Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy nagyon letértem a helyes útról?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lesz amit írok, de muszáj kiírnom mindent magamból, előre is ne haragudjatok!!Akinek van ideje, kérem segítsen!

18 éves lány vagyok. Régen, kiskoromban egy pozitív, életvidám gyerek voltam, és úgy éreztem, hogy nagyon különleges, és szép. Valahogy mindig az hajtott, hogy jót tegyek másokkal. Mindig, amikor jót tettem, elöntött egy fenomenális érzés, majdnem sírtam az örömtől. Édesanyukámnak is rengeteget segítettem-én intéztem pár ügyét, gépeltem leveleket, elmentem a postára, telefonáltam. A szüleim elváltak, és mondhatni a váláskor Apa ellen fordultam. Anyut pártoltam mindenben..viszont csalódnom kellett Anyukámban. Depressziós, nagyon erős gyógyszereket szed, és erre elkezdett bort inni. Sokáig könyörgött nekem, hogy ne szóljak Apunak, de egy idő után valakivel beszélnem kellett, így, bár nem Apu tudta meg elsőnek, de Neki is elmondtam. Azon a napon, mikor elhatároztam, hogy megosztom ezt a titkot mással, összetörtem, elkezdtem sírni, és nem tudtam felállni ebből az állapotból-gondoltam, elmúlik. Elkezdtem félni kimenni az utcára. NAgyon hiszek Istenben, és rengeteg mindenben segített! Viszont kezdtem felhagyni a reménnyel, és már nem láttam semmit, ami motivál. Apuval viszont javult a kapcsolatom, de semmi nem volt kihúzó erő. Erre jött egy fiú. Őt láttam kapaszkodónak, és összejöttem vele. Bár nem voltam szerelmes, úgy éreztem, hogy vele össze kell, hogy jöjjek! Már lassan két éve együtt vagyunk, de fenekesen megváltozott az életem. Kezdtem rendbejönni, legyőzni a félelmelket. Ugyanakkor minden nap egy hatalmas feszültség volt bennem a barátommal kapcsolatban, teljesen kifordultam a kapcsolatban önmagamtól, görcsösen ragaszkodtam. Úgy éreztem, hogy-bár ez bután hangzik-mintha rosszabb ember lettem volna. Idén márciusban közölte egy felnőtt nő, hogy ha sokat hisztizek elveszthetem a barátomat. Én ekkor összetörtem, és azóta mondhatni félelemben élek. Elnyomtam a megérzéseimet, nem tudom, mit érzek, mit döntsek. Volt olyan, hogy este 2 órán át nem aludtam, azért, mert nem tudtam eldönteni, hogy írjak-e a fiúnak, vagy nem..ez beteges! Elmentem pszichológushoz, aki próbál segíteni, de mondta, hogy ha nagyon akarnám menne. És én is érzem, hogy nem akarok kijönni ebből az állapotból. Úgy érzem eltávolodtam Istentől, és minden napomat ez a fiú tölti be. MINDENT. Távol volt egy hétig, és kezdtem másnak is örülni, miután visszajött viszont megint csak Ő jár a fejemben. Semminek nem örülök. RÁadásul úgy érzem, hogy szeretek ebben az állapotban lenni, de közben mégsem. Elvesztettem a barátaimat, és az 'életemet'. Túl ragaszkodó vagyok, és csak ez a fiú tart életben. MIndig azt találom menekülésnek, hogy ha nincs a fiú meghalhatok. Hiába mondanak biztató szavakat, hiába ösztönöznek, hogy szedjem össze magam, tudom én is a józan érveket, és nem megy! Ami bánt, hogy úgy érzem Istentől is eltávolodtam, és tényleg rosszabb ember lettem. Akárhogy próbálom nem ilyen göcsörtösen venni a dolgokat, nem megy. És már kivagyok borulva. Eddig két felnőtt segített nekem, de kezdem azt látni, hogy kezdik velem kapcsolatba 'megunni' a dolgokat, hogy folyton nyavalygok. Mit csináljak? Örökre így maradok? testi tünetek is jelentkeztek a stressztől, amire közölte az orvos, hogy magamnak köszönhetem. És tudom.:(De úgy érzem magam, mint aki lelkileg le van terhelve. Vagy inkább agyilag. Egész nap a barátomra gondolok, amint felkelek.


2013. aug. 4. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Túlzottan ragaszkodsz a barátodhoz(?) vagy egy biztonságot nyújtó dologhoz, ami nem jó neked és gondolom, neki sem. A kitörési pont egy nagyobb szeretet kell legyen az életedben. Próbálj meg Istenhez imádkozni, hogy szabadítson meg a függőségedtől, mert ez az. Sok sikert!
2013. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta nekem az orvos, hogy valószínűleg a probléma már megvolt bennem, csak a barátomba menekültem.

Én nem akarom Őt tönkre tenni, hanem önzetlen szeretetet szeretnék Neki nyújtani! Most jó a kapcsolatunk, Ő úgy látja nagyon sokat fejlődtem. Csak a függőség bennem megvan.

Rendben, imádkozni fogok!!!! Köszönöm! Nagyon remélem, hogy menni fog, és Istennek is helyre áll a kapcsolatom, mármint aza jó érzés, ami régen volt! :)

2013. aug. 4. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Lefeküdtetek egymással kedves kérdező? (elnézést a kérdésemért, amihez semmi közöm nem lenne)
2013. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Semmi gond!:)

Nem, még nem.

Kezdetben undorodtam a gondolatától, és alig mertem átmenni hozzá, nehogy valamit tennem kelljen. Meg bűnnek éreztem. Sajnos vagy nem,elnyomtam ezt magamban, de még nem feküdtünk le. A körülmények nem engedik.:) Nem meri megkérdezni a szüleit, hogy ott aludhatnék-e.

2013. aug. 4. 15:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Zsoltárok könyvének olvasását! Kinyitod valahol és elolvasol pár zsoltárt.

A kereszténység különlegessége, hogy Jézus tanítása szerint személyes kapcsolatba kerülhetünk Istennel (a Fiában való hit által), a Teremtő meghallgatja az imákat, belép az életünkbe a gondviselés.

2013. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszi:)

És hogyan szoktátok a bariddal együtt tölteni az időt?

Min szoktatok veszekedni?

Amikor nem vele vagy, mivel foglalkozol?

Barátaid vannak?


Egy jó tanács:

Ha valamin rágódsz, valami bánt, inkább járj utána, kérdezd meg, derítsd ki, de fölöslegesen ne szomorkodj.

Szereted a barátod? Mit szeretsz benne és mi benne a rossz?


Mitől félsz a legjobban?

Ha nem lenne többé a barátod, mit tennél?

Te elhagynád a barátod? Mikor hagynád el?

2013. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5. válaszoló, nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!! Bele fogok olvasni!! Köszönöm, tényleg!! :) Azt tudom, hogy ha nyitok Isten felé, segíteni fog.:)
2013. aug. 4. 22:48
 8/9 A kérdező kommentje:

6. válaszoló!:)

A barátommal általában eszünk, medencézünk, társasozunk, kártyázunk, számítógépezünk, énekelgetünk, verekedünk(persze játékból), meg néha történik ez-az, ami miatt eleinte bűntudatom volt, és éreztem, hogy bűn. Sajnos elnyomtam.

Veszekedni igazából a találkozásokon veszekedtünk. Azért, mert sose találkoztunk annyit, ami nekem elegendő. Például iskolában minden szünetben együtt vagyunk, és én iskola után szeretnék Vele maradni egy órát, ez kb heti 2-3x történt emg, és sokszor volt, hogy csak egy félre maradt, mert éhes volt, mert mosdóba kellett mennie, mert segítenie kellett otthon, stb. Volt olyan, hogy nem vette észre, hogy voltam egy nap iskolában. És én ilyeneket hisztiztem, ami belátom rossz dolog volt.

Amikor nem vagyok vele....hmm. Akkor gépezek egész nap, vagy Tv-t nézek, vagy videójátékozom. Iskolaidőbe tanulok, ez nagy motiváció, mert a legjobb szeretnék lenni az iskolában.

BArátaim....hát, őket javarészt elmartam. Ígyis maradt valamennyi, de sajnos gusztustalan viselkedésformát engedtem meg magamnak velük szemben. De próbálom helyre hozni.

Köszönöm a tanácsot! :) Igazából, hogy szeretem-e, ez nehéz kérdés! Eleinte nem voltam szerelmes, és külsőleg se úgy vonzott, mint azoka fiúk akikre átlagban felfigyeltem. Neki a belső értékei voltak kiemelkedőek számomra. Volt egy időszak, amikor már undorodtam picit tőle, de visszarángattam magamat, és most már külsőre is jobban vonz, mint eddig.

Amit szeretek benne, hogy olyasmi mint én: szeret jót tenni, nem cigizik(bár kipróbálta), nem szokott berúgni, kissé gyerekes, olyasmi lelkületű, mint én. Amit nem szeretek benne, hogy kicsit ellustult, nem ad úgy magára, mint a kapcsolat elején, illetve sokszor nekem kell törnöm magamat.

Igazából, hogy mitől félek a legjobban...a szeretteim elevsztésétől,a buszozástól, és a jövőtől. Ha nem lenne a barátom, úgy érzem, hogy nem lenne értelme élni, de ezt csak a belső rossz érzés és a függőség miatt érzem így. Igazából nem tudom mi lenne. Én már próbáltam elhagyni, de szükségem van rá. TAlán akkor tudnám, ha bíznék magamban, és összekapnám magamat.

Istentől kérni szoktam, hogy ne veszítsem el a barátom, és, hogy segítsen nekem. Sajnos sokszor nem tudok olyan mélyen imádkozni, mint régen, de ezt igyekszem visszahozni, szükségem van Istenre.

2013. aug. 4. 22:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, megkérdezhetem az Istenhit nálad kereszténységet jelent?
2013. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!