Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van akkor ha én nem akarok...

Mi van akkor ha én nem akarok feltámadni? Avagy lehet nemet mondani a mennyországra?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 00:56
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
28%

"gondold el egy angyal egy éjszaka 185. ezer embert tud kivégezni. "


Nocsak, ezt még Himmler is megirigyelné! Aztán hogyhogy 185000? Ki van próbálva?

Esetleg csak 184999 megy? Akkor nem teljesíti a normát?

2013. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

"gondold el egy angyal egy éjszaka 185. ezer embert tud kivégezni."


Ez pontosan hogyan lett kiszámítva?

2013. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Hát nem vicces egyáltalán, de hát ti tudjátok.


Mennyire látszik, hogy nem ismeritek a Teremtőt.Elég komolytalan hozzáállás.


Tzolko

"Kivan próbálva?"

Hát nevezhetjük annak is, de nem vicces egyáltalán. A Héber iratokban van egy eset erre amikor 185 ezer Asszír katonával végzett ez az angyal az éjszaka folyamán, és az Izraelitáknak már semmi dolguk nem volt.


(2Királyok 19:35) 35 És történt azon az éjjelen, hogy Jehova angyala kiment, és lesújtott száznyolcvanötezer emberre az asszírok táborában. Amikor kora reggel fölkeltek, íme, azok mind holt tetemek voltak.


Millard a Treasures From Bible Times című könyvében erre a következtetésre jutott: „Nincs okunk arra, hogy kételkedjünk ebben a beszámolóban . . . Érthető módon Sénakhérib nem hagyott volna hátra ilyen feljegyzést az utódainak olvasásra, mivel ez rossz fényt vetett volna rá.” Sénakhérib inkább megpróbálta azt a benyomást kelteni, hogy a júdeai inváziója sikeres volt, és Ezékiás továbbra is engedelmeskedett neki, elküldve a sarcot Ninivébe.


Katy Weaver

2013. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

Ezt Ézsaiás könyve is megerősíti:

(Ézsaiás 37:36-38) 36 És Jehova angyala kivonult, és lesújtott száznyolcvanötezer emberre az asszírok táborában. Amikor kora reggel fölkeltek, íme, azok mind holt tetemek voltak. 37 Elvonult azért Szanhérib, Asszíria királya, elment, visszatért, és azután Ninivében lakott. 38 És történt, hogy amikor éppen meghajolt istenének, Nisróknak a házában, a saját fiai, Adrammélek és Sarécer, levágták őt karddal, ők maguk pedig elmenekültek az Ararát földjére. A fia, Esár-Haddon kezdett uralkodni helyette.


Katy Weaver

2013. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
48%

Istennek vajon van e kefebajusza?

Az angyalok karszalagján virít a felirat: Himlische Schutzstaffel (HSS)?

Auschwitz kismiska, ott napi tízezer se ment, esetleg csúcsidőben.

Ha egy nap alatt akarnak végezni úgy hat milliárd emberrel, akkor kell 32432,4 db angyal, ha a teljesítmény átlagos. Aztán szerinted hogyan csinálják? Nyakazás, akasztás, gázkamra, vagy csak szimpla máglya?

Még szerencse, hogy szeretettel vesznek közben körül...

2013. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
62%
Asszíriában összesen nem élt 185000 ember. Az ószövetség idején 3-4000 emberből állt egy hadsereg.
2013. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, bocsánat ha nem reagálok rájuk, de elolvastam őket, köszönöm. Nem szavztam le senkit, csak pár embert fel. Légyszi ne nyissatok vitafórumot :D
2013. aug. 13. 20:33
 28/37 anonim ***** válasza:

"A Héber iratokban van egy eset erre amikor 185 ezer Asszír katonával végzett ez az angyal az éjszaka folyamán,"


Jaja, nekem meg egy olyan könyvem van, amiben az van leírva, hogy miután a farkas megette a nagymamát és a Piroskát, a vadász élve kiszabadította őket és köveket rakott a helyébe...

2013. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Persze, és Jézus meg kamuzott volna a pokolról, mikor elmondta szegény Lázár történetét, mi? Mert Jézus csak úgy dobálta a mesesztorikat, amiknek nincs valóság alapja...

Szóval van pokol. Az ördög azt akarja, hogy az ember ne higgyen benne és aki nem kér a mennyből, az oda kerül. Én nem akarnék.

Mondom, keress rá a neten pokol és menny bizonyságtételekre.

2013. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
A net mint a másik hiteles forrás... :-)))
2013. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!