Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ősrobbanás tulajdonképpen...

Az ősrobbanás tulajdonképpen csodának tekinthető?

Figyelt kérdés

A tudományos igazolhatóság egyik "saroköve" a kísérleti igazolhatóág, és a megismételhetőség.

Az ősrobbanás ezeknek a kritériumoknak tulajdonképpen nem felel meg.

Legszigorúbban a tudomány azt állítja, hogy a semmiből egyik pillanatról a másikra előpattant a világmindenség ami azóta az ismert fizikai törvnyeinek engedelmeskedik. Azonban mindezek a törvények, és események egy egyszeri, megismételhetetlen, és megmagyarázhatatlan eseményre alapulnak.

Amely során a tudomány szerint a semmiből minden lett "csak úgy"...



2012. ápr. 1. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Lapozd fel a húrelméletet, egészen jól haladnak a matematikai megválaszolásában az ősrobbanásnak.


Halad ám a tudomány, maximum nem értesülsz róla :)


És a tudomány sem mondja, hogy a semmiből lett csak úgy. Számos elmélet van (pl a lüktető világmindenség), úgyhogy a pontos megfogalmazás az, hogy "nem tudjuk még". De meg fogjuk tudni :)

2012. ápr. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Húrelméletből mára már annyi féle van, ahány húr egy hárfán.

Azonkívül ezek mind anyira jól bizonyítottak, mint az ősrobbanás.

2012. ápr. 1. 08:26
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Az fura,hogy kreacionizmusba is a semmiből lett minden csak ott minden szempillantás alatt.


Ráadásul a tudtommal senki sem ismételte meg a 6 napos verziót. Akkor miért a kevésbé hihetetlent kéne elhinni?

2012. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Ráadásul a 6 napos munkahét, lássuk be, hogy elég durva, főleg hogy Isten azóta is heti hét napot végigdolgozik. Ha isten létezne, már biztos a szakszervezetekhez fordult volna.
2012. ápr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért maga az evolució, vagy a világ működése az ősrobbanás után márelégjól leírható. Ugyanakkor maga a kezdet eléggé "csodaszerű"

Semmi nem indokolja azt, hogy miért pattant elő a semmiből a világmindenség, és miért éppen ebben a formában...

2012. ápr. 1. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

És azt mi indokolja, hogy valami csettintett egyszer, és lett minden?


Az a baj, hogy a legtöbb vallásos mindent akar tudni, és ezt a mindent a tudománytól várja el. Nem, még nem tudjuk, mi volt az ősrobbanás előtt. Számtalan elmélet van, melyeken dolgoznak, cincálják, és próbálják bármelyiket ellenőrizni.


Ha neked az tetszik, higgyél benne, hogy csoda volt. Úgyse lehet akkor téged meggyőzni - és értelme sem volna.

2012. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül, hogy mit is hisz az ember:



"csoda (főnév)

1. Rendkívüli, megmagyarázhatatlan jelenség, olyan hatás, amelyre nincs a fizikai világról eddig szerzett adatok segítségével kigondolt magyarázat. A természet ismert törvényeivel meg nem magyarázható, s éppen ezért természetfeletti hatalomnak tulajdonított jelenség és esemény."


Szerintem elég rendkívüli, hogy a semmiből egyszercsak előpattan a "minden", és eddig nincs is rá elfogadott magyarázat.

A természet törvényeivel sem magyarázható, mert maga a pillanat a természet létezésének, és nemlétezéséneka a hatátárán van.

Bizonyos szempontból az is vitatható, hogy maga az ősrobbanás eseménye természeti a természeti jelenségek körébe tartozik-e.

Körülbelül úgy, mint ahogyan filozófiai kérdés az is, hogy egy papírlap széle még a papírlaphoz tartozik-e, vagy inkább a szobához tartozik.


Lényegében ez határesemény, ami vagy mindenhová tartozik, vagy sehová sem, és ha nem is természetfeletti, de úgytűnik, hogy természet "előtti"...

2012. ápr. 1. 15:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a csoda, amit annak tartunk. Einstein szerint az ember kétféleképpen tekinthet a világra: vagy minden csoda, vagy semmi sem az. Érdekes, hogy szerinte egy igazi tudós az első kategóriába tartozik.....

Igen, tudom, hogy Einstein nem volt vallásos, de azt azért megsúgnám, hogy a csoda sem a vallás találmánya. Tehát kérdező, a válasz a kérdésedre hogy nyugodtan tekintsd csodának, minden kétséget kizárólag bizonyítani soha nem fogják tudni, lévén MEGISMÉTELHETETLEN hanem csak elméletek vannak/lesznek, egyre jobbak és pontosabbak....de soha nem fogjuk megtudni.


A hívők többsége pedig pontosan tudja hogy a teremtés 6 napja nem 6 nap volt hanem 6 időszak, és nem a tudomány miatti kimagyarázás miatt, hanem már a korai egyházatyák egy része is ezt vallotta, mielőtt a természettudomány megszületett volna. Az ősrobbanást is már a kora középkorban leírták zsidó misztikusok a Tóra alapján.


Úgyhogy én személy szerint gyenge érvnek tartom, amikor valaki a hívőket egy kalap alá veszi és primitívnek tartja, mert ő maga nem tud mit kezdeni egy őskori metafizikai írással. Vagy mert kényelmesebb egy előre lebutított eszme ellen hadakozni, mint azt teljes valójában megvizsgálni.

2012. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor másrészben azt tekintik csodának, ami a természet törvényeit átlépi, de a természet törvényeiről (akár Isten akaratáról) senki nem állíthatja, hogy valaha is biztosan teljes egészében megismerhetőek.


Tehát lehetséges, hogy az ősrobbanás mindössze általunk nem ismert természeti törvényeknek engedelmeskedik, vagy azt is mondhatjuk, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek.


Ezzel lényegében ugyanott vagyunk.

2012. ápr. 1. 20:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó,de akkor mi a kérdés?
2012. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!