Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok vallásos ember miért nem...

Sok vallásos ember miért nem tudja elfogadni az ősrobbanás elméletet és azt, hogy a Bibliában leírt KÉT teremtéstörténet csak szemléltető tanítás, ugyanolyan, mint a görög mitológia?

Figyelt kérdés

Mielőtt még a vallási fanatikus megvédenék a Bibliában leírt teremtéstörténetet tisztázzuk a tényeket:

1. A Bibliai teremtéstörténet csak szemléltető tanítás, amit az Egyház is elismer. Tehát a dolgok nem úgy történtek, mint, ahogy abban le van írva, csak lényegében igaz, tehát mindent Istent teremtett. A történet hátterében az akkori ember világképe állt.

2. Miért zárja ki az ősrobbanás és Isten léte egymást? Az ősrobbanás elméletet egy katolikus pap, George Lemaitre állította fel, tehát az ősrobbanás-elmélet az Egyháztól származik.

3. És végül bizonyítékok az ősrobbanás helyességére: a kozmosz szüntelen tágul, a galaxisok távolodnak egymástól, tehát valamikor közeleb kellett lenniük egymáshoz és egy pontban koncentrálódtak. A jelenlegi távolodási sebesség alapján ez az időpont kb. 13,8 milliárd évvel ezelőtt történt, tehát kb. ekkor történt az ősrobbanás.

A Föld kb. 4,6 milliárd éves, a kozmosz 13,8 milliárd éves, tehát a kozmosz háromszor idősebb,mint a Föld.

Továbbá az ősrobbanás elmélet helyességére utal az 1967-ben felfedezett kozmikus háttérsugárzás, ami a a "robbanás" utóhatása. És még számtalan bizonyíték van arra, hogy a Bibliai teremtéstörténet nem kell szó szerint venni! Ezek tények! A tudomány nem más, mint a tények tisztelete. De az ősrobbanás nem zárja ki Isten létezést. Nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, akár vallásos vagy, akár nem...... Nekünk hittan órán azt mondták, hogy nem az a jó keresztény, aki ragaszkodik a Bibliai teremtéstörténethez és feltétel nélkül elhiszi (azt emberek írták, emberek találták ki), az hülye, hanem az, aki eltudja fogadni az igazat és így is tud hinni Isten létezésében. Ezt a hittantanárom mondta.


2013. aug. 10. 14:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Jó, én elfogadom a hited. Tőlem ettől még kerülhetsz a mennyországba :D

Majd egyszer elolvasom a könyvet, mert a videói eddig nem győztek meg. És akkor majd én is tudományos szavakkal fogok dobálózni. Persze azt sem fogjátok elhinni.


Bár még gondolkozz el rajta, hogy mi a tömeg.

Nem hiszem, hogy nehezedre esne megválaszolni azt is, hogy a statikus valami mitől lett dinamikus. Vagy ha kezdetektől fogva dinamikus volt, akkor mitől, miben. Vagy csak egy virtuális felhőben elképzeltek, valami óriási megfoghatatlan energiát, Istent?

2013. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Majd egyszer elolvasom a könyvet"

OK, sok sikert hozzá. :-)


"...Vagy csak egy virtuális felhőben elképzeltek, valami óriási megfoghatatlan energiát, Istent?"

A régi görögök nem tudták, mi is a villám és a mennydörgés. Ezért Zeuszt képzelték a dolog mögé.

Aztán a rómaiak sem tudták megmagyarázni, úgyhogy Jupiternek tulajdonították a jelenséget.

Majd a keresztények ugyanígy az Istent állították mögé, a buddhisták Gautama Sziddhárthát, az iszlám hívei Allahot.

Aztán bebizonyosodott, hogy egyszerű természeti jelenségről van szó, kicsiben akár otthon az asztalodon is előállíthatod ugyanezt.

Sok, rengeteg dolog van, amit a tudomány egyelőre nem tud megmagyarázni. Csak elméleteink vannak rájuk, amelyek vagy kiállják az idő és a kísérletek próbáját, vagy nem.

De már egyikük mögé sem képzelünk isteneket. Sem többet, sem egyetlen egyet.


Az ismeretlen dolgokat MEGÉRTENI igyekszünk, és nem misztifikálni. Persze van, aki igen... :-)

2013. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"tud hinni Isten létezésében. Ezt a hittantanárom mondta."


Ez a te hittantanárod előtte mit tanított, amikor még nem lehetett hittant tanítani? Tudod arra gondolok, hogy a sok orosztanár mindjárt angolt kezdett el tanítani, mihelyt megszünt az orosz nyelv kötelező oktatása

2013. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Mikor nem lehetett hittant tanítani? Én gyerekkoromban jártam hittanra a templomba. Szépen meg is tanultam mind azt, amiben ma már nem hiszek.

De valami még is létezett, ami okozta azt, hogy mi most vagyunk. Ha ezt Istennek hívják, hát hiszem. De ez nem biztos, hogy azonos a vallásos emberek Istenhitével.

Minnél többet tanultuk a bibliát, annál kevésbé hiszem.

2013. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2013. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A multiverzum, brán- vagy ősrobbanás-elmélet nem zárja ki Isten létezését. Én tudós vagyok, amatőr csillagász és hiszek Istenben. Giordano Bruno szavaival (akivel az egyház nagyon nagyon csúnyán elbánt, azért mert szabadgondolkodó volt): " Van egy végtelen világ, melyet egy végtelen isteni hatalom alkotott! Én ugyanis... méltatlannak tartom azt a véleményt, mely szerint Isten, jóllehet e világon kívül más és több végtelen világot is képes teremteni, mégis egy véges világot teremtett volna. Így tehát én azt hirdetem, hogy számtalan különálló világ van, melyek ehhez a Földhöz hasonlóak. Püthagorasszal együtt tartom, hogy a Föld égitest, hasonló a Holdhoz, más bolygókhoz és más csillagokhoz, melyeknek száma végtelen. Mindezek az égitestek számtalan világot alkotnak. Ők alkotják a végtelen világegyetemet (univerzumot vagy multiverzumot) a végtelenségben."
2013. aug. 10. 20:55
 17/22 anonim ***** válasza:

Én személy szerint szó szerint értelmezem a Bibliát, és az erősen ellentmond az ősrobbanásnak. Sokáig én sem voltam teljesen biztos, hogy mi is az igazság, de mára rávilágítottak arra, hogy a természet és a tudomány is a Bibliát igazolja.

Ha nem fogadod el, hogy a Biblia szó szerinti, és hogy emberek írták, az nem jelenti azt, hogy nem Isten ihlette volna őket, akkor félre teheted, mert nem ér semmit.

Pár kérdés az ősrobbanással kapcsolatban: mi volt abban a pontban? honnan jött, ami ott volt? miért robbant csak úgy magától fel?

A két teremtéstörténetet pedig ha elolvasod, akkor láthatod, hogy a második egyszerűen az elsőnek a kifejtése, semmi ellentmondás nincs köztük!

2013. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Magam elfogadok bármilyen elméletet, legyen az vallásos vagy tudományos megközelítésű és egyáltalán nem aggaszt, amikor kimondom, hogy "nem tudom mi a válasz".

2013. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Szeressük egymást ***** válasza:
76%
Tudományos megalapozottsággal azt sem lehet becsületesen megválaszolni a jelenre (!) vonatkozóan hogy nyitott vagy zárt univerzumban élünk-e. Azt sem hogy hogy néz ki az univerzum geometriája. A kezdetekre vonatkozó kérdésekre, hogy honnan jött létre az univerzum energiája, tömege, hány éves, stb, lehet 'tudományos' cimkét ragasztani, de akkor is csak spekuláció marad. Az ősrobbanás azért nem egyeztethető össze a teremtéssel, mert kizárja Istent és a természetfelettit, illetve azt, hogy precizen lett alkotva minden. Az viszont a jelenben mérhető hogy a földön 9 geofizikai paraméter van hajszálpontosan 'összehangolva' ahhoz hogy lakása lehessen az embernek. Egy robbanásból ritkán jön létre pl. egy otto-motor ami szintén 9 megtervezett pontosan összeillesztett alkatrészből áll. Az ember 120 billió sejtjét sem valószínű hogy a hidrogén építette fel és hangolta össze. De erre is mint mindenre olvastam már 'tudományos' spekulációt. Azt állítani hogy az univerzum tömege egy pontban volt megint csak hit kell, ugyanis ez = azzal az állítással hogy az univerzum tömege a semmiből lett. Ugyanis a pontnak nincs kiterjedése.
2013. aug. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Antimod ***** válasza:

"Az ismeretlen dolgokat MEGÉRTENI igyekszünk, és nem misztifikálni."


Inkább mindenáron megmagyarázni, akkor is, ha csak benyomásaink vannak a jelenségről. A "nem tudjuk" szókapcsolatot szeretik a legkevésbé.

2013. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!