Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak van evangéliuma?...

Jézusnak van evangéliuma? Olyan evangélium, amit ő írt személyesen?

Figyelt kérdés
Most néztem egy filmet a témában és a szerint elvileg Jézusnak van evangéliuma, de erről már több helyen olvastam, pl. könyvekben, filmekben láttam. Akkor van egy evangélium, amit Jézus írt személyesen? Szerintem logikus feltételezni, hogy létezik ilyen...
2013. aug. 7. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen!
2013. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Elvileg van és az Egyház sem tagadja a létezését. Valamilyen Q-dokumentumnak nevezik, ami most is ott van a Vatikáni levéltárban....
2013. aug. 7. 19:22
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem nincs.


Jézusnak más feladata volt.

Hogy az egyház mit mond az egy dolog.

sok mindet mond ami nem úgy van.

2013. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De Jézus miért nem írhatott volna egy könyvet a saját tanításairól? Miért ne lehetne? Leírja a tanításait az embereknek, csak azt az egyház elzárva tartja..... Szerintem simán lehetett. Bár ki tudja? Csak Isten, meg Jézus :)
2013. aug. 7. 20:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A Teremtő, nem engedné meg, hogy fontos dolgokat titokban tartsanak az emberek.

Régen is az egyház tiltotta a Biblia használatát az embereknek, nehogy kiderüljenek a csalások, de nem tudták ezt megtartani, mert Isten mindig is lépéseket tett azért, hogy az igazság győzedelmeskedjen


s mint Írtam Jézusnak az ideje jó részét másra kellett használnia, nem írásra.


Katy Weaver

2013. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon biztos vagy a dolgodban, ahhoz képest, hogy ez már 2000 éve történt. Tényleg nem sértésből, de honnan tudod, hogy miket csinált, vagy csinálhatott Jézus 2000 éve? Úgy mondod ezeket a dolgokat, mintha ismerted volna Jézust itt a Földön.
2013. aug. 7. 20:50
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Akkoriban olvasni sem tudtak az emberek csak az írástudó, farizeusok. Ezért szerintem Jézus prédikált nem könyvet írt.

Meg hát a betű öl a lélek elevenít.

2013. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Honnan tudom?


Onnan amit leírtam neked.

Isten a Felszínre hozta volna a titkokat.ahogy sok egyéb mást is felszínre hozott, hogy az emberek tudjanak róla



Katy Weaver

Katy Weaver

2013. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A Fatimai titkokat is csak idővel hozták a felszínre....

Talán még nem jött el az ideje... Egyébként is annyi mindent eltitkolnak az emberek elől. Mind az Egyház, mind a NASA. Annyi minden feledésbe merült...

2013. aug. 7. 21:33
 10/18 anonim ***** válasza:

Jézusnak egészen más dolga volt,mint,hogy evangéliumot írjon.

Az volt a feladata,hogy hirdesse azt amiért elküldte őt az Isten,sőt mindig is az írásokra utalt a szemléltetéseiben,és tanításaiban.

Neki erre egyáltalán nem lett volna ideje,hisz állandóan városról-városra járt tanítani az embereket.

2013. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!