Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátáni és isteni 10 parancso...

A Sátáni és isteni 10 parancsolat létezik. Akkor mi kontrolálva vagyunk?

Figyelt kérdés

Az isten 10 parancsolatát tudom, de van sátáni parancsolat is, ami hasonló az istenéhez.


Ebből látszik, hogy sem isten, sem sátán nem létezik. Hanem emberek találták ki a hitet, és ezzel irányítanak bennünket.


A sátánhoz nem is tartozhatna parancsolat, mert ő a pusztítás, gonoszság mestere. De ezzel is "féken" tartják a sátánistákat, hogy azért mégse menjenek messzire a tetteikben?

Ez az egész történet sántít.


Arra jöttem rá, hogy a hit nem egyéb, mint menedék, akár a sötét, akár a világos oldalon! És ebben isten nem szerepel.


Valamint a hit fegyver!



2013. aug. 24. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

"Az isten 10 parancsolatát tudom, de van sátáni parancsolat..."

Tisztázni kellene melyik sátánizmusra gondolsz. Feltételezem a LaVay-i sátánizmusra gondolsz, viszont annak nem tízparancsolata van, hanem 11 térvénye:

[link]

"Ebből látszik, hogy sem isten, sem sátán nem létezik"

Nem látom az összefüggést, viszont a sátánisták (LaVey-i) szerint Sátán mint létező entitás nincs, csak mint követendő értékrend létezik, tehát ateisták.

"Ez az egész történet sántít."

Így van az ha az ember bölcsebbnek képzeli magát az emberiség történetének legnagyobb filozófusainál. Aztán egyszer csak rájön (jobb esetben), hogy saját rövidlátásának áldozata... ;)

"Arra jöttem rá, hogy a hit nem egyéb..."

Lásd fentebb!

"Valamint a hit fegyver!"

Ez így van! Méghozzá hatalmas!


Nem vagyok sem hívő, sem sátánista.

2013. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Sátánnak nincs 10 parancsolata, kedves Kérdező.


Neki egy célja van de azt bármi áron elérni, ha kell átgázol mindenen, persze csak olyan formában és mértékben amilyet a Teremtő megenged neki.


Katy Weaver

2013. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, mi értelme ennek a sátáni parancsolatoknak.
2013. aug. 24. 23:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Sátáni parancsolat. Az mi?

Mit értesz ez alatt, és hol van ez leírva. Ugyan is a biblia sehol nem írja, hogy lenne ilyen.


Katy Weaver

2013. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előbb linkelték be
2013. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nagylzs ***** válasza:

A kontrollálás nem egy mérték nélküli dolog. Mindenki kontrollálva van valamennyire, de nem mindenki egyformán.


A kontroll létezése vagy nem létezése se nem cáfolja, se nem bizonyítja Isten vagy sátán létezését.

2013. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 noncsi420 válasza:

"A sátánhoz nem is tartozhatna parancsolat, mert ő a pusztítás, gonoszság mestere."

Lucifer, a Sátán, eredetileg egy arkangyal volt, aki Istent szolgálta. Mikor fellázadt Isten ellen, Isten levágta mindkét szárnyát és a pokolba taszította a többi bukott angyallal egyetemben.

Mivel azóta Ő uralja a Poklot lehet parancsolata, Isteni hatalommal van felruházva.

A Sátánisták pedig nem ateisták. Hiszünk Istenben, hiszünk Sátánban, a vallásunk hasonló a kereszténységhez, csak ahogy a keresztények megvetik a Sátán hatalmát, így a sátánisták Isten hatalmát tagadják meg.

2020. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Satannak nincsenek parancsai, neki 11 törvénye van. A Sátán nem gonosz, nem kegyetlen. Csak kicsit utána kéne olvasni.
2023. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!