Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint mikortól...

A Biblia szerint mikortól felelős az ember a tetteiért? Hány éves korától?

Figyelt kérdés

Lássunk egy példát:


A tanítás szerint a szex házasságon belül támogatott.

Ha összeházasodom egy 2 éves kicsivel, aki benne van a dologban, akkor szeretkezhetünk egymással?


Csak erre a kérdésre koncentráljatok, kérlek!

Nem vagyok pedofil, nem tervezek ilyesmit, csak érdekel. Hol tiltja a Biblia?


(Tegyük fel, hogy az állam elfogadja.)



2013. aug. 10. 00:06
1 2
 11/12 KZitus ***** válasza:
100%

Szervusz


Nem tudom mennyire vagy járatos a Biblia olvasásában. A Mózesi törvény az élet minden területét szabályozza, még az állatokkal való szexuális élést is. Isten biztosan pontosan tudta, miért rakta bele a törvénybe ezt is.

De miért nem szabályozta az általad fölvetett kérdést?

Mert mit is kérdeztél? Mikortól felelős az ember a tetteiért? Nincsen 14,16, vagy 18 éves felső korhatár.

De ha járatos vagy a Biblia olvasásában, következtetéseket vonhatsz le.

Például:

Amikor Isten nem engedte be a népét az Ígéret földjére, mit is mondott?, ki nem mehet be? A 20 évnél idősebbek. Tehát aki nem töltötte be a 20. évét, Isten valószínűleg nem tekintette felnőttnek, talán olyannak, aki teljes felelősséggel tud dönteni helyesen, vagy helytelenül. Így mehetett be Józsué is az Ígéret földjére.

Sok esetben a haderős férfiak összeszámlálásánál is a 20 évestől idősebb férfiakt vették számba.

Azután ott van Jézus is. Mikor kezdte el Istentől kapott feladatát? 30 éves korában.

Számtalan példa van még a Bibliában a korról, amiből következtethetünk, mikortól vagyunk felelősek Isten előtt. A gyermekeknek is van felelősségük. Az Efézus 6,1 ezt írja: "Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrral egységben, mert ez igazságos" Tehát a gyermek felelős Isten előtt, milyen mértékben fogad szót a szüleinek" az "Úrral egységben".

A szülők pedig teljes mértékben felelősek azért, hogy erre megtanítsák a gyermeket, és azért is felelősek a szülők, ami a gyermekkel történik, például az amit te is említettél.

Azért van a szülő, hogy ne történhessen meg vele ilyen szörnyűség.

Ha adok neked egy értékes vázát egy időre, hogy őrizd és vigyázd meg nekem, te pedig véletlenül eltöröd, nem leszel felelős érte? még ha véletlenül is tört el? Mennyivel inkább értékesebb egy ember, aki "kölcsön" van adva a szüleinek, hogy neveljék, vigyázzák, óvják, hogy amikor majd fölnő, bemutassák Istennek, mint becsületes, tiszteletreméltó embert, aki féli az Istent és igazságos életet él?


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hogyne tiltaná?


Nem olyan nehéz: két parancsolat van összesen, abból a második tiltja:


"Szeresd felebarátodat, mint magadat."


Ha ebből nem érted meg, akkor még nem tudod, mit jelent a szeretet.


Amúgy én úgy tudom, hogy kb. 12-13 éves korától mondható felelősnek, "felnőttnek" egy férfi bibliai mércével, pl. Jézus (ugyan tényleg 30 évesen kezdte a szolgálatát) de 12 évesen már felolvashatott a Templomban (és tanított is belőle), amit csak felnőtt férfiaknak volt szabad.

2013. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!