Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire lehetünk közeli...

KZitus kérdése:

Mennyire lehetünk közeli kapcsolatban Istennel?

Figyelt kérdés
Van erre bibliai utalás? Írnátok egy párat?

2013. aug. 16. 07:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Ez 37,14

És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre, és megtudjátok, hogy én, az Úr, szóltam és megcselekedtem, ezt mondja az Úr Isten.

2013. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Jn 16,7

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.



Egy és ugyan az szellemről beszél (Szent Lélek)az ószöv(1-es hsz.) és az Ujszövben(2 hsz.)

2013. aug. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Közeledjetek az Istenhez és közeledni fog hozzátok"


"Aki győz az ülni fog velem az én királyi székemben, amiképpen én is győztem és ültem az Atyámmal az Ő királyi székében"

2013. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szívmelengető idézeteket
2013. aug. 16. 08:23
 5/16 pelgrim ***** válasza:

Isten valamikor nagyon régen a Földön lakott, de az emberek nem hagyták nyugodtan, minden ügyes bajos dolgaikkal őt zaklatták, akkor megkérte a bölcseket hogy tegyenek valamit, mert már nagyon belefáradt a sok zaklatásba. Az egyik bölcs azt javasolta, hogy költözzön egy lakatlan szigetre, ott nem zavarja senki. Dehogy nem – válaszolt Isten – jönnek majd a felderítő expedíciók, aztán vége a nyugalomnak. Sokféle tanácsot adtak a bölcsek, volt aki azt ajánlotta hogy menjen a Mont Everesztre, oda nem megy fel senki. – Dehogy nem válaszolt Isten, hamarosan jön Tenzin és Hilary, már készülődnek, de van egy jobb ötletem: bele bújok az emberbe ott nem zavar senki. –

Isten azóta ott lakik az emberben de ott nem keresi senki.

2013. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan dolog, ami veled születik, vagy amit automatikusan örökölsz az istenfélő szülőktől. Inkább olyan, ami egyedül az őszinte erőfeszítésből fakad. A Biblia személyes tanulmányozása, az elmélkedés, a helyes viselkedés és az egészséges társaság által te is szoros barátságot fejleszthetsz ki Istennel. Megkívánja tőlük, hogy mint Barátot szeressék (Zsoltárok 18:1 [18:2, Károli]). Mivel „először ő szeretett minket”, ő maga fektette le e barátság tökéletes alapját (1János 4:19).
2013. aug. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
Máriának igen "mély" kapcsolatot sikerült kiépíteni vele! ;)
2013. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Isten, sátán nem létezik. Az embereket "ráncigálják" ezzel az idők kezdetétől.


Két csoportokban vagyunk: Isteni hit és sátánizmus. Be vagyunk skatulyázva.

2013. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mennyire? Amennyire csak akarunk!:)

Nem olvastam el a Bibliát mert nem tudott lekötni,pedig imádtam olvasni! Jártam templomba,de egy idő után nem éreztem igaznak! Nem tudtam hiszek-e vagy se! Azután rámtalált egy könyv--szó szerint! Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel c.könyve! Nem tudom és nem is érdekel,hogy az író tartozik-e valamelyik egyházhoz vagy vallási közösséghez,de ez a könyv alapozta meg a hitem!

Csak megemlítettem,nem kell keresni,mert ez a könyv megtalálja az embert amikor felkészült rá! Nem előbb!

2013. aug. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*
2013. aug. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!