Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus forradalmár volt?

Jézus forradalmár volt?

Figyelt kérdés
Mert rebellisnek rebellis volt, az biztos.
2013. aug. 24. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem volt forradalmár.


Mt 5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.


Ézs 42,3 Megrepedt nádat nem tör el, a pislogó gyertya belet nem oltja ki, a törvényt igazán jelenti meg.

2013. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Hogyne!


"Nem azért jöttem, hogy békét hozzak, hanem hogy kardot."

2013. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem nem volt az.


Csatlakozom az előttem szólóhoz.

egyebek mellett Jézus nem emberi törekvéseket támogatott, hanem az Isteni elrendezést hivatott támogatni.

Az egész élete Isten iránti önátadás szerint folyt, és élte ezt az életet nem csak mondta.


Katy Weaver

2013. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Pietrosol


Jézus azért tette ezt a kijelentést, mert tudta, hogy lesznek akik az Isteni önátadás szerinti élet és béke ellen lesznek, nem azért hogy kirobbantson egy "háborút".

ezek az emberek "hadat" viselnek eszményeikkel a keresztény életet élők ellen.

Katy Weaver

2013. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jézusban nem volt olyan forradalmi szándék, hogy titkos célok elérésére törekvő, illegális szervezetet alakítson követőiből.
2013. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pietrosol ***** válasza:

Katy Weaver!


Ahogy gondolod!


Egyébként, szerintem meg azért mondja ezt, hogy kirázza az embereket abból a bornírt konvencióból, amiben élnek.

2013. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A forradalom meghatározásához szükségszerűen és elengedhetetlenül hozzátartozik az erőszak. Erőszak nélkül nem beszélhetünk forradalomról. Jézus azonban nem alkalmazott világi hatalommal szemben semmilyen erőszakot, és a követőinek sem engedte. (Luk. 22:49-51)

Az erő, amit alkalmazott, természetfeletti erő volt, és a hatalomátvétel, amit végrehajtott, szellemi. Ez is nagyon jól látható a Pilátussal való beszélgetéséből.

"Ján 18:33 Ismét beméne azért Pilátus a törvényházba, és szólítja vala Jézust, és monda neki: Te vagy a Zsidók királya?

Ján 18:34 Felele neki Jézus: Magadtól mondod-e te ezt, vagy mások beszélték neked én felőlem?

Ján 18:35 Felele Pilátus: Avagy zsidó vagyok-e én? A te néped és a papifejedelmek adtak téged az én kezembe: mit cselekedtél?

Ján 18:36 Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való."


Semmilyen háborúsága nem volt emberekkel, hadakozott viszont Sátánnal és királyságával, és le is győzte.


Feltámadása után, mennybemenetele előtt ő maga mondta, hogy nem jött még el a világi hatalomátvételének az ideje.

"Apcs 1:6 Mikor azért azok egybegyűltek, megkérdék őt, mondván: Uram, avagy nem ez időben állítod-e helyre az országot Izraelnek?

Apcs 1:7 Monda pedig nekik: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyeztetett."


Jézus tehát nem volt forradalmár, és szerintem rebellis sem. Élesen rámutatott a farizeusi szellemi-uralmi rendszer hibáira, de senkit nem buzdított annak megdöntésére, hanem megtérésre. A zsidó nép tragédiája, hogy a vezetősége abban az időben olyan szinten korrupt volt, hogy erre képtelen volt - aminek, Jézus jövendölésének megfelelően, az eredménye a Templom lerombolása és a szétszóratás lett.

2013. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pietrosol ***** válasza:

# 7!


A forradalom nem kint a matériában zajlik, hanem bent, az ember belső világában.

2013. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szeplőtelen fogantatással született messiás már a Sumeroknál létezett. Ezeket a valláselemeket átvették az ó-egyiptomiak. A zsidó vallás átvette ezeket a valláselemeket, ebből alakult ki az ő vallásuk, a Tora, az Újszövetség. Ennek alapján az a "Jézus", akit a keresztények emlegetnek, nem is létezett, vagy nem úgy létezett!
2013. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy egyszerű prédikátor volt, aki felbujtotta és lázította a népet. Persze, ha egyáltalán létezett. Az biztos, hogy nem volt egy jelentős történelmi személy.
2013. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!