Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szerzetes lennél?

Milyen szerzetes lennél?

Figyelt kérdés

bencések, ciszterciták, karthauziak, premontreiek, karmeliták, ferencesek, domonkosok közül milyen szerzetes lenétek és miért.


Én Ferences lennék. 25 éves vagyok.



2013. aug. 24. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
miért akarsz szerzetes lenni? olyan mély a hited és az elhatározásod, vagy nem kellesz egy nőnek sem és megkeseredtél? az előbbi tiszteletre méltó, a második szánalom, mert nem fog megoldódni a problémád
2013. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Semmilyen, nem ment el az eszem.
2013. aug. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lennék szerzetes, mert Isten egyértelműen az embert társas lénynek teremtette. Férfit és nőt teremtett, hogy legyenek egymás társai földi pályafutásuk egésze alatt.
2013. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy a harmadik írja.
2013. aug. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3 kieg.


Ráadásul Isten szövetség kötésekben jellemzi önmagát a legjobban, aminek a legminimálisabb, legalapvetőbb formája a házassági szövetség.Aminek látható formája a család.

2013. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdés kiírója nem feltétlenül saját szándékát akarta kinyilvánítani itt, és más szerzetes-jelöltek iránt érdeklődni, hanem inkább arra kíváncsi, hogy a válaszolók közül ki melyik renddel szimpatizál a leginkább. Legalábbis én így értelmezem, és ezért válaszolok is rá, annak ellenére, hogy lány vagyok. :) Nekem ezek közül a rendek közül a bencéseket, cisztereket, és a ferenceseket volt alkalmam kicsit tüzetesebben megismerni, közülük számomra a ferences rend a legszimpatikusabb. Végül is világi ferences még lehetek is. :)
2013. aug. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazat van. Pont erre gondoltam
2013. aug. 25. 01:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Jezsuita, de ők nincsenek a felsorolásban és lány vagyok, így nem lehetek. Ha csak a felsorolásból választhatok akkor ferences vagy premontrei.
2013. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem válna belőlem jó apáca, mert túlságosan is ragaszkodom a saját akaratomhoz.
2013. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha fiú lennék, bencés lennék vagy pálos. A bencés regula nagyon közel áll hozzám, a pálos testvéreknek pedig az életmódja.


De lány vagyok, és próbálkoztam, ami óriási élmény volt, viszont inkább férjhez megyek. :)

2013. aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!