Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom eldönteni, melyik...

Nem tudom eldönteni, melyik vallás érdekel jobban, melyikkel tudok teljes mértékben azonosulni. Mi segíthetne ebben?

Figyelt kérdés

Istenben nem hiszek, nem tudok hinni benne, hogy ő teremtette a világot, az embert, stb. Viszont az angyalokban hiszek. Úgy gondolom, hogy minden a karma szerint alakul, és van reinkarnáció. De pl. a Buddhizmusban is vannak történetek, amikben nem tudok hinni. Pl Buddha fogantatása. (Májá, az édsanyja, álmában esett teherbe.) Egyes elméletek szerint a fügefa alatt 7 hétig ült, míg megvilágosodott, más elméletek szerint 6 napig, vagy 6 évig. (Közben nem csinált mást, csak meditált, azt is olvastam valahol, hogy nem is evett, illetve nem ivott ez idő alatt - pedig pont az önsanyargató életmóddal kívánt felhagyni.)


Tudom, erre pontos magyarázat nincs, de szeretnék hinni valamiben, tartozni valahova. Csak azt nem tudom, hová "illenék be".


2013. aug. 7. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Hát higgyél Istenben, mert szerintem létezik, de egyébként is meg ha a reinkarnációban hiszel, akkor meg van a válasz: légy Buddhista, akik 600000000 istenben hisznek, és megtanulni, melyiknek mi a neve, és miért szolgál. De hogy akarsz tartozni valahová, ha minden vallás Isten(ekre) épül??
2013. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Alapíts saját vallást.Izgalmasabb, mint beintegrálódni egy olyanba, aminek a tanításaiban kételkedsz.
2013. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első: nem fogok hinni Istenben, csak mert kéred. Egyébként leírtam, hogy miért nem hiszek benne.


Második: nem igazán vonz, hogy saját vallást alapítsak.

2013. aug. 7. 21:46
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyébként az ateizmusban pont, hogy nincs egy isten sem...
2013. aug. 7. 21:47
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.”

„ÚJ PARANCSolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."

2013. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, eléggé ezoterikus a gondolkodásmódod, azt javaslom, ott nézz körül, nem muszáj vallást választani.
2013. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem ártana az egyszülött fiú elé is visszamenni.

Ha jól emlékszem, éppen Isten átkozta el az egész emberiséget azzal, hogy teremtett két olyan fát, amiről nem lehet enni.

Na most ha két átkozott fával kevesebbet teremt, akkor már nincs is probléma.

2013. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az ateizmus nem vallas, hanem annak (pontosabban az istenek letezesenek) tagadasa. En a helyedben nem vennem szo szerint ezeket a 6 napos, meg 6 eves sztorikat, mivel semmi jelentosegük nincs. Ha ilyeneken akadsz fent, a lenyeges tanitasokrol lemaradsz. En nem hiszek istenben, de te ha mar csak valamilyen spiritualis elmenyre vagysz, minek neked egy vallas, mikor ugysem hiszel istenben?
2013. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hol mondtam, hogy spirituális élményre vágyom? Az meg, hogy miért akarok, hogy legyen, az én dolgom.
2013. aug. 8. 01:26
 10/16 anonim ***** válasza:

Ahogy már #8 is elmondta, az ateizmus nem vallás, de pl. a buddhizmusban tényleg nincsenek istenek (amire #1 gondol, az a hinduizmus).

Amúgy ha a létező vallások nem tetszenek, és nem akarsz sajátot alapítani (pedig akkor gazdag lehetnél), akkor választhatsz valami "kitalált" (melyik nem az) paródia vallást is, mint mondjuk a pastafarianizmus vagy a Google-izmus.

2013. aug. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!