a kereszteny vallast, templomba sem jarok. Ennek az az oka, hogy olvastam, tanulmanyoztam a bbliat es miutan teljesen megismertem, most mar ki tudom jelenteni, hogy nem erzem igazan magamenak. Ennek ellenere hiszek istenben es imadkozni is szoktam lefekves elott.

Felelmeim nem voltak, mivel ha nem jott volna be a dolog, vagy megvaltozik a hazassag utan, akkor fogtam volna magam es nem lett volna ember aki megallitson abban, hogy otthagyjam.

A hazassagunk jo, kb. mint a tobbi embere. Ugy ertem jol megvagyunk, a ferjem termeszetebol kifolyolag egy nagyon nyugodt ember, igy veszekedni sem nagyon szoktunk, hanem megbeszeljuk egymassal, ha problemaink vannak.

2013. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Az én nővéremnek muszlim a zura, de kuss a neve. Idióta picsa, a drága ajándékok, amiket kap...nagy ára van. Másokkal meg úgy beszél, mint a kutyákkal. Amúgy a magyar lanyoknak nem elég a magyar fsz??? Sok a magyar tapló, de soha nem állnék össze arab, iráni hapsival. A vér nem válik vízzé
2022. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!